02.03.2019

16:01 >> 19:53

BURAN REMI U DERBIJU! Golčina Pavkova, Partizan pokazao zube, Zvezdi poništen gol

U 159. večitom derbiju fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno na stadionu "Rajko Mitić" - 1:1 (0:1)

Bio je ovo buran derbi. Ne toliko kvalitetan, koliko borben i oštar.

Prvo poluvreme donelo je puno vatre na terenu! Vodila se borba za svaki pedalj na terenu. Pretio je raspoloženi Marin, sa druge strane Partizan je pokušavao da pronađe Nikolića koji je imao zadatak da prosledi loptu saigračima.

U 27. minutu Zvezda je zatresla mežu Stojkovića, ali... Sudija je procenio da je Ben bio u ofsajd poziciji i čini se da je napravio grešku. Arbitar Grujić je poslušao pomoćnika i poništio je pogodak.

Samo 10 minuta kasnije, Partizan je poveo. Posle velike konfuzije u odbrani domaćih, Nemanja Nikolić je uspeo da ugura loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje navijača tima iz Humske.

I ovaj gol obavijen je velom intrige. Jeste pripisan napadaču crno-belih ali veliko je pitanje da li je on zaista strelac. Gotovo je nemoguće proceniti da li je Stojković ubacio loptu u svoju mrežu i da li je i ovde reć o ofsajdu (prilikom odigravanja Kosovića).

U nastavku Zvezda je dodala gas! Milojević je umesto Simića na teren poslao Pavkova od starta drugog dela igre. Partizan je igrao čvrsto dok su domaći napadali iz sve snage.

Vladimir Stojković je u 57. minutu na neverovatan način sačuvao gol tima iz Humske. Šutirao je Jovančić glavom, a iskusni čuvar mreže je loptu bukvalno izvadio iz mreže.

U 74. minutu Zvezda je izjednačila! Pavkov je pokazao da ono protiv Liverpula nije bilo slučajno.  Napadač je postigao strašan gol za 1:1 i veliki korak crveno-belih ka tituli.

Do kraja nije više bilo golova, a prednost crveno-belih u odnosu na Partizan ostala je 15 bodova. Na terenu je u nekoliko navrata bilo mnogo gužve, ali se na kraju sve završilo bez većih incidenata.

Crvena zvezda - Partizan 1:1 (0:1)

Sudija: Danilo Grujić. Stadion: "Rajko Mitić". Strelac: 0:1 Nikolić, 37. minut, 1:1 Pavkov 74. minut

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić (od 71. minuta Ivanić), Jovančić (od 81. Čaušić), Marin, Ben, Simić (od 46. minutu Pavkov), Boaći

Partizan: Stojković, Nemanja R. Miletić, Valijente, Pavlović, Nemanja G. Miletić, Zdjelar, Šćekić, Kosović, Zakarić, Nikolić, Rikardo

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme: Pavkov doneo bod Zvezdi!

87. minut - Opšti haos na terenu! Nikolić i Čaušić su završili u klinču, a obe klupe su uletele!

84. minut - Zvezda je posle gola nastavila da napada.

74. minut - GOOOOOOOLLLL - Pakvov je postigao strašan pogodak!

71. minut - Izlazi Jovičić, na terenu je Ivanić.

68. minut - Borjan čuva Crvenu zvezdu, posle greške Gajića sjajno je intevenisao i sačuvao svoju mrežu.

62. minut - Boaći je ostao bez svesti posle sudara sa Milunovićem. Vrlo brzo se vratio u igru.

61. minut - Ben je pao u kaznenom prostoru Partizana, sudija je ostao nem.

60. minut - Nova prilika za Zvezdu! Šutirao je Jovančić ponovo, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

57. minut - Velika šansa za Zvezdu! Jovančić je skočio, dobro je šutirao, ali je Stojković sjajno odbranio.

56. minut - Vodi se velika borba za svaki pedalj terena.

53. minut - I levi bek Nemanja Miletić dobio je javnu opomenu.

50. minut - Zakarić je zaradio žuti karton.

46. minut - Pavkov je u igri umesto Simića

Prvo poluvreme: Nikolić pogodio, Benu poništen gol

- Gol je pripsan Nikoliću, ali teško je reći ko je zaista poslao loptu u mrežu i da li je možda reč o autogolu Milunovića.

45+3. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta!

42. minut - Stojković se žalio na povredu, ali je uspeo da ustane i nastavi meč.

37. minut - GOOOOOOLLLLLL - Partizan vodi, strelac je Nemanja Nikolić! Posle velike gužve i greške Borjana i Savića uspeo je da ubaci loptu u mrežu.

35. minut - Pao je Nikolić u kaznenom prostoru Crvene zvezde, sudija Grujić se samo nasmejao.

26. minut - Počelo je da varniči! Prvo je Stojković bio u sukobu sa Miletićem, a onda je došlo i do velike gužve u kaznenom prostoru! Epilog je po žuti karton za Marina i Zdjelara.

23. minut - Ben je postigao gol, ali je sudija procenio da je bio u nedozvoljenoj poziciji! Da li je abitar pogrešio?

21. minut - Velika prilika za Zvezdu! Marin je odlično šutirao, ali Stojković je na mestu

19. minut - Mladi Strahinja Pavlović zaradio je žuti karton posle duela sa Boaćijem. Debitant mora da se pazi.

17. minut - Levi bek Miletić je šutirao, Nikolić je ostao "kratak" i nije uspeo da prosledi loptu u mrežu Crvene zvezde.

15. minut - Lopta je na sredini terena, oba tima dosta greše u ovom delu susreta.

8. minut - Tukao je Rikardo, Borjan je bio na mestu.

7. minut - Marin je izveo korner, a Stojković je prvi put na ovom duelu morao da interveniše. Rutinski je stigao do lopte golman gostiju.

4. minut - Zvezda je na startu utakmice imala više loptu u nogama. Početak meča protekao je u ispitivanju snaga.

1. minut - Utakmica je počela!

17.43 - Evo šta se desilo na Autokomandi!

17.22 - Policija je sprovodila navijače Partizana preko Autokomande, koja je trenutno zatvorena za pešake. Došlo je i do prvih čarki.

17.15 - Vladimir Stojković izlazi na teren uz ovacije i salve zvižduka sa južne odnosno severne tribine.

17.00 - Evo i sastava Partizana:

Stojković, Nemanja R. Miletić, Valijente, Pavlović, Nemanja G. Miletić, Zdjelar, Šćekić, Kosović, Zakarić, Nikolić, Rikardo.

16.55 - Evo i startne postave Crvene zvezde:

Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić, Jovančić, Marin, Ben, Simić, Boaći.

16.50 - Loše vesti iz tabora Crvene zvezde... Levi bek Milan Rodić biće duže van terena. Napukla mu je fibula i očekuje ga duža pauza.

16.45 - Zvezda je napravila "mozgalicu" za navijače:

16.40 - Bivši trener crno-belih Miodrag Ješić veruje da ekipa iz Humske neće izgubiti:

- Vidim da svi favorizuju Crvenu zvezdu, međutim, ni Partizan nije za potcenjivanje, jer ima odlične igrače. Svaka čast Zvezdi, prva je na tabeli, igrala Ligu šampiona i tu kapa dole. Moja prognoza je sasvim drugačija - rekao je Ješić za "Žurnal".

16.33 - Zašto čelnici Partizana Vučelić i Vuletić neće biti na stadionu pogledajte OVDE.

16.25 - Tek rođeni sin Luke Jovića poslao je poruku pred derbi:

⚽️❤️We are ready for today❤️⚽️. #D? #matchday #redstar @crvenazvezdafk

Објава коју дели ❌FB❌ (@andjelamanitasevicc) дана 1. Мар 2019. у 11:50 PST

16.20 - Na stadionu "Rajko Mitić" očekuje se oko 40.000 navijača!

16.16 - Uz Partizan je bivši igrač Ognjen Ožegović:

16.15 - Podrška stiže sa svih strana. Oglasio se i bivši igrači Crvene zvezde Le Talek:

16.12 - Legendarni Milko Đurovski rasplamsao je strasti pred derbi. Njegova izjava naljutila je navijače Partizana. Šta je rekao pogledajte OVDE.

16.10 - Dobar dan i dobrodošli na naš blog posvećen 159. večitom derbiju. Crveno i crno-beli će odmeriti snage na terenu, a ljubitelji fudbala se nadaju dobroj utakmici.