Autor: Informer

20.06.2018

19:59

(VIDEO/FOTO) ŠPANIJA SREĆNO RAZBILA IRANSKI BUNKER! Sve će da pršti u trećem kolu!

Fudbaleri Španije uz veliku dozu sreće savladali su Iran u meču drugog kola B na Mundijalu - 1:0

Španija je u 54. minutu došla do pogotka i to tako što je igrač Irana u želji da ispuca loptu, pogodio Dijega Kostu u koleno, od kojeg se fudbal odbio u mrežu.

Pre toga Iran je igrao apsolutni "bunker", sa svih 11 igrača iza lopte, u kojem Španija nikako nije uspevala da pronađe rupu i stvori pravu šansu.

Iran je posle primljenog gola postigao pogodak, koji je uz pomoć VAR tehnologije poništen zbog ofsajda. Imala je ekipa iz Azije i kolosalnu šansu pet minuta pre kraja da izbori 1:1, ali je Mehdi poslao loptu glavom preko prečke.

Sve će prštati u trećem kolu, pošto Portugal, Španija i Iran imaju šansu da prođu dalje.

U prvom meču dana u ovoj grupi Portugal je sa 1:0 savladao Maroko.

IRAN - ŠPANIJA 0:1 (0:0)

Strelac: Kosta u 54. minutu.

Stadion: u Kazanju. Sudija: Andres Kunja (Urugvaj).

IRAN: Bejravand, Ramin, Hoseini, Purligandži, Hađi Safi (od 69. Mohamadi), Omid, Ezatolahi, Karim (od 74. Jahanbakš), Amiri, Mehdi, Sardar.

ŠPANIJA: De Hea, Karvahal, Pike, Ramos, Alba, Buskets, Inijesta (od 71. Koke) Silva, Isko, Lukas (od 79. Asensio), Kosta (od 88. Rodrigo).

Kraj!

91. Još jedan centaršut pred gol Španije, skok Amirija, nedovoljno dobar udarac, laka odbrana za De Heu.

82'. ŠANSAAAAA! Amiri je probacio loptu kroz noge Pikeu, centrirao, na loptu je na petercu natrčao Mehdi Taremi i šutirao glavom preko prečke!

77'. Slobodan udarac za Španiju na 18 metara od gola, iskosa sa desne strane, probao je Isko i pogodio živi zid.

75'. Ponovo preti Iran! Amiri je za pola koraka zakasnio na centaršut, da preusmeri loptu u mrežu!

70'. ŠANSA! Imao je Dijego Kosta veliku priliku, ali je Ramin Razejan na gol-liniji zaustavio loptu!

63'. VAR je poništio gol Irana! Radovali su se "crveni" posle pogotka, ali je pomoćni sudija pokazao da je ofsajd. Zatražena je pomoć VAR sudije, koji je potvrdio da je bila neregularna situacija.

60'. Opasan napad Irana! Centaršut s boka, skok Mehdija i udarac glavom, a lopta je otišla pored stative.

54'. GOL! Sreća je na kraju namignula Španiji! Dijego Kosta uz mnogo sreće je doveo "crvenu furiju" do prednosti. Defanzivac Irana je želeo da ispuca loptu, koju je držao Kosta, međutim, pogodio je Španca u koleno, a fudbal se odbio pravo u mrežu - 0:1.

53'. ŠANSA! I to za Iran! Uhvatio je volej Karim Ansarifard sa ivice šesnaesterca i pogodio spoljni deo mreže!

52'. Isko u šansi! Dobio je povratnu loptu od Vaskeza, tukao je sa 12-13 metara - preko gola.

49'. Žestok pritisak Španije odmah od početka drugog dela. Šansu je imao Pike, pa onda Ramos, ali je Bejravand za sada odličan.

Reuters

Kraj prvog poluvremena

46'. Ponovo Silva! Udarac sa 14-15 metara, izblokirao je jedan od defanzivaca Irana i lopta je otišla u korner.

40'. Iranci se brane sa svih 11 igrača iza lopte od početka utakmice.

A, pogledajte na ovom linku šta je Isko uradio usred utakmice!

30'. Najbolja prilika do sada! Dugo je trajao napad Španije, Inijesta je centrirao, Pike je spustio loptu glavom za Silvu, a ovaj je iz okreta šutirao preko gola.

25'. Slobodan udarac za Španiju sa 22-23 metra, šutirao je David Silva, ipak nedovoljno snažno, Bejravand je uhvatio loptu.

19'. Kruži lopta oko šesnaesterca Irana, međutim, nigde se ne ukazuje rupa u odbrani kroz koju bi Španija mogla da stvori šansu za gol.

10'. Sada slična situacija na drugoj strani, centrirao je Silva, ali su Pike i Ramos zasmetali jedan drugom...

6'. Prva gužva pred golom Španije, Iran je imao slobodnjak na 18 metara od gola, ali je Pike intervenisao i izbacio loptu iz šesnaesterca.