Autor: Informer

16.06.2018

20:11

(VIDEO) NIGERIJCI ČASTILI HRVATE! Autogol, pa Modrić sa penala overio pobedu "kockastih"!

Hrvatska je pobedom otvorila Svetsko prvenstvo, savladali su "kockasti" Nigeriju rezultatom 2:0 u D grupi

Nisu briljirali "vatreni", po jedan šut u okvir gola u oba poluvremena, ali se ispostavilo da im više nije bilo ni potrebno za pobedu na otvaranju šampionata, samo da kazne greške rivala.

Poveli su autogolom Eteboa u prvom delu utakmice, dok je tačku stavio Modrić pogotkom sa penala. Hrvati su iskoristili kiks Argentine koja je odigrala 1:1 sa Islandom, pa su prvi u D grupi nakon prvog kola.

Skoro ništa preterano uzbudljivo osim autogola nismo videli tokom prvih 45 minuta. Bilo je to neubedljivo prvo poluvreme Hrvata od kojih se mnogo više očekivalo, ali su u svakom slučaju zasluženo poveli iako nakon autogola rivala.

AP PHOTO

Hrvati su bili opasniji i agresivniji, prvi ozbiljno pripretili preko Perišića, koji je poslao loptu preko prečke. Nakon 32 minuta meča "kockasti" su vodili 1:0. Posle kornera Modrića nastala je gužva u petercu Nigerijaca, koji su se do tada odlično branili, popustila je koncentracija, pa je Etebo nesrećno loptu smestio u svoju mrežu.

Samo minut kasnije Kramarić je umalo duplirao vođstvo, ipak  lopta je preletela preko prečke. U sudijskoj nadoknadi Nigerija je umalo poravnala rezultat. Ivobi je uhvatio odbitak i opalio ka golu Subašića, svi su videli loptu u golu, ali je ispred njega sjajno izblokirao Lovren.

"Super orlovi" su častili rivale i u drugom delu utakmice. Ekong je napravio penal na Modriću, koji je  rutinski duplirao vođstvo "kockastih" i ispostavilo se postavio konačan rezultat - 2:0.

HRVATSKA - NIGERIJA 2:0 (1:0)

Strelac: Etebo 32. minut autogol, Mandžukić i 71.minutu za Hrvate

Stadion: "Kalinjingrad". Sudija: Sandro Riči (Brazil).

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić (od 78. Kovačić), Kramarić (od 60. Brozović), Perišić, Mandžukić (od 85. Pjaca).

NIGERIJA: Uzoho, Idovu, Ekong, Balogun, Šehu, Mikel (od 88. Nvankvo), Ndidi, Etebo, Mozes, Ivobi (od 62. Musa), Igalo.

Kraj meča.

78'. Rebić je završio utakmicu, a umesto njega šansu je dobio Kovačić.

71'. GOL! Modrić je duplirali vođstvo Hrvata - 2:0! As kockastih rutinski je sa bele tačke verovatno overio pobedu svog tima.

70'. Penal za Hrvatsku! Ekong je vukao za dres Mandžukića na petercu, a sudija je pokazao na belu tačku.

63'. Komična situacija, sudarili su se  Vrsaljko i Rebić, ali niko se nije povredio.

62'. Menjaju i Nigerijci. Musa je u igri umesto Ivobija.

60'. Izmena u ekipi Hrvatske - Kramarića menja Brozović.

55'. Rebić u šansi za gol, ali je u nedozvoljenoj poziciji. Uzdasi na tribinama među navijačima Hrvatske.

49'.  Sada je Mozes u kaznenom prostoru Hrvata, šutirao kroz noge Striniću, ali u spoljni deo mreže.

47'. Mozes je ubacio loptu iz kornera, pokušao je Balogon, ali je od bloka lopta opet otišla u korner.

Reuters

Kraj prvog poluvremena.

46'. Ivobi je uhvatio odbitak i opalio ga golu Subašića, svi su videli loptu u golu, ali je ispred njega sjajno izblokirao Lovren.

39'. Umalo 2:0. Fantastična Rakitićeva lopta za Kramarića, koji je šutirao glavom,  ali malo preko gola.

32'. GOL! Hrvati vode 1:0 - autogol Eteboa. Izveo je korner Modrić, nastala je gužva na pet metara kod druge stative, a Hrvati su imali sreće, jer je Etebo smestio loptu nespretno u sopstveni gol.

28'. Dobro se brane Nigerijci. Rakitić je izbacio Rebića, a gledao da uposli  Mandžukića ali ne greši odbrana orlova.

22'. Ozbiljna situacija pred golom Hrvatske. Nakon udarca iz kornera Nigerijci su se našli u šansi, pokušali dva puta, ali nije bilo velike opasnosti po Subašića.

21'. Napadač Nigerije Igalo je pobegao čuvarima, ali ga je potom Lovren izblokirao. Korner za "super orlove".

16'.  Kramarić je šutirao sa više od 30 metara, lopta je otišla pored leve stative.

14'. Opet Rebić,  dodao u kazneni prostor do Mandžukića koji ostavlja povratnu Perišiću, a ovaj je zatekao sa 18 metara. Ali, ide preko prečke.

12'. Obi Mikel je ubaci loptu u peterac Hrvatske, ali pre nego što je do nje stigao neki igrač Nigerije, stigao je da interveniše golman Subašić.

6'.  Prekid za Nigeriju, ubačena lopta, ali Vrsaljko lako izlazi na kraj sa protivnicima.

3'. Kontra Hrvata, dobro ubacivanje Rebića u sredinu za Perišića, ali lopta nije prošla, na mestu je Idovu.