Reuters

23:14 Fudbal 0

informer.rs | 18. 09. 2018.

(VIDEO) LUDILO U LIVERPULU! PSŽ nadoknadio 0:2, ali Firmino priredio šok u 92. minutu!

Fudbaleri Liverpula slavili su protiv Pari Sen Žermena golom Roberta Firmina u drugom minutu sudijske nadoknade došli do tri boda u prvom kolu grupe C Lige šampiona - 3:2.

Junak "redsa" Roberto Firmino, sjajnim golom nakon što je sa dva lažnjaka izbacio Markinjosa doneo je tri boda svom timu.

Posle mirnih 30 minuta igre usledio je bum redsa. Prvo je Danijel Staridž sjajnim udarcem glavom doneo vođstvo, da bi u 36. minutu Džejms Milner savladao Areolu sa bele tačke. Međutim, pet minuta pre poluvremena PSŽ se vratio u život, zahvaljujući Tomasu Menijeu.

U drugom poluvremenu Liverpul je kontrolisao ritam, ali nije bilo uzbuđenja pred golovima. Do finiša, tačnije 83. minuta kada je Mbape poravnao rezultata na 2:2.

Mislili su Francuzi da imaju bod u džepu ali je Firmino u 92. pretekao sudiju i doneo Liverpulu tri boda, a šokirao Parižane.

U Grupi A, Atletiko Madrid je posle preokreta savladao Monako 2:1.  Monako je poveo golom Grandsira u 18. minutu, ali Atletiko preokreće već do poluvremena.  Izjednačenje je donela kombinacija Grizman-Kosta, u kojoj je Brazilac zatresao mrežu u 31. minutu. U nadoknadi prvog dela meča Atletiko je preokrenuo na 2:1, golom Himenesa na asistenciju Kokea.

U drugom meču grupe Borusija Dortmund je minimalnim rezultatom slavila na gostovanju kod Klub Briža u Belgiji. Borusija je do tri važna boda stigla pogotkom talentovanog Kristijana Pulišića pet minuta pre kraja susreta.

Čelo Grupe D je posle uvodnog kola preuzeo je sjajni Galatasaraj. Turski velikan je razbio ruskog prvaka Lokomotivu 3:0 u Istanbulu.

Galata je povela već u devetom minutu preko Rodrigeza, da bi vođstvo duplirao Derdijok sredinom drugog poluvremena.

Tačku na pobedu je stavio Inan, pogotkom iz penala u nadoknadi vremena.

U drugom meču grupe Šalke i Porto su podelili bodove u Gelzenkirhenu. Portugalci su propustili šansu da povedu već u 13. minutu, Teles je promašio penal.Kazna je usledila sredinom drugog poluvremena kada je Embolo zatresao mrežu Porta, međutim, 15 minuta pre kraja gosti dobijaju novi penal, koji realizuje Otavio za konačnih 1:1.