19.09.2018

22:51

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Košmarna noć za Ronalda i Siti, Real i Junajted gaze!

Kristijano Ronaldo dobio je crveni karton na debiju u Ligi šampiona za Juventus koji je ipak savladao Valensiju 2:0. Šok u prvom kolu LŠ doživeo je i Mančester siti koji je poražen 2:1 od Liona, rutinske pobede upisali su Real, Bajern i Junajted

Kristijano Ronaldo nikada neće zaboraviti debi u Ligi šampiona u dresu Juventusa, pošto je meč u Valensiji završio posle pola sata. Feliks Brih mu je dao direktan crveni karton posle koškanja sa Muriljom , pa je Portugalac plačući napustio teren. Nemac je inače do kraja utakmice tri puta pokazao na belu tačku.

Juventusu je doduše odlično išlo bez Portugalca. "Stara dama" je ipak povela u finišu poluvremena pogotkom Pjanića sa bele tačke. Samo što je počelo drugo poluvreme Italijanu su duplirali vođstvo opet je strelac bio Pjanić i ponovo sa bele tačke. Feliks Brih je baš briljirao u Valensiji, koja je u 95. mogla da ublaži poraz sa "kreča", ali Pareho je promašio, pa je ostalo 2:1 za Italijane.

Šahtjor - Hofenhajm 1:2 (1:2)
(Ismailio 27, Majkon 81 - Grilič 6, Nordvajt 38)

(Pogba 36, 43p, Marsijal 66)

U drugoj utakmici grupe H Mančester junajted je sa 3:0 kao gost savladao Jang Bojs. Pol Pogba je blistao u Švajcarskoj. Dva gola postigao je tokom prvog dela meča, golčinu u 35. i sa bele tačke u 44. minutu. Pobedu je overio Marsijal u drugom delu. Nemanja Matić i Miralem Pjanić bili su od starta na terenu.

Real je počeo odbranu titule šampiona Evrope rutinskom pobedom protiv Rome našeg Aleksandra Kolarova 3:0. Mogu Madriđani i bez Kristijana Ronalda. Isko je načeo Italijane a Bejl obezbedio miran finiš utakmice. Trijumf je overio Marijano u 92. minutu - 3:0.

U drugom meču grupe G Viktorija je protiv CSKA ispustila dva gola prednosti, meč je okončan rezultatom 2:2. Dvostruki strelac za domaćine bio je Krmenčik, dok su Čalov i Vlašić spasili Moskovljane poraza.

Košmarno veče pored Ronalda imali su i fudbaleri Mančester sitija, koji je poražen na Etihadu od Liona sa 2:1. Prvo je Korne šokirao domaćine u 26. minutu, a malo pre nego što je sudija odsvirao kraj prvog dela Fekir je bacio građane na konopce i duplirao prednost francuskog tima na 2:0.

"Građanima" je vratio nadu u nastavku meča Silva, Aguero je potom imao dobru šansu da spreči poraz Sitija ali promene rezultata nije bilo.

Bajern nije imao problema na gostovanju protiv Benfike u čijim redovima je igrao Ljubomir Fejsa. Bavarci su u meču grupe E slavili rezultatom 2:0. Otpor domaćina još u prvom delu slomio je Levandovski, dok je početkom drugog na 2:0 povisio Sančez.

TOK MEČEVA

Drugo poluvreme

96'. Valensija je imala priliku da ublaži poraz sa kreča, ali je Pareho promašio, ostaje 2:0 za Juventus.

95'. GOL! CSKA je ipak izbeo poraz od Plzena, Vlašić je bio strelac drugog pogtka za Moskovljanje za konačnih 2:2.

93'. GOL! Real dolazi protiv Rome i do trećeg pogotka 3:0, Diaz se pobrinuo za ubedljiv trijumf šampiona Evrope.

74'. Aguero je imao šansu da poravna rezultat protiv Liona, ali je na mestu bio golman Lopes.

67'. GOL! Silva je smanjio minus Sitija protiv Liona na 2:1. Ima još nade za Mančester bar poraz da izbegne.

66'. GOL! Junajted možemo da kažemo već završava posao protiv Jang Bojsa, ide na 3:0 golom Marsijala.

60'. Siti na konopcima, umalo 3:0 za Lion posle šuta Depaja, ali je pogodio stativu.

58'. GOL! Bejl donosi Realu 2:0  protiv Rome!

54'. GOL! Bajern duplira vođstvo protiv Benfike - 2:0, strelac je nakon asistencije Rodrigeza Sančez.

50'. GOL! Juventusu ide bolje bez Ronalda, vodi 2:0. Opet Pjanić i opet sa bele tačke.

49'. GOL! CSKA je smanjio rezultat protiv Viktorije na 2:1. Pogodio je Fjodor Čalov.

Prvo poluvreme

43'. GOL! Pol Pogba je sa bele tačke povećao vođstvo đavola protiv Jang Bojsa.

45'. GOL! Vodi Juventus iako ima igrača manje, Pjanić je pogodio sa bele tačke.

45'. GOL! Poveo je Real Madrid protiv Rome pogotkom Iska u finišu prvog dela utakmice.

44'. GOL! Novi šok u Mančesteru, Siti gubi 2:0, Fekir je duplirao prednost Francuza.

41'.GOL! Krmenčik drugim pogotkom na utakmici povećava vođstvo Viktorije protiv CSAK na 2:0!

36'. GOL! Vodi Junajted protiv Jang Bojsa 1:0, golčinu je postigao Pol Pogba, sa ivice kaznenog prostora poslao je loptu u rašlje.

30'. Juventus je ostao bez Ronalda protiv Valensije. Portugalac je dobio direktan crveni karton. Feliks Brih je pokrao Srbiju na Mundijalu, a sada šalje Ronalda u svlačionicu.

29'. GOL! I Plzen vodi, Krmenčik je načeo CSKA 1:0!

26'. GOL! Lion vodi protiv Mančester sitija 1:0. Korne je pogodio mrežu građana.

26'. Neverovatno! Dve šanse za Juventus za samo nekoliko sekundi. Nema gola, nema promene rezultata.

25'. Posle 20 minuta igre samo jedan gol na šest utakmica Lige šampiona. Bajern vodi protiv Benfike.

22'. Fejs je dobio žuti karton na nemču između Benfike i Bajerna.

21'. Neto je sada sačuvao Valensiju. Bernadeski je natrčao na odbojenu loptu ali je na mestu bio čuvar mreže domaćina. Još jedna prokockana prilika stare dame.

14'. Lukaku je propustio priliku da donese prednost Junajtedu na gostovanju Jang Bojsu u čijim redovima od prvog minuta igra Miralem Sulejmani.

Nemanja Matić igra od prvog minuta za Junajted.

11'.Sterling je imao odličnu šansu da donese vođstvo Sitiju protiv Liona, ali je šutirao iz dobre pozicije pored gola.

11'. Umalo Juventus da povede. Ronaldo je traljavo šutirao, lopta je došla do Mandžukića koji je bio u boljoj poziciji ali i on ne koristi zicer.

Naš Fejsa je u startnoj postavi Benfike.

10'. GOL! Vodi Bajern protiv Benfike, strelac je Robert Levandovski! Riberi je odložio loptu na bok, Alaba je potom poslužio Levandovskog, usledila je odlična finta i gol za 1:0.

8'. Nema previše uzbuđenja na mečevima Lige šampiona, mreže miruju.

U ekipi Rome Aleksandar Kolarov je u startnih 11.

4'. Kakva je ovo šansa za Real bila! Garet bejl je ostao sam na ivici šesnaesterca nakon centaršuta. Šutirao je odmah ali pored desne stative.

"Srbija protiv nasilja" zapravo je generator nasilja! Opoziciji se smeši još jedan poraz na izborima! (VIDEO)

U toku je konstitutivna sednica Narodne Skupštine Srbje. Opozicija ponovo pokušala da ometa gospodina Rabrenovća. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Dejan Vukelić, urednik Srpskog portala, a u studiju mu se priključila i Ana Đorđević, borac za prava Srba na KiM, Đorđe Todorov iz Centra za društvenu stabilnost i Vanja Vukić, visoki funkcioner SPS-a. Putem vajber uključenja u program se javio i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević.