Autor: Informer

26.07.2018

18:26

(VIDEO) NIŠLIJE NEMOĆNE U IZRAELU! Makabi sa Ivićem i Rajkovićem srušio Radnički!

Fudbaleri niškog Radničkog izgubili su od Makabija iz Tel Aviva sa 2:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Golove na stadionu u Netanji dao je Vidar Orn Kjartanson u 51. i iz penala u 69. minutu.

Makabi je, pred oko 10.000 navijača na stadionu u Netanji, bio dosta opasniji rival u prvih 45 minuta, redjali su se napadi izraelskog tima pred golom niške ekipe, ali je im je Radnički odoleo.

Najbolju šansu Makabi je imao u osmom minutu kada je Vidar Kjartanson pogodio prečku. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor Kjartanson je šutirao iskosa s leve strane, lopta je prošla pored nepomičnog Mladena Živkovića i završilana prečki.

Kjartanson je u 16. minutu uspeo da pogodi mrežu Radničkog, ali je taj  pogodak poništen zbog ofsajda.

Na drugoj strani, nije bilo puno posla za Predraga Rajkovića.

Ekipa Vladimira Ivića je u istom ritmu počela i drugo poluvreme i to se isplatilo već u 51. minutu kada je Kjartanson savladao Živkovića. Ejal Golasa je proigrao Kjartansona na desnoj strani, koji je šutirao po zemlji i savladao golmana Radničkog za 1:0.

U 58. minutu šut je, na drugoj strani, oprobao Taras Bondarenko, ali je lopta završila daleko preko prečke.

Sedam minuta kasnije Živković je zaustavio zicer Dona Pereca sa pet metara, ali u 69. minutu nije uspeo da odbrani penal Kjartansona. Prethodno je Aleksandar Todorovski u kaznenom prostoru oborio dvostrukog strelca Makabija.

Makabi je u 79. minutu ostao s igračem manje na terenu pošto je zbog protesta drugi žuti karton zaradio Omer Atzili. Radnički, medjutim, nije iskoristio brojčanu prednost na terenu pa Makabi stiže na Čair s prednošću od dva gola.

Revanš će se igrati za sedam dana u Nišu.

MAKABI - RADNIČKI 2:0 (0:0)

Strelac: Kjartanson u 51. i 68. minutu.

Stadion: "Netanija Munisipal". Sudija: Paolo Macoleni.

MAKABI: Rajković, Dasa, Tibi, Amador, Saborit, Miča, Perec, Rikan, Acili, Kjartanson, Atar.

RADNIČKI: Živković, Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Mijailović, Mićić, Stanisavljević, Noma, Grbić, Mrkić.

79'. Acili je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

68'. GOL! Makabi vodi 2:0. Kjartanson je preuzeo odgovornost, šutirao po sredini i prevario Živkovića.

68'. Penal za Makabi! Todorovski je srušio Kjartansona.

67'. Mićić je oduzeo loptu na sredini terena, a onda odapeo sa 30 metara, ali je to Rajković lagano odbranio.

65'. Kakva šansa za Makabi! Acili je izveo korner, Perec se zaleteo i glavom snažno šutirao, ali pravo u Živkovića.

64'. Velika greška MIjailovića, ali se defanzivac Radničkog iskupio kada je zaustavio Kjartansona.

58'. Bondarenko je pokušao udarcem sa oko 18 metara, ali bez opasnosti po gol Makabija.

51'. GOL! Makabi je poveo, sterlac je Kjartanson. Golasa je proigrao Kjartansona, koji je pobegao Mijailoviću i savladao Živkovića.

Odoleo je Radnički domaćem timu u prvih 45 minuta.

29'. Udarac Rikana sa 20-ak metara, lopta je prošla pored stative.

26'. Makabi je u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice, ali od one prečke ne uspeva da ugrozi Živkovića.

18'. Gužva pred golom Makabija posle kornera, Pankov je bio u prilici, ali je odbrana domaćina ipak intervenisala.

16'. Kjartanson je postigao pogodak, ali je poništen zbog ofsajda.

8'. Prečka! Kjartanson je nehotice zahvatio loptu i umalo postigao gol. Lopta je pogodila prečku.

6'. Prva velika prilika na meču. Munjevita kontra Makabija, Atar je šutirao sa 10-12 metara, ali je odbranio Živković.

5': Radnički je krenuo agresivno. Nišlije u uvodnim minutima imaju više loptu u svojim nogama, ali za sada bez konkretne prilike.

- Kazahstanski Tobol je u prvom meču pobedio Pjunik sa 2:1.