Reuters

16:21 Fudbal 0

Informer | 23. 06. 2018.

(VIDEO) MEKSIKANCI VIDE OSMINU FINALA! Mažić sudio penal, Čičarito za istoriju "sombrerosa"!

Fudbaleri Meksika pobedili su u drugom kolu grupe F Svetskog prvenstva selekciju Južne Koreje sa 2:1

"Sombrerosi" su na pragu plasmana u osminu finala i gotovo da je potrebno da se dogodi čudo da Meksiko ne bude među 16 najboljih timova na Mundijalu u Rusiji.

Iako je Južna Koreja bolje počela meč, Meksikanci su iskusno čekali svoju priliku i dočekali je. Milorad Mažić, koji je prvi put bio glavni arbitar na Mundijalu je u 24. minutu dosudio penal, koji je bio čist kao suza.

Karlos Vela je u 26. minutu realizovao penal i svojoj reprezentaciji otvorio vrata nokaut faze.

Da će Meksiko pobediti bilo je jasno u 66. minutu, kada je Čičarito Ernandez postigao svoj 50. gol za nacionalni tim, po čemu je rekorder i ujedno bio strelac na trećem Mundijalu.

Sve što je Južna Koreja uspela da uradi je da u nadoknadi postigne počasni pogodak, a to je učinio Son Heung Min.

Meksiko posle dva kola ima šest bodova, dok je Južna Koreja bez bodova.

JUŽNA KOREJA - MEKSIKO 1:2 (0:1)

Strelac: Son u 90+2. Vela u 26. i Čičarito u 66. minutu.

Stadion: "Rostov arena". Sudija: Milorad Mažić.

JUŽNA KOREJA: Jo, Jong (od 64. Sing Vu), Kim, Jongvon, Hjunsu, Jaesung, Seonmin, Ju Sejong, Sungjueng, Hvang, Son.

MEKSIKO: Očoa, Salsedo, Alvarez, Moreno, Galjardo, Lajun, Erera, Gvardado (od 68. Markez), Vela (od 77. Dos Santos), Ernandez, Lozano (od 71. Korona).

90+2'. GOL! Južna Koreja je postigla utešni pogodak, strelac je Son.

75'. Son je mogao da smanji zaostatak za Meksikancima, ali je veteran Rafa Markez odlično reagovao i sprečio protivničkog napadača da zatrese mrežu.

66'. Sevnula je kontra Meksikanaca, koju je završio napadač Čičarito Ernandez. On je postao prvi Meksikanac sa najmanje 50. golova, a ovo je treći Mundijal na kojem je strelac.

52'. Čičarito je pokušao iz daljine, sa oko 25 metara, ali daleko od gola.

43'. Zapretio je Lozano, prevario nekoliko protivničkih igrača, ušao u kazneni prostor, ali je šutirao preko gola.

26'. GOL! Karlos Vela je bio siguran sa bele tačke i doneo prednost svom timu!

24'. Penal! Centrirao je Gvardaro, Jong rukom igrao u kaznenom prostoru, a Mažić nije imao dilemu, odmah je pokazao na belu tačku.

22'. Konačno uzbuđenje pred golom na ovom meču. Son je u dva navrata pokušao, ali ga je najpre izblokirao Salsedo, a potom i Moreno.

11'. Nije mnogo toga viđeno osim velike borbe i nekoliko ištrih prekršaja sa obe strane.