30.09.2018

18:56

SUPERLIGA: Gojkov slomio Spartak, minimalci Bačke, Voždovca i Dinama

Fudbaleri Vojvodine savladali su Spartak 1:0 golom Damjana Gojkova, dok je Proleter sa 4:1 savladao Zemum

Gojkov je pogodio pet minuta pre isteka meča i doneo Vojvodini drugu uzastopnu pobedu u Superligi, a četvrtu od početka sezone.

Proleter je na "Karađorđu" ugostio ekipu Zemuna i ostvario ubedljiv trijumf - 4:1.
Kola su za goste  krenula nizbrdo u 11. minutu, kada je Ognjen Krasić pogodio mrežu Zemuna. Samo dva minuta kasnije Srđan Vujaklija duplirao je prednost domaćih, a devet minuta pre kraja prvog dela utakmice Stefan Čolović rešava pitanje pobednika trećim golom.

Gosti su sredinom drugog dela smanjili na 3:1 golom Dušana Savića, ali je na kraju Proleter preko Aleksandra Andrejevića stigao do četvrtog gola i ubedljivog trijumfa.

Fudbaleri Voždovca su prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza, pošto su savladali Radnik sa 1:0. Filip Stuparević je uspeo da slomi otpor Surduličana. On je u 80. minutu odlično reagovao na asistenciju Alena Mašovića.

Napredak i Čukarički u Kruševcu su odigrali meč bez pobednika - 1:1. Nikola Boranijašević je doveo Napredak, a  “brđani” su izjednačili golom Borisa Kopitovića u 77. minutu.