25.10.2018

22:54

LIGA EVROPE: Radonjić sa klupe ispratio Olimpikov poraz od Lacija, Jović odmarao, Kostić pogodio

U "srpskoj grupi" fudbaleri Ajntrahta rutinski su savladali kiparski Apolon u Frankfurtu 2:0 u meču koji je obeležio krajnje čudan gol srpskog reprezentativca Filipa Kostića, dok je u drugom paru Lacio našeg Milinkovića-Savića nadigrao Radonjićev Marsej u gostima 3:1

Ajntraht ume i može čak i bez pomoći Luke Jovića, koji je čitav meču u novoj pobedi nemačkog kluba presedao na klupi. Njegov nedostatak nadomestili su golovima Kostić u 13. i Haler u 32. minutu.

Ovom pobedom Ajntaht je stigao do devetog boda i osamio se na prvom mestu, a Lacio ga prati sa tri manje nakon pobede u Francuskoj izvojevane golovima Valasa u 10. i Kaiseda u 59. minutu, ali i majstorijom crnogorskog reprezentativca Adama Marušićau 90. minutu.

Rudi Garsija nije ukazao poverenje Radonjiću čak ni sa klupe, a sve što su domaći na meču učinili bio je gol Dimitrija Pajea u 86. minutu, što nije bilo dovoljno da se pobegne od samo jednog boda iz tri meča.

(VIDEO) SRBI NASTAVLJAJU DA BRILJIRAJU U AJNTRAHTU! Kostić postigao gol koji se retko viđa

U preostalim mečevima, vrednu pobedu ostvarili su fudbaleri Videotona u gostima protiv PAOK-a od 2:0, a u istoj grupi Čelsi je slavio protiv BATE Borisova sa ubedljivih 3:1 pogocima trostukog strelca Loftus-Čika.

Genk je naneo ubedljiv poraz u gostima Bešiktašu od 4:2, a poslovično dominantni Španci u ovom takmičenju ponovo su potvrdili nadmoć. Sevilja je uništila turski Akišar sa 6:0, a Viljareal je isprašio Rapid iz Beča sa 5:0.

LIGA EVROPE

G GRUPA
Rendžers - Spartak M. 0:0
Viljareal - Rapid 5:0 (3:0)

(Fornals 26, Ekambi 30, Barač 45 a.g, Raba 63, Moreno 85)
Tabela: Viljareal 5, Rendžers 5, Rapid Beč 3, Spartak M. 2.
H GRUPA
Ajntraht - Apolon 2:0 (2:0)

(Kostić 13, Haler 32)
Marsej - Lacio 1:3 (0:1)
(Paje 86 - Valas 10, Kaisedo 59, Marušić 90)
Tabela: Ajntraht 9, Lacio 6, Marsej 1, Apolon 1.
I GRUPA
Bešiktaš - Genk 2:4 (0:1)

(Lav 74, 86 - Samata 23, 70, Ndogala 81, Pjotrovski 83)
Sarpsborg - Malme 1:1 (0:0)
(Halvorsen 87 - Vindem 79)
Tabela: Genk 6, Sarpsborg 4, Malme 4, Bešiktaš 3.
J GRUPA
Sevilja - Akhisar 6:0 (3:0)

(Mesa 7, Sarabia 9, Lukač 35 a.g, Murijel 50, Promes 60, Merkado 67)
Standard - Krasnodar 2:1 (0:1)
(Emond 47, Laifis 90+3 - Ari 39)
Tabela: Sevilja 6, Krasnodar 6, Standard 6, Akhisar 0.
K GRUPA
Jablonec - Astana 1:1 (1:1)

(Povazanec 4 - Pedro Enrike 11)
Ren - Dinamo K. 1:2 (1:1)
(Grenije 41 - Kedziora 21, Bujalski 89)
Tabela: Astana 5, Dinamo Kijev 4, Ren 3, Jablonec 2.
L GRUPA
Čelsi - BATE B. 3:1 (2:0)

(Loftus-Čik 2, 8, 54 - Rios 80)
PAOK - Videoton 0:2 (0:2)
(Huci 12, Stopira 45)
Tabela: Čelsi 9, PAOK 3, Videoton 3, BATE 3.

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.