05.11.2019

22:54

(VIDEO) LUDNICA U LONDONU! Remi Ajaksa i Čelsija uz goleadu i dva crvena kartona, nestvaran preokret Borusije protiv Intera!

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa odigrali su jednu od najzanimljivijih utakmica ove sezone pošto su u 4. kolu Lige šampiona odigrali impozantnih 4:4 u meču sa mnogo preokreta i crvenih kartona

Prilično uzbudljivo veče u Ligi šampiona, a izuzev duela u Barseloni gde je domaći tim remizirao sa Slavijom iz Praga na svim ostalim mečevima viđena su bar dva gola.

Najuzbudljiviji meč viđen je na "Stamford Bridžu" gde je Čelsi ugostio Ajaksa. Gosti iz Amsterdama su već u prvom poluvremenu dali tri gola, tokom nastavka su imali i velikih 4:1, ali su na u poslednjih 20. minuta strepeli da ne ostanu bez ijednog boda.

Promens je doveo Ajaksa u vođstvo u drugom minutu, ali je Žoržinjo samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje domaćem timu.

Promens je već u 20. vratio vođstvo "kopljanicima", koji su do poluvremena uvećali razliku fantastičnim golom Hakima Zijeha.

Početak drugog poluvremena obeležila je egzekucija Van der Beka u 55. minutu, ali je zatim usledio pravi košmar za goste. Najpre je Cezar Aspilikueta u 63. minutu smanjio razliku, da bi ubruo bila isključena čak dvojica igrača gostiju, što je bio uvod u potpuni povratak Čelsija.

Žoržinjo je u 71. minutu postigao treći gol za Čelsi, a izjednačujući pogodak delo je Džejmsa samo tri minuta kasnije.

Usledio je period potpune dominacije Čelsija, mada je i Ajaks imao jednu priliku, ali osim opravdano poništenog gola Aspilikuete do kraja meča nije viđen nijedan pogodak.

Zanimljivo je bilo i u Dortmundu gde je domaća Borusija stigla dva gola zaostatka protiv Intera i pobedila sa 3:2.

U grupi E favoriti su se prilično namučili. Liverpul je jedva slavio protiv Genka 2:1, dok je Napoli stigao samo do boda 1:1 protiv Salcburga na domaćem terenu.

Lion je bio ubedljiv protiv Benfike 3:1, dok je Valensija u finišu meča stigla do velike pobede nad Lilom 4:1.

LIGA ŠAMPIONA
4. kolo

GRUPA E
Napoli - Salcburg 1:1 (1:1)
(Lozano 44 -Helend u 11. sa penala)
Liverpul - Genk 2:1 (1:1)
(Vajnaldum u 14, Čemberlen 53 - Samata u 41.)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

GRUPA F
Barselona - Slavija P. 0:0
Dortmund - Inter 2:2 (0:2)
(Hakimi 51, Brandt 64 - Martinez 5, Vesino 44)

GRUPA G
Zenit - Lajpcig 0:2 (0:1)
(Deme u 45+5. i Sabicer u 63. minutu)
Lion - Benfika 3:1 (2:0)
(Andersen 4, Depaj 34, Traore 89 - Seherović 78)

.

GRUPA H
Čelsi - Ajaks 4:4 (1:3)
(Žoržinjo 5 i 71. sa penala, Aspilikueta 63, Džejms 44 - Promens 2, 20, Zijeh 35, Van der Bek 63)
Valensija - Lil 4:1 (0:1)
(Pareho 66, Valjeho 82, Kondogbija 84, Tores 90 - Osimhen u 25. minutu)

Kraj!

90. minut - GOOL! Valensija stiže do ubedljivih 4:1 protiv Lila.Strelac Tores.

89. minut - GOOL! Traore dovodi Lion do ubedljivih 3:1 protiv Benfike.

84. minut - GOOL! Kondogbija uvećava prednost Valensije 3:1.

82. minut - GOOL! Valjeho dovodi Valensiju do preokreta protiv Lila - 2:1.

78. minut - GOOL! Benfika smanjuje prednost Liona - 2:1. Strelac Haris Seferović.

78. minut - Aspilikueta postiže gol, ali je on poništen zbog igranja rukom.

77. minut - GOOL! Hakimi dovodi Borusije do potpunog preokreta protiv Intera - 3:2.

74. minut - GOOL! Džejms donosi izjednačenje Čelsiju - 4:4. Nestvaran meč u Londonu!

71. minut - GOOL! Žoržinjo postiže gol sa penala i smanjuje prednost Ajaksa na 4:3. Čelsi u poslednjih 20-ak minuta ulazi sa dva igrača više nakon isključenja Blinda i Veltmana.

66. minut - GOOL! Valensija stiže do izjednačenja protiv Lila. Strelac je Pareho sa penala.

64. minut - GOOL! Julijan Brandt postiže izjednačujući gol za Borusiju protiv Intera - 2:2.

63. minut - GOOL! Čelsi smanjuje prednost Ajaksa golom Aspilikuete iz sporne situacije. Gol je priznat i prednost Čelsija je prepolovljena - 4:2.

55. minut - GOOL! Van der Bek dovodi Ajaks do ubedljive prednosti od 4:1. "Kopljanici" podsećaju na mašineriju iz prošle sezone.

53. minut - GOOL! Aleks Okled-Čemberlen vraća prednost Liverpulu na startu drugom poluvremena. Engleski fuddbaler se lepo snašao i iz okreta postigao gol - 2:1.

51. minut - GOOL! Hakimi smanjeje prednost Intera protiv Borusije - 2:1.

Poluvreme

44. minut - GOOL! Lozano donosi izjednačenje Napoliju protiv Salcburga - 1:1.

41. minut - GOOL! Samata donosi izjednačenje Genku na gostovanju u Liverpulu - 1:1.

40. minut - GOOL! Inter duplira prednost na gostovanju u Dortmundu. Strelac Vesino.

35. minut - GOOL! Hakim Zijeh postiže novi gol za Ajaks za ubedljivo vođstvo od 3:1. Marokanac je postigao evrogol koji je golman Čelsija samo pogledom ispratio.

34. minut - GOOL! Memfis Depaj duplira prednost Liona protiv Benfike.

25. minut - GOOL! Lil stiže do vođstva na gostovanju Valensiji. Strelac Osimhen.

20. minut - GOOL! Promens postiže drugi gol na meču i vraća prednost Ajaksu na gostovanju Čelsiju 2:1.

14. minut - GOOL! Liverpul vodi sa 1:0 protiv Genka golom Vajnalduma.

11. minut - GOOL! Haland nastavlja da dominira. Mladi norveški napadač dovodi Salcburg u vođstvo 1:0 na gostovanju u Napulju.

5. minut - GOOL! Lautaro Martinez dovodi Inter u vođstvo na gostovanju Borusiji u Dormundu sa 1:0.

5. minut - GOOL! Žoržinjo sa penala donosi izjednačenje Čelsiju - 1:1.

4. minut - GOOL! Lion vodi protiv Benfike sa 1:0 golom Andersena.

2. minut - GOOL! Ajaks stiže do vođstva protiv Čelsija 1:0 golom Promensa nakon odličnog snalaženja posle ubačene lopte iz slobodnog udarca.

- Igrači Ajaksa spremi za osvetu Čelsiju.

21.00 - Uskoro počinju duelu u preostalih šest mečeva, a poseban osvrt biće za mečeve u Londonu gde Čelsi dočekuje Ajaks i Dortmundu gde Borusija čeka Inter.

90. minut - Igra se nadoknada vremena na obe utakmice.

63. minut - GOOL! Lajpcig vodi sa 2:0. Strelac je Marsel Sabicer, koji je postigao evrogol u prethodnom duelu dve ekipe. Ovaj put austrijski reprezentativac se odlično ubacio i na pas Forsberga rutinski uvećao prednost gostiju.

- Još nema golova u drugom poluvremenu na dve utakmice koje su u toku, a za to vreme igrači Borusije iz Dortmunda se zagrevaju pred duel protiv Intera.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama u Španiji i Rusiji, a istovremeno su na zagrevanje izašli fudbaleri Napolija koji dočekuju Salcburg.

Poluvreme

45+5. minut - GOOL! Lajpcig vodi 1:0 golom u petom minutu nadoknade vremena. Strelac je Dijego Deme odličnim golom nakon odbitka iz slobodnog udarca.

45+2. minut - Slavija iz Praga postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Uskoro će sudija svirati kraj prvog poluvremena.

43. minut - Uzbudljiv meč na "Kamp Nou". Pokušali su Mesi i Pike u jednom napadu, ali je golman Slavije bio izuzetan u oba slučaja.

14. minut - Lajpcig je poveo u Sant Peterburgu protiv Zenita, ali je gol poništen zbog igranja rukom Marsela Halsenberga. Odbrambeni fudbaler gostiju se  odlično snašao i prizemnim udarcem levom nogom postigao gol, ali je on posle konsultacije VAR-a poništen zbog igranja rukom.

1. minut - počeli su duelu u Barseloni i Sant Peterburgu.

18.55 - Prvi dueli biće odigrani u Barseloni i Sant Peterburgu. Barselona dočekuje Slaviju iz Praga, dok će Zenit ugostiti Red Bul Lajpcig.

18.53 - Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na blog povodom mečeva 4. kola Lige šampiona.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.