Reuters

17:45 Fudbal 0

Informer | 25. 08. 18.

(VIDEO) BUNDESLIGA: VAR 'isključio' Nastasića, Kostić i Grujić debitovali u pobedama!

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Frajburg sa 2:0 u meču prvog kola Bundeslige, dok je Šalke poražen od Vulfzburga sa 2:1

Strelci za Ajntraht obezbedio je prvo Nikolaj Miler u desetom, posle sjajne kombinacije sa Sebastijenom Aleom, a onda i sam Ale u 82. minutu.

Mijat Gaćinović je bio starter u pobedničkom timu, Filip Kostić, koji je pre nekoliko dana stigao u Ajntraht, je ušao u drugom poluvremenu, dok je Luka Jović meč presedeo na klupi za rezerve.

Volfsburg je protiv Šalkea poveo sa 1:0 golom Bruksa u 33. minutu. Pola sata nakon toga srpski internacionalac Matija Nastasić dobija crveni karton jer je, posle pregledanja VAR snimka sudija odlučio da je njegov start "đonom" bio za isključenje.

Šalke je izjednačio u 85. minutu kada je strelac jedinog gola na meču, Bruks dobio crveni karton, a Bentaleb šansu da sa bele tačke poravna rezultat na 1:1.

Konačnih 2:1 u četvrtom minutu nadoknade postavlja Ginček.

U ostalim mečevima, berlinska Herta je pobedila Nirnberg 1:0, a Marko Grujić je upisao prve minute za Hertu jer je u 88. minutu zamenio Vedada Ibiševića. Verder i Hanover su odigrali nerešeno 1:1, a ranije u toku dana Augzburg je pobedio Fortunu 2:1.