26.06.2018

19:34

(VIDEO) MESIJEV SAN O TITULI ŽIVI! Roho heroj "gaučosa", protiv Francuza u osmini finala!

Reprezentacije Argentine se teškom mukom plasirala u osminu finala, pošto je sa 2:1 pobedila Nigeriju, dok je Hrvatska istim rezultatom bila bolja od Islanda

Ovakvi rezultati doneli su nam jedan veliki derbi već u osmini finala. Argentinci će igrati protiv Francuske, dok će Hrvati na megdan Dancima.

Nekako je Argentina uspela da preživi i plasira se u osminu finala Svetskog prvenstva. Do 86. minuta su bili pred eliminacijom, ali onda jedna majstorija i to štopera Markosa Roha.

Defanzivac Mančester junajteda je ostao u kaznenom prostoru Nigerije, dočekao centaršut Merkada, uhvatio volej i pogodio mrežu "super orlova".

Prethodno je Lionel Mesi u 15. minutu konačno postigao prvenac na ovom Mundijalu. Ipak, šok za "gaučose" je bio penal za Nigeriju početkom drugog poluvremena, koji je Viktor Mozes realizovao.

Imali su Nigerijci potom šansu u da preokrenu i verovano pošalju Argentinu kući, a oni prođu dalje, ali nisu. I stigla ih je kazna.

NIGERIJA - ARGENTINA 1:2 (0:1)

Strelac: Mozes u 50. - Mesi u 15. i Roho u 86. minutu.

Stadion: "Krestovski arena" (Sankt Peterbur). Sudija: Cunejt Čakir (Turska)

NIGERIJA: Uzoho, Balogun, Ekong, Omeruo, Mozes, Etebo, Mikel, N'Didi, Idovu, Musa, Iheanačo.

ARGENTINA: Armani, Merkado, Otamendi, Roho, Taljafiko (od 80. Aguero), Perez (od 58. Pavon), Maskerano, Banega, Di Marija (od 72. Meza), Mesi, Iguain.

U drugoj utakmici je Hrvatska pobedila Island sa 2:1. GOlove za "kockaste" postigli su Badelj u 53. i Perišić u 90. minutu, dok je strelac za "vikinge" bio Gilfi Sigurdson  74.

Island je takođe imao šansu da prođe u osminu finala, ali samo ako pobedi Hrvate istom gol razlikom kao i Argentina Nigeriju. To se ipak nije desilo, i "vikinzi" pakuju kofere, baš kao i Nigerijci.

ISLAND - HRVATSKA 1:2 (0:0)

Strelac: Sigurdson u 74. - Badelj u 53, Perišić u 90. minutu.

Stadion: "Rostov arena". Sudija: Mateo Lahoz (Španija).

ISLAND: Haldorson, Sevarson, Ingason, R. Sigurdarson, Magnuson, Gunarson, Halfredson, Gudmundson, G. Sigurdson, Bjarnason, Finbogason.

HRVATSKA: Kalinić, Jedvaj, Ćorluka, Ćaleta-Car, Pivarić, Modrić, Badelj, Pjaca, Kovačić, Perišić, Kramarić.

90'. GOL! Hrvatska vodi, pogodio je Perišić! Ovim golom su snovi Islanda o osmini finala ugašeni.

86'. GOOOOOOL! Argentina je povela, Roho je strelac! Sjajna reakcija štopera Argentine, koji je ostao u protivničkom kaznenom prostoru, uhvatio volej i poslao loptu u mrežu Nigerije.

85'. Perišić je izveo slobodan udarac, lopta odlazi preko prečke.

84'. Etebo je izveo slobodan udarac, mnogi su pomislili da je gol, ali samo spoljni deo mreže.

81'. Kakva šansa za Iguaina! Probili su Argentinci po boku, Iguain je naleteo na povratnu loptu, ali ne sa 7-8 metara očajno šutirao.

80'. Aguero je na terenu umesto defanzivca Taljafika.

76'. Drama u Sankt Peterburgu! Nigerijci su tražili penal. Roho je glavom izbio loptu, koja ga je potom pogodila u ruku. Igalo je nastavio akciju i promašio veliku priliku, a onda tražio penal. Čakir je na kraju konsultovao VAR i pokazao da nema penala.

74'. Penal za Island! Dejan Lovren je igrao rukom posle centaršuta Sigurdsona! Sigurdson je bio siguran sa bele tačke!

72'. Veliki promašaj Bjarnasona! Sigurdarson je odlično prošao po desnoj strani, centirao, ali je Bjarnason traljavo zahvatio loptu na 7-8 metara od gola.

71'. Dobra akcija Nigerije, odapeo je N'Didi sa više od 25 metara, ali preko prečke odlazi lopta.

61'. Pavon je ušao pre nekoliko minuta umesto Pereza i odmah je uneo živost u igru Argentine.

56'. Prečka! Islanđanima se baš ne da! Ako ne brani Kalinić, onda se ispreči okvir gola. Ingason je pogodio prečku posle kornera.

55'. Mogli su Islanđani do izjednačenja, ali je Kalinić još jednom odličnom odbranio.

53'. GOL! Hrvatska vodi, Badelj je strelac!

50'. GOL! Viktor Mozes je bio siguran sa bele tačke!

49'. Penal za Nigeriju! Maskerano je vukao Balogun, a Čakir je pokazao na belu tačku. Takvu odluku je potvrdio i VAR.

45+2'. Nova prilika za Island, Gudmundson je šutirao, ali odlična odbrana Lovrea Kalinića.

45+1'. Nova prilika za Islanđane! Bjarnason je posle kornera šutirao sa desetak metara, ali je Kalinić nogom odbranio.

44'. Halfredson je pokušao iz velike daljine, ali daleko preko gola.

40'. Umalo vođstvo Islanđana! Ukrali su loptu Hrvatima, dupli pas Sigurdsona i Finbogasona, ovaj drugi je šutirao, ali proed gola.

37'. Islanđani u poslednjih nekoliko minuta opsedaju gol Hrvatske, ali ne uspevaju da probiju bedem.

34'. Stativa! Mesij je izveo slobodan udarac, ali nije imao sreće, pogodio je okvir gola!

32'. Di Marija se stuštio ka golu Nigerije posle sjajne asistencije Mesija, ali ga je na 20-ak metara faulirao Balogun i dobio žuti karton.

27'. Iguain je bio u prilici, ali je Uzoho izleteo i uspeo da odbrani udarac napadača Argentine.

25'. Gužva pred golom Hrvatske, Magnuson je na prvoj stativi prebacio glavom loptu na drugu stativu, ali na drugoj nije bilo nikog.

Bez uzbuđenja na utakmici u Rostovu. Island ima više od igre, ali za sada nema prilika na toj utakmici.

15'. GOL! MESIIIIIII! Dočekala je Argentina svog najboljeg fudbalera! Sjajna duga lopta Banege, Mesi je prihvatio na ivici šesnaesterca, a potom desnom nogom zakucao u mrežu Nigerije. Poklonio se i veliki Maradona, koji iz lože gleda meč.

12'. Pjaca je nehotice udario Bjarnasona laktom u lice. Islanđanu je stradao nos i nekoliko minuta mu se ukazivala pomoć.

10'. Solo prodor Mesija, koji je potom pokušao da pronađe Iguaina, ali je odbrana Nigerije bila na mestu.

9'. Musa je pokušao sa 20-ak metara, ali lopta je otišla preko prečke.

8'. Prvi uradac na gol, Taljafiko se ubacio iz drugog plana, ali je lošu šutirao sa ivice kaznenog prostora.

7'. Moglo je da bude opasno posle centaršuta Sigurdsona, ali je odbrana Hrvatske intervenisala.

4'. Argentinci veoma nervozni na početku utakmice, veliki broj grešaka u dodavanju.