26.09.2018

20:22

(VIDEO) ZVEZDA PROTUTNJALA KROZ KRUŠEVAC! Majstorije Gobeljića i Jevtovića!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 3:0 u zaostalom meču petog kola Superlige

Meč u Kruševcu obeležio je Marko Gobeljivć golčinom sa oko 30 metara od gola, majstriju je u finišu meča izveo i Milan Jevtović iz slobodnog udarca, dok se u strelce upisao i Veljko Simić.

Zvezda je do 20. minuta imala dva gola prednosti. Evrogolom u 16. minutu sa oko 30 metara Marko Gobeljić je doneo prednost crveno-belima, a samo tri minuta kasnije Simić je duplirao vođstvo šampiona Srbija. Dva ekspresna gola potpuno su izbacila Kruševljane iz koleseka, koji nisu znali kako da odgovore pa je Zvezda sa pola snage iskontrolisala situaciju do kraja prvog dela meča.

Napredak je u drugom delu utakmice imao nekoliko dobrih prilika da dođe možda i do egala, pogodili su "čarapani" i prečku, ali su domaćini bili neprecizni. To je tri minuta pre kraja utakmice kaznio Jevtović, koji je majstorskim udarcem iz slobodnjaka stavio tačku na utakmicu.

Zvezda je na vrhu tabele i ima 25 bodova, pet više od prvog pratioca Partizana.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)

Strelci: Gobeljić 16, Simić 20, Jevtović u 87. minutu

Stadion: Mladost u Kruševcu. Sudija: Zoran Široki.

NAPREDAK: Nikola Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Nemanja Petrović, Eskić, Kostić, Ndiaje, Vulić, Vukanović, Zec (od 59. Alivodić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić, Jovančić, Ben, Ebisilio (od 83. Milić), Simić (od 76. Jevtović),  Pavkov .

Tok meča

Drugo poluvreme

87'. GOL! 3:0 vodi Zvezda!  Jevtović je izveo slobodan udarac, gađao je golmanov ugao i sjajno pogodio za 0:3!

83'. Umesto Ebisilija sa klupe ulazi Nemanja Milić.

81'. Vukanović je ostao sam, imao neverovatnu šansu, ali je Borjan lako uhvatio loptu.

79'. Opet centaršut Alivodića, Eskić je odlično skočio i glavom pogađa prečku! Imao je Napredak sjajnu šansu da smanji prednost Zvezde.

78'. Napad Napretka koji je obećavao, Alivodić je centrirao, ali je Vulićev udarac bio uzuzetno slab.

76'. Izašao je Simić, strelac drugog pogotka za Zvezdu, a na terenu je Jevtović.

72'. Senvula je kontra Zvezde,  Ben je sa ivice kaznenog prostora ubacio na drugu stativu, ali se Jovičić našao u nedozvoljenoj poziciji.

65'. Borjan je intervenisao posle pokušaja Alivodića, korner za Napredak.

63'. Ebilisio se izborio za prostor, šutirao sa oko 18 metara, međutim, Petrović brani, nije ovobio težak zadatak za golmana "čarapana".

59'. Alivodić je ušao u igru umesto Zeca.

55'. Prilika za Zvezdu. Pavkov je proigrao Simića, ali je loptu udario malo jače i propala je šansa crveno-belih.

51'. Vulić je izveo slobodan udarac,  ali je lopta prošla malo pored desne stative.

50'. Žuti karton dobio je Borjan jer je igrao rukom van kaznenog prostora, a sudija je procenio da nije bilo namere. Ljuti su domaćini što sudija nije Zvezdinom golmanu pokazao crveni karton. Ndiaje je bio najnervozniji pa je dobio žuti karton.

46'. Bakljada navijača Zvezde, pa je sudija Široki  prekinuo utakmicu na nekoliko minuta.

Kraj prvog poluvremena

43'. Solidna akcija Zvezde, koju se završio Pavkov, čiji je udarac završio preko gola.

39'. Veškovac je sada imao sreće, ima žuti karton a unosio se u lice sudiji Širokom, i prošao bez kartona.

36'. Nemanja Petrović je krenuo ka Borjanovom golu, ali je Degenek je na vreme stigao da ga zaustavi.

34'. Dušan Veškovac dobija prvi žuti karton.

32'.Simić je šutirao sa oko 20 metara ali neprecizno, a bio je i sebičan jer se u boljoj poziciji nalazio Jovančić.

20'. GOL! Simić duplira vođstvo Zvezde - 2:0. Ben je asistirao Simiću koji je pogodio suprotni ugao i ekspresno povećao prednost.

16'. GOL! Zvezda vodi 1:0. Pojektil Gobeljića za vođstvo crveno-belih. Gobeljić je sa skoro 30 metara šutirao iz prve i poslao pravi projektil koji je završio u gornjem desnom uglu.

8'. Šansa za Napredak. Vulić je bio najviši u skoku posle kornera, ali je njegov šut završio preko gola.

7'. Ebisilio je iznudio korner, potom iz kornera gađao prvu stativu, ali je odbrana Napretka bila na mestu i otklonila opasnost.

5'. Ben je pokušao da uposli Simića, ali je bio neprecizan.

2'. Dobra akcija Napretka  po desnom boku, loptu je pokušao da  ubaci Ndiaje, ali je Zvezdina odbrana sprečila opasnost.