25.04.2019

19:55

SUPERLIGA! Mladost gurnula Partizan na PETO MESTO, crno-belima gori pod nogama!

Mladost je u 33. kolu Superlige Srbije pred svojim navijačima savladao Vojvodinu sa 3:1

Nakov ovog trijumfa ekipe iz Lučana, Partizan koji u 33. kolu poražen od Zvezde 2:1 pao je na petu poziciju. Crno-beli imaju 30 bodova, Čukarički na četvtom mestu 31, dok je Mladost treća sa 32.

Na utakmici u Lučanima viđena su čak tri penala. Domaćin je poveo posle pola sata igre pogotkom sa bele tačke a siguran egzekutor bio je Pejović.

Isti igrač je već u 49. takođe iz jedanaesterca duplirao vođstvo, dok je na 3:0 osam minuta kasnije  povećao Radivojević. Marić je takođe sa bele tačke  76. samo ublžaio poraz Novosađana.

Trijumf je upisao i Napredak koji je sa 2:0 savladao Proleter 2:0 golovima Alivodića u 17. minutu i Zukanovića u 90.

U plej-autu, Zemun je briljirao protiv Mačve koju je pregazio sa 5:1. Domaćin je u 11. minutu ostao bez Radivojevića i tada je sve krenulo niz brdo. Prethodno je Zemun poveo pogotkom Kukuličića, Ilić je duplirao prednost, ali je Mačva smanjila do poluvreman na 2:1. Međutim,  tokom drugog dela gosti su sa dva brza gola u 56. i 66. rešili pitanje pobednika, na kraju je pukla petarda - 5:1.

Bačka je u borbi za superligaški opstanak pobedila Spartak  u Subotici 1:0, a trijumf  je doneo Dragan Žarković u 80. minutu.

Voždovac i Rad odigrali su 1:1 u malom prestoničkom derbiju, dok je istim rezultatom okončan meč Radnika i Dinama. Sudija je Dalibor Manojlović imao pune ruke posla.

Manojlović je u 37. minutu dosudio penal za domaće, koji nije iskoristio Igor Zlatanović, a pre i posle toga pokazao dva crvena kartona. U 14. minutu isključio je  Sejduu Seku, zbog čega su Vranjanci igrali sa igračem manje sve do 50. minuta, kada je pocrveneo i 28-godišnji Predrag Đorđević.

SUPERLIGA

33. kolo

Plej-of

Radnički - Čukarički 2:2 (1:1)
(Ranđelović 24, Haskić 62 - Stojanović 11, 91)

Mladost - Vojvodina 3:1 (1:0)
(Pejović 30, 49pen, Radivojević 57 - Matić 76pen)

Napredak - Proleter 2:0 (1:0)
(Alivodić 17, Zukanović 90)

Crvena zvezda - Partizan 2:1 (0:0)
(Ben 60pen, Vukanović 80 - Rikardo 90pen)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Plej-aut

Mačva - Zemun 1:5(1:2)
(Pejović 40 - Kukuličić 9,77, Ilić 26, Ristović 56, Tomić 66)

Radnik - Dinamo 1:1 (1:0)
(Stojanović 45+2 - Matsoukas 47)

Spartak - Bačka 0:1 (0:0)
(Žarković 80)

Voždovac - Rad 1:1 (0:0)
(Mašović 43 - Bainović 87)

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.