25.11.2018

22:44

(VIDEO) REMI U DERBIJU LIGURIJE! Sampdorija i Đenova podelili bodove

Fudbaleri Sampdorije i Đenove odigrali su nerešeno 1:1 u gradskom derbiju i ostali na istom odstojanju kakvom su bili pre ovog kola

Više razloga za zadovoljstvo ima Samdorija, formalno gost na ovom meču, pošto je remijem ostala na bod više u odnosu na gradskog rivala, ali mnogo veći razlog je taj što su bili mnogo inferiorniji u odnosu na protivnika.

Ipak, bez obzira što su stvorili manje šansu, gosti su poveli u osmom minutu golom Fabija Kvaljarele, a izjednačenje Đenovi doneo je Pjatek već u 17. minutu sa penala.

Zapaženju ulogu u remiju derbijak Đenove imao je srpski fudbaler Darko Lazović, ali ni to nije bilo dovoljno da se ostvari pobeda, koja po svemu prikazanom bila zaslužena.