26.09.2018

20:40

(VIDEO) BUNDESLIGA: Dortmund razmontirao Nirnberg, Foland pokorio Diseldorf, krah Srba

Bajer iz Leverkuzena zabeležio je drugu uzastopnu pobedu u Bundesligi, savladali su Fortunu 2:1 u petom kolu šampionata.Fudbaleri Borusije su sa 7:0 pregazili Nirnberg

Bajer je otpor domaćina slomio sredinom drugog poluvremena sa dva gola Kevina Folanda u roku od desetak minuta.

Domaćin je uspeo samo da ublaži poraz pogotkom Heningsa iz penala u 94. minutu utakmice.

Tim iz Leverkuzena je napredovao do desete pozicije, dok je Fortuna prvim porazom posle tri kola ostala na deobi 11-14. sa pet bodova.

Borusija Dortmund razmontirala je Nirnberg sa 7:0.

Gosti su posle prvog dela bili dva gola u minusu, a potom je usledio debakl tokom drugih 45 minuta. Larsen i Rojs su pokrenuli goleadu, a onda nastavili u istom ritmu Hakimi, Akanđi, Sančo i Vajgl.

Nirnberg je poražen od Menhengladbaha sa 3:1, nisu pomogli ni srpski rerpezentativci Luka Jović, Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

BUNDESLIGA

5. kolo

Fortuna – Bajer 1:2 (0:0)
(Henings 90+4p – Foland 51, 60)

Dortmund - Nirnberg 7:0 (2:0)
(Larsen 9, Rojs 32, 58, Hakimi 49, Akanđi 74, Sančo 85, Vajgl 88)

Hanover – Hofenhajm 1:3 (1:2)
(Falkrug 55p – Brenet 20, Kaderabek 49, Bitenkur 90+4)

Frajburg – Šalke 1:0 (0:0)
(Najderlahner 52)

Verder – Herta 3:1 (2:0)
(Harnik 11, Veljković 45, Kruze 66p – Dilrosun 53)

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.