21.07.2018

19:45

SUPERLIGA, 1. KOLO! Gradski derbi bez pobednika, slavlje Voždovca i Napretka!

Ove subote su na programu tri meča 1. kola Superlige Srbije

Pobede na startu Superlige upisali su Voždovac i Napreda, dok su Čukarički i Zemun remizirali

Subotnji mečevi doneli su jedan remi i dve pobede domaćina. Na Banovom brdu je Čukarički odigrao 1:1 sa Zemunom.

"Brđani" su poveli golom Samjuela Ovusua u 25. minutu i imali prednost sve do 61. kada je Veljko Simić postavio konačan rezultat.

Za razliku od Čukaričkog, domaći teren su iskoristili Voždovac i Napredak.

"Zmajevi" su pobedili sa 1:0 ekipu Bačke, a strelac je bio Aleksandar ješić već u četvrtom minutu utakmice.

Istim rezultatom je slavio i Napredak, koji je u Kruševcu pobedio Rad golom Alekse Vukanovića u sedmom minutu.

U petak je Crvena zvezda je na svom stadionu pobedila novajliku Dinamo iz Vranja sa 3:0, dok su Vojvodina i Mladost odigrali nerešeno - 1:1.

Dve utakmice na programu su u nedelju: Radnik - Partizan (19.00) i Radnički - Proleter (20.00), dok se u ponedeljak sastaju Spartak - Mačva (17.00).