Autor: Beta

10.11.2018

20:59

(VIDEO) PRŠTALO U DORTMUNDU! Bajern dva puta vodio, Borusija dobila meč!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Bajern Minhen sa 3:2, u derbi meču 11. kola Bundeslige

Borusija i Bajern su odigrali sjajan meč, pun preokreta, aktuelni šampion Bundeslige je dva puta vodio, ali je na kraju, ipak, ostao bez bodova.

Bajern je poveo golom glavom Roberta Levandovskog u 26. minutu, izjednačio je Marko Rojs sa penala u 49. minutu, nakon što ga je Manuel Nojer oborio u kaznenom prostoru, da bi samo četiri minuta kasnije Levandovski ponovo doveo svoju ekipu u vođstvo nakon asistencije Džošue Kimiha.

Ponovno vođstvo Bajerna nije uzdrmalo ekipu Borusije koja je golovima Rojsa u 67. i Paka Alkasera, posle sjajnog kontranapada, u 73. minutu stigla do velike pobede.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su u gostima ekipu Verdera sa 3:1.

Sva tri gola za pobednički tim postigao je Alasan Plea, 39, 48. i 52. minutu. Strelac jedinog pogotka za Verder bio je Nuri Sahin u 59. minutu.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za Verder.