18.08.2018

20:15

(VIDEO) LUDNICA NA "BRIDŽU": Arsenal od 0:2, do 2:2, ali Čelsi se na kraju radovao!

U derbiju drugog kola Premijer lige Čelsi je sa 3:2 savladao Arsenal na "Stamford bridžu"

Imali su "plavci" čak dva gola prednosti, Arsenal je uspeo da se vrati, ali je u finišu meča Alonso doneo trijumf domaćinu.

Čelsi i Arsenal odigrali su neverovatnih 45 minuta. Posle 20 minuta igre "plavci" su vodili 2:0 golovima Pedra i Morate, pa je delovalo da će se gosti provesti kao bosi po trnju. Međutim, razgoropadile su se "tobdžije" i vratile u život za četiri minuta.

"Plavci" nisu znali šta ih je snašlo. Prvo je Mkitarijan u 37. smanjio na 2:1, a samo četiri minuta kasnije Ivobi je totalno izbacio Čelsli iz koloseka. Mkitarijan je pored gola upisao i asistenciju.

U nastavku je Kante propustio dobru šansu da Čelsiju vratio prednost, ali nije Markos Alonso u 81. minutu nakon asistencije Edena Azara za konačnih 3:2.