Reuters

18:53 Fudbal 0

Informer | 30. 06. 2018.

(VIDEO) I RONALDO PAKUJE KOFERE! Kavani i Urugvajci izbacili prvaka Evrope Portugal!

Posle Lionela Mesija odlazi kući u istom danu i Kristijano Ronaldo! Ekipa Urugvaja, sa dva gola maestralnog Edinsona Kavanija, eliminisala je prvaka Evrope Portugal u osmini finala Svetskog šampionata - 2:1

Urugvaj će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske, koja je u fantastičnom meču sa 4:3 savladala Argentinu.

Tvrd meč, prema očekivanjima, odigrali su Urugvaj i Portugal. "Nebeskoplavi" su poveli u 7. minutu golom Kavanija i do poluvremena gotovo ništa vredno pomena se nije dešavalo.

Međutim, drugi deo meča je bio daleko zanimljiviji. Pepe je u 54. minutu doneo izjednačenje golom posle kornera, ali ta rezultatska ravnoteža je važila samo sedam minuta, kada je Kavani novom majstorijom doneo ponovo prednost Urugvaju - 2:1.

Pritisak Portugala, pogotovo u poslednjih 10 minuta, bio je žestok, Južnoamerikanci su se žestoko branili, ali su Urugvajci uspeli da se odbrane i da se plasiraju u četvrtfinale.

URUGVAJ - PORTUGAL 2:1 (1:0)

Strelac: Kavani u 7. i 61. minutu za Urugvaj, a Pepe u 54. za Portugal.

Stadion: u Sočiju. Sudija: Cezar Ramos (Meksiko).

URUGVAJ: Muslera, Himenez, Godin, Kaseres, Betankur (od 63. Rodrigez), Nandez (od 80. Sančez), Toreira, Vesino, Laksalt, Suarez, Kavani (od 74. Stuani).

PORTUGAL: Patrisio, Pepe, Rafael, Fonte, Rikardo, Žoze Mario (od 85. Fernandeš), Bernardo, Vilijam, Adrijen (od 65. Kvarežma), Ronaldo, Guedes (od 74. Andre Silva).

93'. ŠANSAAA! Suarez je u kontri poslao loptu na peterac ka zahuktalom Rodrigezu, a ovaj nije dobro primio loptu i ona mu je pobegla u gol-aut.

89'. Pokušaj Ronalda, ali bez opasnosti po gol Muslere.

83'. Pritisak Portugala, nižu se centaršutevi, odoleva odbrana Urugvaja...

77'.  Još jedna opasna situacija pred golom Urugvaja posle kornera, ali ništa...

71'. Veliki udarac za Urugvaj! Kavani izlazi iz igre zbog povrede!

70'. ZICER! Ogromna greška golmana Urugvaja Muslere, kojem je ispala lopta, ona je došla do Bernarda Silve, koji je imao prazan gol, ali je poslao loptu preko prečke!

61'. GOL! Kratko je trajalo izjednačenje, pošto Urugvaj ponovo vodi i ponovo je strelac Edinson Kavani! Prelep gol - 2:1!

54'. GOL! Portugal je živ! Pepe je ostao potpuno sam kod kornera i glavom matirao Musleru!

Reuters

Kraj poluvremena.

43'. Centaršut kao  golu Urugvaja, Muslera izleće i hvata loptu.

38'. Gonzalo Guedes je probao glavom, nedovoljno snažno...

32'. OPASNO! Imao je Portugal, odnosno Ronaldo, slobodan udarac 18 metara od gola, po sredini. As Reala je šutirao i pogodio živi zid.

22'. Opasan udarac Suareza iz slobodnog udarca sa 22-23 metra, tukao je kroz zid, pravo u golmanov ugao, a Rui Patrisio je uz dosta muka uspeo da odbrani.

18'. Rikardo Pereira probija po desnoj strani i centrira po zemlji, a Muslera lako hvata loptu.

14'. Luis Suarez u prilici, ali je bio ispred trojice Portugalaca, šutirao je i dobio korner.

7'. GOL! Vodi Urugvaj! Strelac je Kavani! Sjajna akcija napadačkog tandema Urusa, centaršut Suareza, a Kavani na drugoj stativi šalje loptu u mrežu - 1:0!

6'. Prvi udarac na meču, uputio ga je Kristijano Ronaldo, ali pravo u Musleru.