07.11.2018

22:53

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Ludački preokret Junajteda za četiri minuta, Tadić junak Ajaksa!

Mančester junajted šokirao je Juventus u 90. minutu utakmice i trijumfovao 2:1 sa dva pogotka za četiri minuta u 4. kolu Lige šampiona, dok su nemilosrdni prema svojim rivalima bili Siti i Real Madrid, a Dušan Tadić spasao je Ajaks poraza protiv Benfike 1:1

U meču H grupe Mančester junajted je gubio do 86. minuta utakmice a onda sa dva gola prokrenuo i trijumfovao sa 2:1. Kristijano Ronaldo načeo je bivši klub u 65. minutu.

Imali su crno-beli još nekoliko sjajnih prilika, Junajted je delovao bezopasno i činilo se da će doživeti novi poraz. Ali u 86. minutu Mata je majstorijom izjednačio na 1:1. Samo četiri minuta kasnije potpuni šok! Junajted je autogolom Bonućija koji je nesrećno skrenuo loptu u svoju mrežu pobedio sa 2:1.

(Žonas 29 - Tadić 61)
Tabela: Bajern 10, Ajaks 8, Benfika 4, AEK 0.

F GRUPA
Lion - Hofenhajm 2:2 (2:0)
(Fekir, 20, Ndobele 28 - Kramarić 65, Kaderabek 92)
Man. siti - Šahtjor 6:0 (2:0)
(Silva 13, Žezus 24pen71pen,92, Sterling 49, Mahrez 84)
Tabela: Mančester siti 9, Lion 6, Hofenhajm 3, Šahtjor 2.

G GRUPA
CSKA - Roma 1:2 (0:1)
(Sigurdson 50 - Manolas 4, Pelegrini 59)
Viktorija P. - Real Madrid 0:5 (0:4)
(Benzema 21. Kazemiro 23, 37, Bejl 40, Kros 67)
Tabela: Roma 9, Real Madrid 9, CSKA 4, Plzen 1.

H GRUPA
Valensija - Jang Bojs 3:1 (2:1)
(Mina 14, 42, Soler 56 - Asale 37)
Juventus - M. junajted 1:2 (0:0)
(Ronaldo 65 - Mata 86, Bonući 90ag)
Tabela: Juventus 9, Mančester junajted 7, Valensija 5, Jang bojs 1.

Real je deklasirao Plzen sa 5:0. Pobedu su Madriđani u Češkoj obezbedili za 20 minuta igre. Već u 23. bilo je 2:0 pošto su Benzema i Kazemiro dva puta za dva minuta zatresli mrežu domaćina. Francuz je u 37. povećao prednost na 3:0, a Bejl definitivno rešio meč pet minuta pre kraja poluvremena. U nastavku se i Kros upisao u listu strelaca.

Siti je u grupi F pregazio  Šahtjor sa 6:0. Već nakon prvog dela igre imao je dva gola prednosti, prvo je pogodio Silva pa Žezus sa penala koji je na kvarno iznudio Sterling. Napadač Sitija je u 49. povećao vođstvo na 3:0, a Žezus sa još dva pogotka do kraja kompletirao sjajnu partiju het-trikom.

Bajern je u grupi H bio bolji očekivano od AEK-a  2:0.  Bavarci su načeli goste u 31. minutu pošto ih je častio naš Čaušić koji je skrivio penal, a Levandovski takav poklon ne odbija.

Sjajni napadač Bavaraca je meč okončao sa dva pogotka pošto je u drugom poluvremenu potvrdio pobedu domaćina.

Pogotkom našeg Dušana Tadića Ajaks je izbegao poraz u Portugalu od Benfike - 1:1. Domaćin je prvi došao do gola posle pola sata igre preko Žonasa. Ali, nisu Holanđani odustajali, a Tadić je u nastavku meča pogodio za izjednačenje - 1:1. Prihvatio je jednu dugu loptu prošao  golmana i iz mrtvog ugla ćušnuo je u gol za konačnih 1:1!

Lion je na svom terenu imao dva gola viška protiv Hofenhajm ali je na kraju bilo 2:2.

Nabil Fekir i Tanguj Ndombele su doneli domaćinu 2:0 već na poluvremenu.

Kasim Adams je početkom nastavka zaradio drugi žuti karton i činilo se da povratka za bundesligaša nema. Međutim, tako nisu mislili Nemci. Kramarić je izjednačio u 65, a u drugom minutu nadoknade Kaderabek je ostavio nadu Nemcima za prolaz dalje.

TOK MEČEVA

Drugo poluvreme

92'. GOL! Žezus het-trikom stavlja tačku na pobedu Sitija protiv Šahtjora - 6:0.

90'. GOL! U Torinu totalni preokret za 4 minuta. Bonući autogolom donosi vođstvo Junajtedu od 2:1.

86'. GOL! 1:1 u Torinu! Mata sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca verovatno spasava Junajted poraza u Torinu.

84'. GOL! Petarda i u Mančesteru. Mahrez postige pogodak za 5:0 protiv Šahtjora.

71'. GOL! Novi gol u Minhenu. Levandovski je povećao prednost Bajerna protiv AEK-a na 2:0.

71'. GOL! Siti vodi protiv Šahtjora 4:0, opet Žezus i opet sa bele tačke.

67'. GOL! Madriđani su nemilosrdni, Kros postiže gol za 5:0 protiv Vioktorije.

65'. GOL! Vodi Juventus protiv Junajteda - strelac je Kristijano Ronaldo. Bonući je poslao loptu Portugalcu, koji je  iz prve zatresao mrežu.

61'. GOL! Ajaks je izjednačio protiv Benfike na 1:1. Tadić je vratio svoj tim u igru! Prihvatio je dugu loptu prošao  golmana i iz mrtvog ugla ćušnuo je preko linije – 1:1!

51'. Kasim Adams je oborio Fekira i dobio drugi žuti karton pa Hofenhajm ostaje sa igračem manje u Lionu koji vodi 2:0.

50'. PREČKA! Dibala je sjano šutirao, ali pogađa okvir gola. De Hea je samo pogledom mogao da isprati loptu. Nema promene rezultata u Torinu - 0:0.

49'. GOL! Siti povećava prednost protiv Šahtjora. Sterling je strelac za 3:0.

40'. GOL! Opet Real, gazi nesrećni Plzen, Bejl pogađa za 4:0.

37'. GOL! Razgoropadio se Real, Benzema postiže drugi gol na utakmici, Madriđani vode sa ubedljivh 3:0.

37'. U Torinu je malo falilo da domaćin stigne do vođstva. Strelac bi bio Nemanja Matić od kojeg se lopta odbila posle centaršuta Kvadrada sa desne strane. Koncentrisan je bio David De Hea.

30'. GOL! Pogodak i u Minhenu, Levandovski je sa bele tačke obradovao navaiajče protiv AEK-a - 1:0. Penal je skrivio naš fudbaler Uroš Ćosić.

29'. GOL! Pogotkom Žonasa Benfika je povela u utakmici sa Ajaksom.

24'. GOL! Penal za Siti. Rahim Sterling je sam pao u kaznenom prostoru, a Žezus je bio siguran egzekutor, građani imaju dva gola više od Šahtjora -2:0.

23'. GOL! Kazemiro ekspresno duplira vođstvo Real Madrida protiv Viktorije - 2:0. Centrirao je Kros, Kazemiro je bio na pravom mestu i doneo sigurno vođstvo braniocu titule.

21'. GOL! Benzema je doneo vođstvo Realu protiv Plzena. Odlično se francuski napadač snašao u kaznenom prostoru, zalomio čuvara i zatresao mrežu domaćina.

20'. GOL! Lion vodi protiv Hofenhajma pogotkom Fekira.

13'.GOL! Prvi pogodak pao je u Mančesteru, Silva je doneo vođstvo Sitiju protiv Šahtjora - 1:0.