27.11.2018

22:53

(VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: Siti i Junajted overili osminu finala, Real razbio Romu, raspucani Bajern

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Romu sa 2:0 u Rimu i overili prvo mesto u grupi G pred osminu finala, Juventus je savladao Valensiju 1:0, kao i Mančester junajted Jang Bojs, dok je Bajern deklasirao Benfiku sa 5:1

U derbiju dana između Real Madrida i Rome u Grupu G Rimljani su tokom prvog dela meča pošteno ispromašivali što su Španci kaznili tokom drugog dela utakmice.

Prvo je Bejl kaznio Udera koji je promašio prazan gol sa dva metra, dok je Vaskez overio pobedu desetak minuta kasnije. Za Real 2:0, dok su igrači Rome ispraćeni zvižducima navijača. Pobedom je Real osigurao prolaz u osminu finala Lige šampiona, ali je zbog povede Plzena nad CSKA dalje definitivno prošla i Roma, kao drugoplasirana.

Bajern je u Grupi E posao protiv Benfike završio tokom prvog poluvremena tokom kojeg je postigao tri gola, dok je nakon 90 minuta bilo 5:1 za Bavarce. Sa dva gola Roben je doneo Bavarcima dva gola prednosti do 30. minuta utakmice, dok je na 3:0 povećao Levandovski. Isti igrač je vratio Bavarcima tri gola prednosti nakon što je Fernandez smanjio na 4:1, a Riberi se pobrinuo za 5:1.

Bajern i Ajaks su se zvanično plasirali u plej-of LŠ i boriće se za prvo mesto u poslednjem kolu, u meču koji se igra u Amsterdamu.

Juventus je golom Marija Mandžukića savladao Valensiju 1:0. Minimalnim rezultatom u istoj Grupi H slavio je i Mančester junajted protiv Jang Bojsa. "Đavoli" su slavili golom Maruana Felainija u 91. minutu meča i tako obezbedili prolaz u drugu rundu takmičenja.

Olimpik iz Liona remizirao je na svom terenu sa Mančester sitijem 2:2. Lion je vodio u dva navrata ali su građani stizali i izbegli poraz. Korne je postigao oba pogotka za Francuze, dok su prvo  Laport, a potom Aguero vratili Siti iz minusa. "Građani" su tako obezbedili plasman u narednu rundu pošto su osvojili svoj deseti bod kolo pre kraja grupne faze.

U fantastičnom meču u Nemačkoj, Hofenhajm i Šahtjor su odigrali neverovatan meč sa pet golova, a Ukrajinci su do pobede došli golom Taisona u 93. minutu. "Rudari" su za samo 60 sekundi poveli sa 2:0 pošto su u 14. i 15. minutu pogodili Ismaili, a potom i Taison. Međutim, samo dva minuta kasnije Andrej Kramarić je sjajnim lobom smanjio rezultat, a Cuber je u 40. minutu u potpunosti vratio ekipu Julijana Nagelsmana u život. Usledio je šok u 93. minutu kada je Taison doneo tri boda Šatjoru pred poslednje kolo Lige šampiona.

"Građani" su osvojenim bodom obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je Lion blizu s obzirom na to da Šahtjor savladao Hofenhajm u gostima.

Bajern - Benfika 5:1 (3:0)
(Roben 13, 31,Levandovski 36, 51, Roberi 78 - Fernandez 46)

Grupa F
Hofenhajm - Šahtjor 2:3 (2:2)

(Kramarić 17, Cuber 40 - Ismaili 14, Taison 15, 93)

Drugo poluvreme

93'. GOL! Nesrećni Hofenhajm je primio gol, Tajeson je doneo Šahtjoru novo vođstvo od 3:2.

91'. GOL! Felaini je zatresao mrežu Jang bojsa i Junajted vodi 1:0.

83'. GOL! Lion pogodi, Siti izjednači.Aguero je ovog puta vratio građane iz minusa - 2:2.

81'. GOL! Opet Lion vodi protiv Sitija, i ponovo je strelac Korne - 2:1

76'.GOL! Upisao se i Frank Riberi, Holanđanin je pogodio za velikih 5:1 za Bavarce.

63'. GOL! Mančester siti je izjednačio u Francuskoj protiv Liona pogotkom Laportea - 1:1.

59'. GOL! Real je duplirao vođstvo u Rimu, Benzema je poslužio Vaskeza a ovaj povećao prenost Madriđana.

59'. GOL! Do prenosti je došao i Juventus, Mandžukić je zatresao mrežu Valensije u Torinu  za 1:0.

55'. GOL! Lion je načeo Siti, strelac je bio Korne.

51'.GOL! Bajern je novim pogotkom Levandovskog vratio tri gola prednosti protiv Benfike.

47'. GOL! Bejl je kaznio promašaj Udera i doneo prednost Real Madridu u Rimu - 1:0.

46'. GOL! Samo što je počeo meč u Minhenu, Benfika je golom Fernadeza smanjila na 3:1 protiv Bajerna.

Prvo poluvreme

47'. Auuuu šta je Under promašio. Da li je ovo moguće? Kurtoa je već bio matiran, ali Under je promašio apsolutno prazan gol,  sačekao loptu na desnoj stativi i prebacio gol s dva metra.

40'. GOL! Hofenhajm od 0:2, dolazi do 2:2 do kraja poluvremena. Možda Nemci i preokrenu do kraja prvih 45 minuta. Strelac drugog gola bio je Cuber.

36'. GOL! Levandovski je nastavio gde je Roben stao, sada je 3:0 za Bajern.

34'. Roma opseda gol Reala, ali  niko nije uspeo da je ugura loptu u mrežu gostiju. Na kraju je Kolarov poslao projektil, nažalost pored gola Madriđana.

31'.GOL! Bejern je duplirao vođstvo - 2:0. Opet je Roben zatresao mrežu Portugalaca.

29'. Lion je imao veliku šansu, Korne je bio u dobroj prilici na zatrese mrežu Sitija, ali nema promene rezultata.

22'. Prinudna izmena u ekipi Rome. Džastin Klajvert ulazi na teren za Romu jer Stefan El Šaravi ne može da nastavi meč.

22'. Bez golova u Torinu na meču Juventus - Valensija!

20'. Nema gola u Rimu. Modrić je šutirao, ali brani golman Rome Olsen.

17'. GOL! Ludnica u Nemačkoj, tri gola za tri minuta, Hofenhajm je smanjio na 2:1 pogotkom Kramarića.

15'. GOL! Raspucali su se Ukrajinci, Tajson vodi Šahtjor na 2:0 u duelu sa Hofenhajmom.

14'. Rašford je umalo doneo prednost Junajtedu, ali njegov šut zaustavio je golman Jang Bojsa.

14'. GOL! Do prednosti dolazi i Šahtjor na gostovanju Hofenhajmu. Domaćine je načeo bek Ismaili - 1:0.

13'. GOL! Konačno! Vodi Bajern u Minhenu protiv Benfike 1:0 pogotkom Robena. Nakon solo prodora sevnula je "bomba" u rašlje.

10'. Nakon desetak minuta igre još nema golova na mečevima u grupama E, F, G i H.

7'. Rimljani traže penal. Kolarov je ušao u kazneni Reala, a loptu je rukom dirao Vaskes. Lopta je bila na liniji šesnaesterca, ali sudija nije video ruku.

6'. Dobra šansa za Real, Kros je pronašao Benzemu, ali nema promene rezultata na Olimpijskom stadionu u Rimu.