23.08.2020

22:52 >> 22:44

(VIDEO) FUDBAL JE IGRA U KOJOJ NA KRAJU UVEK POBEDE NEMCI! Bajern savladao PSŽ i došao do šestog trofeja Lige šampiona!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su ekipu Pari Sen Žermena u finalu Lige šampiona u Lisabonu sa 1:0 i došli do šestog trofeja najjačeg takmičenja na Starom kontinentu u istoriji kluba. Čovek odluke bio je Francuz Kingsli Koman

Možda već zvuči malo otrcano, ali i večaras se ona poznata krilatica "Fudbal je igra u kojoj na kraju uvek pobede Nemci" ispostavila kao tačna. Bajern iz Minhena postao je šampion najduže sezone u istoriji. Bavarci su tako stigli do šestog trofeja u klupskoj istoriji, dok je PSŽ ispustio priliku da u prvom finalnom okršaju upiše "recku" i podigne "ušati pehar".

"DELIJE" U TRANSU, OTVOREN PUT KA PLEJ-OFU LŠ! Ovo su potencijalni rivali Zvezde u 3. kolu kvalifikacija!

Ekipa Hanesa Flika naplatila je istorijsku pobedu protiv Barselone i velikih 8:2 u četvrtfinalu, te laganih 3:0 u sudaru sa verovatno i najvećim iznenađenjem ovosezonskog takmičenja, ekipom Liona.

PSŽ je imao inicijativu u prvom poluvremenu, bolje šanse, ali nisu uspeli da ih naplate. Nejmar je prvi pripretio, ali je zaboravio da ga na golu čeka Manuel Nojer koji je ponovo bio nezaustavljiv.  Odmah nakon toga i Anhel di Marija je isprobao levicu, ali ni od toga nije bilo ništa.

Bajern je imao šanse preko ubitačnog Roberta Levandovskog koji je iz teških situacija "zagrevao" rukavice Kejlora Navasa koji je po prvi put izgubio neki meč u nokaut fazi od kako brani u Ligi šampiona, a nosio je dres Reala čak pet sezona.

Najbolja šansa završila je iza leđa Čileanca. Kingsli Koman iskoristio je odličan centaršut Džošue Kimiha i postavio konačan rezultat u 60. minutu meča. Od tog momenta Francuzi su napadali i imali inicijativu, ali nisu uspeli ništa konkretno da urade što bi uticalo na konačan ishod.

Ispostavilo se da je bivši igrač upravo PSŽ-a, Koman, rešio sve dileme i doneo šesti trofej Bajernu. Možda je ovako, ipak, bilo jedino ispravno. Naročito nakon onih 8:2 protiv Barselone.

PSŽ - BAJERN 0:1 (0:0)

Koman u 60. minutu za Bajern

Stadion: La Luž (Lisabon), Sudija: Danijele Orsato (Italija)

PSŽ: Navas – Kerer, Tijago Silva, Kimpembe, Bernat (od 80. Kurzava) – Erera (od 72. Draksler), Markinjos, Paredes (od 65. Verati) – Di Marija (od 80. Čupo Moting), Mbape, Nejmar

BAJERN: Nojer – Kimih, Boateng (od 25. Zule), Alaba, Dejvis – Alkantara (od 86. Toliso), Gorecka – Gnabri (od 68. Kutinjo), Miler, Koman (od 68. Perišić) – Levandovski.

KRAJ! BAJERN JE ŠAMPION EVROPE!

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade.

86. minut - Kurzava dobija žuti karton posle svega šest minuta na terenu, a Alkantara svoje mesto ustupa Tolisu.

83. minut - Nervoza je stigla igrača PSŽ-a. Nejmar i Silva dobijaju po žuti karton.

80. minut - Još dve promene u redovima šampiona Francuske. Kurzava i Čupo Moting na terenu, a van igre idu Bernat i Anhel di Marija.

74. minut - Mbape pada u kaznenom, a sudija pokazuje da nema penala.

72. minut - Tuhel poziva Drakselera koji ulazi umesto Erere.

68. minut - Dvostruka promena u redovima Bajerna. Kutinjo menja Gnabrija, dok je Perišić na terenu umesto Komana.

65. minut - Promena u PSŽ-u, Verati menja Paredesa.

62. minut - Ponovo je Koman bio u šansi! Uspeo je da prevari i Navasa, ali Tijago Silva izbacuje loptu sa gol linije!

60. minut - GOOOOOL! KOMAN! Sjajan udarac glavom Francuza za 0:1!

52. minut - Oštar start Gnabrija nad Nejmarom za žuti karton. Paredes je takođe zaradio javnu opomenu zbog prigovora.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45+1. minut - Bajern traži penal! Sudija samo odmahuje rukom!

45. minut - Imamo još minut nadoknade.

45. minut - Mbape je bio u sjajnoj šansi! Di Marija mu je dodao loptu, a ovaj iz neposredne blizine šutirao preslabo i pravo u Nojera.

31. minut - Levandovski u prilici! Nekako je uspeo glavom da uputi udarac, ali brani odlični Navas.

28. minut - Žuti karton za Alfonsa Dejvisa nakon grubog starta.

25. minut - Povredio se Džerom Boateng. Umesto njega na terenu Nikas Zule.

24. minut - Preti Di Marija! Lopta ide preko gola. Nešto konkretniji napadi PSŽ-a u dosadašnjem delu meča.

22. minut - Levandovski umalo da donese prednost Bajernu! Odlično je šutirao iz teške situacije, ali brani Navas!

18. minut - Velika šansa za PSŽ! Nejmar je bio jako blizu, ali je Nojer sjajno odbranio.

11. minut - Za sada bez uzbuđenja u Lisabonu. Bajern za sada ima veći posed lopte. Igra se uglavnom na sredini terena.

21.00 - Utakmica je upravo počela!

20.55 - U Parizu je VRELO! Navijači PSŽ-a ispred Parka Prinčeva borde svoje mezimce.

20.40 - Ovo će biti 10. meč PSŽ-a i Bajerna u istoriji dva kluba. Svaki put susretali su se u Ligi šampiona, osim poslednji kada su igrali prijateljski turnir u Aziji 2018. godine. Zanimljivo je da Francuzi imaju jednu pobedu više, pet, u odnosu na četiri Bavaraca.

20.30 - Navijači PSŽ-a su ispred stadiona i odatle će bodriti svoje ljubimce.

20.25 - Najbolji strelac ovogodišnjeg takmičenja u Ligi šampiona Robert Levandovski ima priliku da nastavi teror nad protivničkim golmanima. Videćemo da li će i večearas uspeti u tome.

20.12 - Nejmar je odlično raspoložen, a svi se pitaju zašto je poneo zvučnik sa sobom. Možda već sprema proslavu nakon večerašnjeg finala?

20.09 - Od večeras ćemo na trofeju Lige šampiona videti još jedno ime. Šesti put Bajerna iz Minhena ili prvi put Pari Sen Žermena.

20.01 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Lige šampiona u Lisabonu između Pari Sen Žermena i Bajerna iz Minhena. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz glavog grada Portugala.