19.09.2019

20:51

(FOTO) DUDELANŽ ŠOKIRAO APOEL U NIKOZIJI! Dva gola Pavlovića bačena u vodu, Arsenal prekinuo veliku seriju Ajntrahta

Najveće iznenađenje prvog kola Lige Evrope priredili su fudbaleri luksemburškog Dudelanža, koji su u goleadi slavili na gostovanju APOEL-u sa 4:3

Nekadašnji fudbaler Rada i Čukaričkog Andrija Pavlović postigao je dva gola za kiparski klub, čime je svoj tim doveo do potpunog preokreta nakon vođstva Dudelanža od 2:0, ali zatim je usledio novi udar gostiju koji su pogocima Stolca i Sinanija u razmaku od deset minuta došli do pobede.

Andrija Pavlović u društvu saigrača slavi gol Dudelanžu

Iznenađenje je napravila ekipa Kluža koja je u Rumuniji posle preokreta slavila protiv Lacija sa 2:1, dok su ubedljivu pobedu ostvarili i igrači Bazela koji su sa 5:0 demolirali ruski Krasnodar.

U derbiju kola u ovoj satnici fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu sa 3:0. Golove za londonski tim postizali su Vilok u 38, Saka u 85. i Obamejang u 88. minutu, a domaći su meč završili sa igračem manje nakon što je isključen Kohr u 79. minutu.

Od srpskih fudbalera u redovima Ajntrahta, koji su u večerašnjem meču prekinuli seriju od 15 mečeva bez poraza u Ligi Evrope, jedino je Filip Kostić igrao u ovom meču.

Goleada je viđena u Ajndhovenu gde je PSV slavio protiv Sportinga sa 3:2, a ubedljivu pobedu ostvarila je Sevilja koja je sa 3:0 slavila na gostovanju Karabagu.