16.12.2018

16:18

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Arsenal pao posle 22 utakmice, Čelsi na Azarov pogon

Sautempton je u 17. kolu Premijer lige iznenadio Arsenal na svom stadionu i slavio rezultatom 3:2, dok je Čelsi kao gost savladao Brajton 2:1

Sautemptonu je pobeda nad Arsenalom prva posle 12 mečeva u nizu bez trijumfa, i prva na svom stadionu u sezoni. S druge strane, ovo je prvi poraz Arsenala u svim takmičenjima posle 22. utakmice.

U dva navrata je vodio domaćin, ali se Arsenal vraćao u meč, međutim, posle pogotka Ostina u 85. minutu nije bilo povratka.

Ings je doneo prednost Sautemptonu posle 20 minuta igre, a osam minuta kasnije meč je na početak vratio Mkitarijan. Isti "glumci" su na sceni bili i kod dva naredna pogotka. Ponovo je Ings u 44. minutu vratio vođstvo domaćinu, a Mkitarijan njegov pogodak poništio početkom drugog dela utakmice.

Konačan rezultat postavio je ipak Ostin pogotkom glavom u 85. minutu utakmice.

Trijumf Čelsiju doneli su Pedro i Azar golovima u 17. odnosno 33. minutu utakmice, a Belgijanac je upisao i asistenciju. U drugim delu meča Brajton je uspeo da smanji zaostatak, ali ne i da ozbiljnije zagorča život "plavcima".