25.02.2020

22:55 >> 22:48

(VIDEO) BAJERN JE DOBRO UPAMTIO 2012. GODINU! Nemci se osvetili Lampardu, Barsa u pol poziciji pred revanš!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena bili su ubedljivi u prvom meču osmine finala Lige šampiona u Londonu protiv Čelsija pa sa 3:0 idu nazad u Nemačku. Na drugom meču večeri Napoli nije uspeo da dođe do zaslužene pobede, pa će na "Nou Kamp" protiv Barselone sa 1:1

Bajern je dobro zapamtio Čelsiju finale Lige šampiona 2012. godine i čim im se ukazala prva prilika uspeli su da se revanširaju... i to na vrlo ubedljiv način. Ekipa Hanesa Flika došla je do velike prednosti posle prvog meča, ali mora se priznati prilično zaslužene.

(VIDEO) ATALANTA JE APSOLUTNI HIT! "Slepi miševi" se pogubili u Milanu, Verner rastužio Murinja!

Utakmica u Londonu jeste krenula nešto sporije, ali se videlo da su Nemci željni trijumfa. Kao najava onoga što će se dešavati u drugom delu igre Tomas Miler je u pred kraj prvog dela pogodio prečku.

Bajernu je trebalo samo tri minuta da reši sve dileme, tačnije Seržu Gnabriju koji je u 51. i 54 minutu slao loptu iza leđa Viliju Kabaljeru. Napadi gostiju nisu jenjavali, a potvrdu trijumfa stavio je ko drugi nego Robert Levandovski nakon asistecnije sjajnog Dejvisa u 76. minutu. Do kraja utakmice jedini detalj vredan pažnje bilo je isključenje Markosa Alonsa u 85. minutu meča.

Revanš bi trebao da predstavlja samo formalnost za Nemce...

U drugom meču večeri bilo je manje golova, ali i manje uzbuđenja. Barselona je uspela da dođe u pol poziciju pred revanš u Španiji pa se sa 1:1 u Napulju zadovoljnija vraća kući.

Dris Mertens doveo je domaće u vođstvo u 30. minutu za euforiju na "San Paolu", ali je u 57. Antoan Grizman postigao verovatno i najbitniji gol od kako je obukao dres katalonskog kluba i postavio konačan rezultat.

Lorenco Insinje imao je dve sjajne prilike da promeni rezultat, ali je Ter Štegen bio neumoljiv i sačuvao svoju ekipu poraza.

Revanš mečevi na programu su 18. marta.

NAPOLI - BARSELONA 1:1 (1:0)

Mertens u 31. minutu za Napoli - Grizman u 57. za Barselonu

Stadion: San Paolo (Napulj), Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

NAPOLI: Ospina, Rui, Di Lorenco, Manolas, Maksimović, Zjelinski, Deme (od 80. Alan), Ruiz, Insinje, Mertens, Kaljehon (od 74. Politano).

BARSELONA: Ter Štegen, Semedo, Pike (od 93. Lengle), Umtiti, Žunior Firpo, Buskets, De Jong, Rakitić (od 56. Artut), Vidal, Mesi, Grizman (od 87. Fati).

ČELSI - BAJERN 0:3 (0:0)

Gnabri u 51. i 54. minutu, Levandovski u 75. minutu za Bajern

Stadion: Stamford Bridž (London), Sudija: Kleman Turpen (Francuska)

ČELSI: Kabaljero, Aspilikueta (od 73. Pedro), Alonso, Rudiger, Kristensen, Kovačić, Žoržinjo, Barkli (od 62. Vilijan), Maut, Džejms, Žiru (od 62. Abraham).

BAJERN: Nojer, Pavar, Dejvis, Alaba, Boateng, Himik, Alkantara (od 90. Gorecka), Miler, Koman (od 65. Kutinjo), Gnabri (od 85. Toliso), Levandovski.

Tok mečeva:

KRAJ! POBEDA BAJERNA, REMI NAPOLIJA I BARSELONE!

93. minut - Poslednja promena u Barseloni. Lengle menja Pikea.

90. minut - Poslednja promena kod Bajerna, Gorecka menja Alkantaru.

89. minut - Glupost Vidala! Čileanac je uspeo da dobije dva žuta kartona za 60 sekundi i zaradi crveni karton!

87. minut - Promena u redovima Barselone, Fati menja Grizmana.

85. minut - Junak Gnabri izlazi iz igre, a na terenu je Toliso.

83. minut - Veliku glupost napravio je Markos Alonso, udario je Alkantaru, a sudija nakon asistencije iz VAR sobe dodeljuje crveni karton Špancu!

80. minut - Napoli menja. Umesto Demea u igri je Alan.

75. minut - GOOOOOL! Bajern vodi 3:0, Levandovski!

74. minut - Menja Gatuzo. Umesto Kaljehona u igri je Politano.

73. minut - Poslednja promena kod Čelsija, u igri je Pedro, a mesto mu ustupa Aspilikueta.

65. minut - Menja i Flik, na terenu je Kutinjo umesto Komana.

63. minut - Ter Štegen još jednom spašava Barsu! Di Lorenco je probao, ali Nemac sjajan!

62. minut - Dve promene Frenka Lamparda, umesto Žirua u igri je Abraham, dok Barklija menja Vilijan.

61. minut - Insinje je propustio veliku šasnu! Ponovo sjajni Ter Štegen!

57. minut - GOOOOOL! GRIZMAN! Barselona stiže do izjednačenja u Italiji!

56. minut - Promena u Barseloni, umesto Rakitića u igri je Artur.

54. minut - GOOOOL! PONOVO GNABRI! Bajern vodi 2:0!

51. minut - GOOOOOL! BAJERN VODI! Levandovski sjajno proigrava Gnabrija kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na oba meča!

POLUVREME U ENGLESKOJ I ITALIJI!

44. minut - Najbolja prilika na utakmici za Čelsi! Markos Alonso je bio u dobroj situaciji, šutirao je, ali mu je Nojer odbranio.

43. minut - Nova prilika za Napoli! Manolas je probao, ali lopta ide malo pored stative!

35. minut - PREČKA! Miler je glavom šutira iz teške pozicije, Kabaljero je bio savladan, ali je prečka stala na put napadaču Bajerna!

33. minut - Bilo je jako, jako blizu! Maunt je poslao loptu u peterac, a Žuri zakasnio da pogura loptu u mrežu!

31. minut - GOOOOOL! NAPOLI VODI! Mertens dovodi Italijane do vođstva!

16. minut - Nova prilika za Bajern! Sada je Levandovsi imao priliku, ali opet na visini zadatka Kabaljero.

11. minut - Velika šansa za Kingslija Komana! Izbio je sam ofanzivni vezista Bajerna na golmana Kabaljera, ali pogađa samo spoljni deo mreže.

10. minut - Mertens je probao da savlada Ter Štegena, ali je golman Barselone lako obranio šut Belgijanca.

1. minut - Samo što je počelo, a već prva šansa za Bajern. Miler je probao, ali pravo u Kabaljera.

21.00 - Utakmice su upravo počele!

20.45 - Sa druge strane Barselona ima mnogo bolji skor sa Napolijem. Španci su tri puta izlazili kao pobednici, a dva puta je to bilo jako ubedljivo (4:0, 5:0), dok su Italijani jednom slavili i to 2014. godine u Španiji.

20.40 - Što se tiče međusobnih duela, Čelsi i Bajern su se do sada sredili pet puta. Dva puta su slavili Nemci, dva puta Englezi, a sigurno da je najpoznatiji i najbolji meč ova dva rivala bio u finalu Lige šampiona 2012. godine kada je Didijer Drogba doneo trofej "plavcima".

20.31 - Predvođeni Robertom Levandovskim, Nemci su uvereni da će već u Londonu završiti posao pred revanš.

20.25 - Ekipa Čelsija je autsajder na svom stadionu protiv Bajerna, ali nije spremna da odustane bez borbe.

20.12 - Nekada je Maradona žario i palio Napolijem, a sada u njegov grad dolazi drugi Argentinac Lionel Mesi.

20.01 - Iako se u Italiji ovih dana priča o Koronavirusu, utakmica sa Barselonom se igra u normalnom terminu. Igrači Napolija su spremni.

Anketa

Anketa

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvečen prvim duelima osmine finala Lige šampiona između Napolija i Barselone, odnosno Čelsija i Bajerna. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Italije i Engleske.