KUP SRBIJE: Mladost lupila šamarčinu Čukaričkom na Banovom brdu, superligaši pregazili prvoligaše

fkmladostlucani.com

19:03 Fudbal 0

informer.rs | 24. 10. 2018.

Fudbaleri lučanske Mladosti eliminisali su Čukarički iz Kupa Srbije ubedljivom pobedom od 4:1 i plasirali se među osam najboljih ekipa u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji

Lučanci su se sa po dva gola po poluvremenu prošetali na terenu osvajača Kupa Srbije iz 2015. nanevši mu ubeljiv poraz, dok su domaći do utešnog gola stigli tek polovinom drugog dela igre.

U preostalim mečevima dana, superligaški klubovi su potvrdili dominaciju nad članovima Prve lige Srbije.

Fudbaleri niškog Radničkog i novosadske Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su ostvarili ubedljive pobede protiv članova Prve lige Srbije, Budućnosti iz Dobanovaca, odnosno beogradskog Sinđelića, dok je u istom stilu prolaz u naredno kolo ostvario i kruševački Napredak koji je u Čačku slavio sa velikih 4:0 golovima Ndijaea u 49. i 79, Envera Alivodića u 74. i Alekse Vukanovića u 76.

Radnički je već na poluvremenu stekao ubedljivo vođstvo protiv dobanovačke Budućnosti i na odmor otišao sa visokih 4:1, koji je ujedno bio i završni rezultat utakmice. Sve što su domaći uradili bio je gol u desetom minutu čime su došli u vođstvo, ali je više od toga nisu mogli.

Vojvodina je sa ubedljivih 4:0 bila bolja od Sinđelića, a golove za novosadsku "staru damu" postizali su u drugom poluvremenu Nemanja Milojević u 50, Ognjen Đuričin u 58, iskusni Milan Đurić u 67, a tačku na meč stavio je Damjan Gojkov u 76. minutu meča na stadionu "Karađorđe".

U preostalom odigranom meču, subotički Spartak je golom u 57. minutu stigao do gola koji im je omogućio plasman među osam ekipa koje će igrati u četvrtfinalu Kupa.