10.06.2019

22:35

VAĐENJE FLEKA POSLE PETARDE! Tandem Mitrović - Jović  pogađao na praznoj "Marakani", Litvanija pala za poluvreme

VAĐENJE FLEKA POSLE PETARDE! Tandem Mitrović - Jović pogađao na praznoj "Marakani", Litvanija pala za poluvreme

Fudbaleri Srbije bili su bolji u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Litvanije pred praznim tribinama "Marakane" - 4:1 (3:0)

Posle šamara u Ukrajini, „orlovi“ su koliko-toliko popravili utisak protiv Litvanije. Posle "petarde" obrazi još bride, ali lepo je bilo videti napadački tandem Jović-Mitrović kako dominira na terenu.

Selektor Krstajić je promenio formaciju, ostavio je četiri igrača u zadnjoj liniji a na terenu su u odnosu na prethodni meč bili Rukavina, Lukić i Mitrović.

Ovoga puta to je mnogo bolje izgledalo u prvom poluvremenu. Srbija je stvarala šanse, a Mitrović je u 20. odnosno 34. minutu postigao golove i tako otvorio put našem timu do trijumfa.

Luka Jović je bio precizan u 35. minutu, a "orlovi" su smanjili gas posle tri laka gola. Gosti su smanjili sa penala u 71. minutu (Mitrović pogođen u ruku), Novikovas je bio precizan, ali to je bilo sve. U drugom minutu nadoknade rezervista Ljajić pogodio je za konačnih 4:1!

I na ovom meču solidan utisak ostavio je Dušan Tadić. Ponovo se videlo koliko je vezista važan igrač za naš tim.

Sledi pauza, naredni meč je 7. septembra protiv Portugala kod kuće, a pred "orlovima" je više nego dug put.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

SRBIJA - LITVANIJA 4:1 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić. Meč bez publike. Sudija: Adrien Žakote (Švajcarska). Strelci: 1:0 Mitrović u 20. minutu, 2:0 Mitrović u 34. minutu, 3:0 Jović u 35. minutu, 3:1 Novikovas u 71. penal. 4:1 Ljajić u 90+2

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov - Tadić (od 81. Ljajić), Lukić, Maksimović, Kostić (od 71. Živković) - Jović (od 88. Katai), Mitrović.
Litvanija: Bartkus - Klimavičijus, Jankauskas (od 46. Čedukas), Palionis - Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus - Černič (od 68. Petravičijus), Laukžemis (od 78. Valskis), Novikovas.

DRUGO POLUVREME:

90+4. minut - KRAJ!

90+2 - GOOOOOLLLLL - Adem Ljajić stavio je tačku na ovaj meč!

88. minutu - Katai je u igri umesto Jovića.

80. minut - Jović je sa svega nekoliko metara pogodio prečku!

79. minut - Kao da obe ekipe čekaju kraj meča.

71. minut - GOOOOLLLL - Novikovas je bio precizan sa bele tačke.

70. minut - Penal za goste! Lopta je pogodila Mitrovića u ruku.

66. minut - Imali smo veliku šansu, Lukić je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.

52. miunut - Meč je nastavljen u laganom ritmu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

PRVO POLUVREME:

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

35. minut - GOOOOLLL! I Luka Jović je zatresao mrežu rivala i to na sjajan način!

34. minut - GOOOOOOLLLLL - Mitrović je još jednom pogodio!

32. minut - Srbija je bila u kaznenom prostoru rivala, ali izostao je udarac.

27. minut - Jović je ponovo imao dobru šansu, šutirao je dobro, ali je lopta pogodila prečku.

24. minut - Mitrović je imao dobru prliku, ali je njegov pokušaj izblokira.

20. minut - GOOOOOLLLL -  Srbija vodi strelac je Mitrović!

13. minut - Velika šansa za Srbiju, Jović je izašao sam pred golmana gostiju, ali je Bartkus sjajno odbranio!

7. miunut - Nema prilika sa obe strane se igra u laganom ritmu.

2. minut - Tukao je Kolarov, ali je pogodio zadnji deo mreže!

1. minut - Utakmica je počela!

20.10 - Srbija je tokom 2018. dva puta igrala sa Litvancima u Ligi nacija i oba puta slavila.

19.40 - Evo i sastava Litvanije:

Bartkus - Klimavičijus, Jankauskas, Palionis - Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus - Černič, Laukžemis, Novikovas.

19.32 - Evo i sastava za koji se odlučio Krstajić:

Dmitrović - Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov - Tadić, Lukić, Maksimović, Kostić - Jović, Mitrović.

BILO BI NEOZBILJNO DA SADA PODNESEM OSTAVKU! Oglasio se selektor Mladen Krstajić!

19.31 - Zbog kazne Srbija je bez publike na ovom susretu.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici trećeg kola kvalifiakcija za Evropsko prvenstvo u kojoj Srbija dočekuje Litvaniju. Mogu li "orlovi" da se oporave od šamara u Ukraijni

Poslednji pozdrav: Sahranjen zastavnik Mijodrag Tošković

Zastavnik Mijodrag Tošković, pripadnik 72. brigade za specijalne operacije koji je stradao prilikom realizacije redovnih vežbovnih aktivnosti desantiranja iz helikoptera na vodenu površinu kanala Dunav-Tisa-Dunav, sahranjen je danas uz vojne počasti u Staroj Pazovi.