10.06.2020

22:04 >> 21:56

(VIDEO) PARTIZAN IDE PO PETI VEZANI TROFEJ KUPA! Natho poslao crno-bele u finale!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije nakon što su u polufinalu u Humskoj bili bolji od Crvene zvezde sa 1:0. Pogodak Bibrasa Natha bio je dovoljan crno-belima da dođu do šanse za peti vezani trofej najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u našoj zemlji

Samo je jedan od večitih rivala mogao da dobije šansu da kraj sezone kruniše trofejom Kupa, a to će posle više od 100. minuta igre u Humskoj ekipa Save Miloševića kojoj je jedan hitac bio dovoljan da overi plasman u finale protiv Vojvodine.

Bilo je jasno nakon žreba da će ovaj meč biti šlag na torti fudbalske sezone u Srbiji. Velika drama na stadionu Partizana pripala je Partizanu koji je golom Bibrasa Natha došao u priliku da osvoji peti vezani trofej Kupa.

Loše je počelo po gledaoce i mnogi su već prizivali prethodni okršaj dva rivala koji je prošao bez pravih prilika. Ni u Humskoj ih nije bilo sve do 30. minuta kada je prvo Umar Sadik pripretio i najavio da bi ovo mogao da bude njegov dan.

Ipak, najbolju priliku u prvom poluvremenu imala je Crvena zvezda koja je preko Bena u 45. minutu pretila iz slobodnog udarca, ali je stativa stala na put velike radosti navijačima crveno-belih. Vukanović je gurnuo loptu u mrežu nakon odbitka, ali je bio u ofsajdu.

Drugo poluvreme prošlo je u znaku crno-belih, a ponovo je prvi pretio Sadik i najavio ono što će se desiti u 58. minutu. Opet je Sadik povukao loptu, zalomio je Miloša Degeneka i uposlio Bibrasa Natha koji pogađa mrežu i donosi veliku radost crveno-belima.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, bar što se tiče ozbiljnih šansi, ali su viđene dve povrede domaćih. Vladimir Stojković je morao van terena, a Bojan Ostojić je i usled povrede ostao do kraja meča na terenu jer Milošević više nije imao prava na izjavu.

Partizan će 24. juna igrati finale protiv ekipe Vojvodine koja je sa 1:0 slavila na Banovom Brdu u duelu sa Čukaričkim.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

Stadion: Partizana, Sudija: Novak Simović

Natho u 58. minutu za Partizan

PARTIZAN: Stojković (od 78. N. Stevanović) - Urošević, S. Pavlović, Ostojić, Miletić - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho (od 68. Suma), Marković (od 72. F. Stevanović) - Sadik.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Rodić, Milunović, Degenek, Gobeljić - Petrović (od 83. Jovičić), Jovančić (od 65. Gavrić) - Vukanović, Ivanić (od 76. Radulović) , Ben - Boaći (od 65. Tomane).

KRAJ!

90+2. minut - Povredio se i Ostojić i to nakon starta Miletića. Nakon ukazane pomoći vratio se štoper Partizana u igru.

90. minut - Još devet minuta nadoknade!

88. minut - Faul Bena i žuti karton za ofanzivca Zvezde.

85. minut - Staruje suma na Jovičiću i dobija žuti karton.

83. minut - Još jedna izmena u redovima gostiju. Branko Jovičić menja Petrovića.

78. minut - Povredio se Vladimir Stojković i ne može da nastavi meč. Umesto njega na golu će stajati Nemanja Stevanović.

76. minut - Stanković menja, u igri je Andrija Radulović, a iz igre izlazi Ivanić.

73. minut - Suma u prilici, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

72. minut - Nova izmena u Partizanu, Marković izlazi, a u igri je Filip Stevanović.

68. minut - Promena u redovima crno-belih, izlazi strelac Natho, a u igri Sejdubu Suma.

67. minut - Asano prekida kontrtu Zvezde, ruši Rodića i dobija žuti karton.

66. minut - Odličan šut Sadika, ali brani Borjan.

65. minut - Dve promene pravi Dejan Stanković. Umesto Boaćija u igri Tomane, dok Dušana Jovančića menja Željko Gavrić.

61. minut - Njegoš Petrović je pretio, ali ponovo na visini zadatka Stojković.

58. minut - GOOOOOL! Nathoooooo! Partizan vodi 1:0! Sadik je odlično prošao i zalomio Gobeljića, a onda proigrao vezistu koji šutira sa nekih sedam metara, a lopta prolazi ispod Milunovića i Borjana i završava u mreži!

53. minut - Takuma Asano je pronašao prostor za udarac, ali je to bilo slabo za golmana Zvezde.

51. minut - Ponovo je pretio Sadik, ali još jednom siguran Borjan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+3. minut - Kakav šut Boaćija sa nekih 25 metara, ali Stojković paradom čuva gol Partizana.

45. minut - Gledaćemo još četiri minuta nadoknade.

45. minut - Kakva šansa za Zvezdu! Ben je iz slobodnog udarca pogodio stativu! Vukanović je poslao loptu u gol nakon odbijene lopte, ali je bio u ofsajdu!

44. minut - Skupo je ovo moglo da košta Partizan. Vukanović je krenuo sam na golmana Stojkovića i već ga obišao, ali je čuvar mreže crno-belih srušio napadača Zvezde i zaradio javnu opomenu.

37. minut - Frka na terenu. Marko Gobeljić i Saša Zdjelar su se pokačili kraj aut linije. Na kraju je sudija Simović obojici pokazao po žuti karton.

32. minut - Prekid utakmice zbog bakljade na južnoj tribini.

31. minut - Sada žuti karton zarađuje i Aleksandar Šćekić. Dosta oštrih startova u prvom poluvremenu.

28. minut - Novi žuti karton za fudbalere Zvezde, ovog puta Miloš Degenek je zaradio opomenu.

19. minut - Prva prava prilika na meču za Partizan. Sadik je pronašao prostor za udarac i šutirao, ali je Milan Borjan odbranio.

18. minut - Navijači Partizana pogodili su Mirka Ivanića u glavu tokom izvođenja kornera. Meč je nakratko prekinut.

9. minut - Prvi žuti karton na meču za Milana Rodića. Povukao je bek Zvezde Umara Sadika sa leđa i dobio javnu opomenu.

20.00 - Utakmica je upravo počela!

19.50 - Fudbalerima Partizana podršku su dali i crno-beli košarkaši.

19.40 - Vredi napomenuti i to da ukoliko posle 90 minuta bude nerešeno, odmah će se izvoditi jedanaesterci.

19.35 - Navijači Crvene zvezde gađali su Vladimira Stojkovića bakljama:

19.25 - Pogledajte i kakva je atmosfera u Humskoj:

19.20 - Veliki broj navijača je već prisutan na stadionu, a očekuje se da će do 20 časova slika biti drugačija.

19.10 - Fudbaleri Zvezde pokušaće da pobedom nastave pohod ka 11. duploj kruni u istoriji kluba. Međutim. crno-beli sedam i po godina nisu izgubili Kup utakmicu na svom stadionu.

18.53 - Što se tiče igrača koji su ostali na klupi tamo su ostali:

Partizan: Stevanović, Vitas, Brežančić, L. Pavlović, Suma, F. Stevanović, Matić.

Crvena zvezda: Popović, Pankov, Jovičić, Vulić, Gavrić, Radulović, Tomane.

18.40 - Prvi incident u Humskoj. Više o tome OVDE.

18.00 - Jako nevreme pogodilo je Beograd ovog popodneva, a kiša u glavnom gradu i dalje pada. Videćemo kako će biti u 20 časova i da li će uticati na manju posetu u Humskoj.

17.46 - Crvena zvezda je, navodno, tražila od Fudbalskog saveza Srbije da se zabrani ozvučenje na južnoj tribini stadiona u Humskoj. O tome više OVDE.

17.44 - Naš najbolji teniser Novak Đoković prisustvovaće večerašnjem meču u Humskoj. Više o tome pročitajte OVDE.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Kupa Srbije između Partizana i Crvene zvezde. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Humske.