25.04.2019

20:59

UKRAS NA ZVEZDINU SEZONU IZ SNOVA! Ben i Vukanović rešili derbi, Partizanu visi Evropa!

U 160. večitom derbiju fudbaleri Crvene zvezde bili su bolji od Partizana na svom stadionu - 2:1 (0:0). Na ovaj način crveno-beli stigli su na korak do titule šampiona Srbije

Radni dan kao i stanje na tabeli uticalo je na to da poseta na „Marakani“ bude više nego slaba. Na terenu se tokom celog meča igrao fudbal sa mnogo prekršaja (57 ukupno).

Gotovo da nije bilo moguće povezati nekoliko dodavanja. Igrači su često ležali na terenu, a sudija Novak Simović imao je mnogo posla.

Posle lošeg prvog poluvremena, Zvezda je iskoristila svoju šansu! U 59. minutu Urošević je srušio Bena, a sudija je pokazao na belu tačku.

Igrač nad kojem je i napravljen faul uspeo je da postigne gol za 1:0 i tako najavi veliku pobedu domaćih! U 80. minutu debitant i rezervista Vukanović je potpuno nokautirao Partizan!

Utešni gol za crno-bele postigao je Rikardo u 90. minutu. On je bio precizan sa penala koji je napravio Marin. U samoj završnici susreta gosti su ostali i bez Pavlovića koji je zaradio dva žuta kartona.

Zvezda je napravila još jedan veliki korak ka tituli! Pobedom u derbiju ukrasila je sjajnu sezonu i sada ima šest bodova više od Radničkog iz Niša. Vladan Milojević je upisao važan trijumf koji mu je trebao da zaokruži sezonu!

Sa druge strane Partizan je u velikom problemu... Crno-beli su pali na peto mesto i sada im je i nastup u Evropi pod znakom pitanja. Košmarna sezona dobila je novo poglavlje za navijače tima iz Humske.

Debi u derbiju trenera Save Miloševića biće za zaborav, jer ovo je Zvezdino vreme slavlja.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 2:1 (0:0)

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Novak Simović. Strelci: 1:0 Ben u 61. minutu (penal), 2:0 Vukanović u 80. minutu, 2:1 Rikardo u 89. minutu (penal)

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Babić, Milunović, Rodić - Jovančić, Jovičić (od 73. minutu Čaušić) - Ben (od 70. Vukanović), Marin (od 90. Savić), Ivanić - Pavkov.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić (od 67. Ivanović), Pantić (od 80. Ilić), Nikolić (od 87. Musa) - Gomeš.

Drugo poluvreme: Zvezda srušila Partizan!

90+6. minut - KRAJ!

90+4 - Strahinja Pavlović je dobio drugi žuti karton, pa je meč završio pre vremena.

90. minut - GOOOOOOLLLL - Rikardo je precizan!

89. minut - PENAL! Marin je srušio Zdjelara, sudija Simović je pokazao na belu tačku.

88. minut - Zvezda nastavlja da napada, Partizan je potpuno pao.

80. minut - GOOOOOOOLLLLL - Ivanić je pronašao Vukanovića, a ovaj je pogodio za 2:0!

76. minut - Velika šansa za Partizan, Ivanović je očajno šutirao sa svega nekoliko metara.

70. minut - Ben izlazi, na terenu je Vukanović.

67. minut - Ivanović je u igri, izlazi Tošić.

60. minut - GOOOOOOLLLLL - Ben je bio precizan!

59. miunt - Penal za Zvezdu! Ben je oboren, a sudija Simović je pokazao na belu tačku. Startovao je Urošević!

54. minut - Nikolić je pokušao sa distance, imao je dosta vremena, ali nije na pravi način zahvatio loptu.

53. minut - Šćekić je zaradio žuti karton.

46. minut - Urošević je ubacio, ali je Borjan bio na mestu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme: Tanko!

45+3 - Kraj prvog poluvremena!

43. minut -Tukao je Ivanović iz "slobodnjaka", ali nije bilo opasnosti po Stojkovićev gol.

40. minut - Pokušao je Tošić, ali je njegov udarac blokirao Pavkov.

39. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio je Srđan Babić.

36. minut - Zvezda je imala šansu, lopta je stigla do Pavkova u kaznenom prostoru gostiju, šutirao je iz okreta, ali nije pogodio metu napadač crveno-belih.

26. minut - Od početka meča, kombinovano oba tima su napravila 19 faulova!

21. minut - Zvezda je pretila posle indirekta koji je izveo Ben, ipak izostao je udarac na gol gostiju.

13. minut - Pantić je šutirao, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

11. minut - Pokušao je Ben da ubaci loptu u kazneni prostor, ali nije to uradio na najbolji mogući način.

5. minut - Sevnula je Zvezdina kontra, ali je Stojković uspeo da stigne do lopte pre Bena.

1. minut - Prva prilika na meču! Filip Stojković je šutirao, Vladimir Stojković je bio na mestu!

1. minut - Utakmica je počela!

18.33 - Na klupi Crvene zvezde su: Popović, Gobeljić, Savić, Čaušić, Simić, Vukanović, Joveljić.

18.30 - Na klupi Partizana su: Kljajić, Marković, Šehović, Ivanović, Smiljanić, Ilić, Ndžaj.

18.10 - Na "Marakani" nema gužve:

18.05 - Gužva na Autokomandi!

18.00 - Evo i sastava, Nikolić je u timu Partizana, dok je u sastavu Zvezde Babić!

17.51 - Pojavila se informacija da Vujadin Savić neće igrati, da ga na mestu štopera menja Babić.

17.50 - "Boaći? Koga nema, bez njega se mora... Ko ne može da igra, o njemu i ne razmišljam. Derbi je uvek velika utakmica, dobro smo se spremili i odigraćemo dobro" - rekao je trener Zvezda Vladan Milojević za TV "Arenu Sport".

17.45 - Oko 5.000 policajaca obezbeđuje ovaj meč.

17.37 - Mladi Dejan Joveljić je pred meč imao više nego zanimljivu izjavu.

17.23 - Radnički iz Niša i Čukarički su odigrali 2:2 u meču koji zanima crveno i crno-bele.

17.18 - Crno-beli imaju problem, Goran Zakarić neće moći da igra, nije se oporavio od povrede.

17.15 - Bivši fudbaler Partizana Marko Janković opasno je uvredio večitog rivala, o čemu je reč vidite OVDE.

17.10 - Teško je reći koliko će navijača biti na stadionu "Rajko Mitić", prodaja karta nije išla dobro dan pred sam susret.

UVERTIRA ZA DERBI! Zvezda ili Partizan? Ovako su navijački opredeljeni naši NAJVEĆI GLUMCI!

17.02 - Sve je jasno, crveno-beli se bore za titulu, dok tim iz Humske pokušava da dođe do mesta koje naredne sezone vodi u Evropu.

17.00 - Danas je dan za derbi! Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana će na teren (19.00) a dešavanja sa ovog meča možete pratiti na Informeru.