24.09.2020

22:26 >> 20:46

(VIDEO) ŠTETA, VOŠA POKAZA ZUBE, POTUKLA SE, ali pala posle produžetaka!

Takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Evrope završili su fudbaleri Vojvodine, pošto su u Liježu poraženi od Standarda sa 2:1 posle produžetaka

Pokazali su zube crveno-beli iz Novog Sada. Nisu odustali posle primljenog gola na startu drugog poluvremena sa bele tačke, pa je Bojić u 74. pogodio za izjednečenje. Meč je otišao u produžetke, a Belgijanci su odmah u prvom minutu nastavka preko Amalaha vratili vođstvo i odveo svoj tim u plej-of. Tako Standard čeka Fehervar koji je posle penala izbacio Rems našeg Predraga Rajkovića.

LALATOVIĆ REKAO ISTINU ILI NE!? Pa, oni nisu ništa veći klub od Vojvodine!

(VIDEO) RAJKOVIĆ OČAJAN! Nije uspeo da zaustavi nijedan šut sa bele tačke!

Zapretio je Standard odmah na početku meča, ali je golman Vojvodine Vukliš bio siguran na golu. U dva navrata je sjajno osujetio prilike domaćina.

Imao je Standard odličnu šansu u 18. minut da povede nakon odlične kombinacije i neuspelog centrašuta po zemlji Bokadija koji se ubacio iz drugog plana. Goran Vukliš na sreću nije morao da interveniše. Pretili su Belgijanci, ali nisu bili precizni, kao ni Bojić u finišu prvog poluvremena. Pokušao je da lobuje golmana Standarda ali lopta je završila preko gola.

Već na startu drugog dela meča šok za Novosađane. Nakon obaranja Gavorija od strane Bojića, sudija je pokazao na belu tačku, a Avenati je bio neumoljiv sa 11 metara i doneo svom timu vođstvo od 1:0. U nastavku je Standard kontrolisao situacija na terenu, imao i nekoliko solidnih šansi, ali ih nije iskoristio.

Kaznili su to Novosađani u 74. minutu. Bojić je ostao sam i glavom zatresao mrežu za 1:1. Drinčić je centrirao, pronašao kao na tacni Bojića, a ovaj prvu šansu pretvorio u pogodak. Klupa Vojvodine je odmah skočila i proslavila pogodak.

Mogla je Voša da završi posao tokom 90 minuta, ali sjajne šanse prokockali su Čović i Bojić, pa je utakmica otišla u produžetke.

KLADIONICE PREDVIĐAJU KRAH PARTIZANA! Bukmejkeri otpisali crno-bele protiv Belgijanaca!

(VIDEO) ZVEZDA NACILJALA NOVO POJAČANJE! Informer saznaje! Ako se plasiraju u Ligu Evrope, crveno-beli dovode bivšeg reprezentativca Holandije!

Već na startu je usledio šok. Amalah je matirao "lale", vratio prednost Standardu od 2:1, pa su Belgijanci u nastavku bez problema kontrolisali dešavanja na terenu. Krenule su lale do kraja na sve ili ništa, ali promene rezultata nije bilo.

STANDARD – VOJVODINA 2:1 (0:0)

Strelac: Avenati u 47. minut, Amalah 91. minut - Bojić 74. minut

Stadion: Moris Dufran. Sudija: Harald Lehner (Austrija).

STANDARD: Bodar, Faj, Vanhojzden, Laifis, Gavori, Karsela, Cimirot (od 92. Šamir), Bokadi, Raskin, Amalah  (Čop 107), Avenati (od 72. Puleka) .

VOJVODINA: Vukliš, Andrić, Bralić, (od 106. Maksimović) Saničanin, Đorđević, Drinčič, Stojković (od 106. Zukić), Čović, Bojić, Vukadinović, Mrkaić (od 60. Đurić)

Kraj meča! Pobeda Standarda 2:1

118. minut - Auuuuu... opasna je ovo šansa bila za Vojvodinu. Umalo autogol Belgijanaca, Bodar je jedva spasio svoj tim.

108. minut - Prete Belgijanci! Vukliš je sada uspeo da odreaguje na vreme i odbrani novi pokušaj domaćina.

Kraj prvog  produžetka

101. minut - Ima Standard prednost, čuva rezultat, kontroliše situaciju na terenu.

91. minut - GOL! Standard ponovo vodi - 2:1.Samo što je počeo prvi produžetak Voša je kapitulirala.  Domaćin je preko Amalah uspeo da povede.

Posle 90 minuta meča rezultat je 1:1, gledaćemo produžetke.

91. minut - Mnogo prekršaja na meču. Nova opomena, peta na račun fudbalera Vojvodine, pošto je nakon oštrog starta požuteo Bojić.

87. minut - Na mukama je domaćin, opet je Bojić pokušao, ali lopta ide preko gola.

86. minut - Uuuuu kakav šut Čovića, ali brani golman Standarda!

78.minut - Amalah snažno šutira ali brani Vukliš! Odlično se postavio golman Vojvodine i sačuvao gol.

74. minut - GOL! 1:1 Voša je izjednačila! Petar Bojić je ostao sam, glavom zatresao mrežu i vratio meč na početak.

73. minut - Odličan šut Vukadinovića,  ali lopta odlazi tik iznad prečke i rezultat se nije promenio.

69. minut - Đorđević je dobio žuti karton posle izuzetno oštrog starta.

61. minut -  Amala je sada pobegao lako i šutirao snažno, ali Vukliš je bio dobro postavljen i odbranio taj šut.

60. minut - Vukadinović je probao, ali mu je malo pobegla lopta pa taj udarac nije bio kako je želeo.

59.minut - Prva izmena na meču, a za nju se odlučio Nenad Lalatović koji je umesto Mrkaića uveo Đuričina.

59. minut - Čović je dobio žuti karton.

58. minut - Žestok duel na terenu. Gavori je završio u reklamama posle duela sa Bojićem.

53. minut - Trener Lala, Nenad Lalatović je u svom stilu reagovao pored linije pa ga je pomoćni sudija opomenuo.

52. minut - Oštro se igra. Nekoliko oštrih faulova na obe strane, kao i nekoliko žutih kartona. Sada je Gavori zaradio karton zbog oštrog starta nad Bojićem na sredini terena

47. minut - GOL! Avenati je neumoljiv, donosi prednost Standardu!

46. minut - Penal za Standard! Horor za Novosađane na početku drugog dela meča. Oboren je Gavori od strane Bojića, a Avenati ide na belu tačku.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nema izmena ni na jednoj ni na drugoj strani.

Kraj prvog poluvremena

45. minut - Pritisak domaćeg tima u finišu poluvremena, ali odolevaju Novosađani.

Ukoliko Vojvodina pobedi u narednom kolu igraće protiv Fehervara koji je posle penala bio bolji od Remsa 4:1

40.minut - Sada šansa za lale. Bojić je pokušao da prebaci loptu preko golmana Standarda, ali nije uspeo. Nema promene rezultata.

39. minut - Još jedna opasna situacija pred golom Voše. Vanhojzden je šutirao, ali neprecizno.

33. minut - Žuti karton za Saničanina. Na tridesetak metara od gola Vojvodine startovao je Saničanin i zaradio i prvu javnu opomenu.

31. minut - Udarac Karsele, ali neprecizno.

22. minut  -Posle duela sa Avenatijem u petercu Bralić je ostao da leži, sudija pokazao faul, a potom se uz bolnu grimasu pridigao i nastavio meč.

19. minut - Opasan je Standard! Brz je sada bio Faj, koji je šutirao, ali samo pored gola Vukliša. Imali su gosti sreće.

15. minut - Opasnost je sada ispred gola Standarda. Šteta što se niko od igrača Vojvodine nije snašao i pokupio loptu koja je pala ispred gola domaćina.

13. minut - Izvukli su se sada Novosađani. Vanhojzden se prošetao do šesnaesterca Vojvodine, šutirao, a na sreću gostiju preko gola.

12. minut - Korner za Vošu, ali nije lopta zavšila tamo gde su hteli puleni Nenada Lalatovića.

7. minut - Mrkaić je odlično utrčao, ali nije imao idealnu poziciju za šut pa samo korner za Vojvodinu.

6. minut - Novi pokušaj fudbalera Standarda, ali je i ovog puta čuvar mreže "lala" bio na mestu i sačuvao svoj gol.

5. minut - Dobar pokušaj Karsela, ali još bolja odbrana Vukliša na golu Vojvodine.

1. minut - Utakmica je počela!

19.09 - Poznati su sastavi, a napred je trojka Vukadinović, Bojić i Mrkaić

19.07 - Pobednik večerašnjeg meča igraće u 4. kolu kvalifikacija sa boljim iz duela Fehervar - Rems.

19.06 - Dobro došli, pratićemo večeras meč 3. kola kvalifikacija Lige Evrope između Vojvodine i Standarda.

Bonus video

Šta će biti sa parkovima po Beogradu? Opozicija pokušava da manipuliše građanima!

Pred beogradske izbore članovi opozicije pokušavaju da izmanipulišu građane Beograda. Malo, malo dižu paniku netačnim informacijama: tvrde da će pešački prelazi nestati sa mesta na kojima su neophodni, spinuju da je država dozvolila građenje stambenog objekta na mestu dečijeg parka, dižu paniku gde je nema. Sa druge strane, kada zađete među građane i kada popričate sa njima uglavnom komentarišu da Beograd nikada lepše nije izgledao. Gost "Info jutra" bio je glavni gradski urbanista Marko Stojčić sa kojim smo razgovarali o EXPU koji će se održati u Beogradu 2027. godine, ali i drugim važnim temama vezanim za naš glavni grad.

28.03.2024

10:35

Dinko Gruhonjić decu od 8 godina nazivao genocidnim! Nikada neće odgovarati za svoje reči jer je duboka država!

Predsenik Srbije Aleksandar Vučić kaže da su vitalni nacionalni interesi naše zemlje ugroženi. "U ovom trenutku, nije lako da kažem kakve smo vesti dobili u poslednjih 48 sati. Direktno nam ugrožavaju vitalne nacionalne interese i Srbije i Srpske. Narednih dana upoznaću narod Srbije sa svim izazovima koji su pred nama. Biće teško, najteže do sad. Borićemo se. Pobediće Srbija", napisao je Vučić na svom Instagram profilu. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je novinar Tomislav Lovreković.

28.03.2024

10:11

Potpukovnik protivvazduhoplovne odbrane o obaranju "nevidljivog": Prva dva pokušaja bila su neuspešna, ali nismo gubili nadu! (VIDEO)

Na današnji dan pre 25 godine, četvrte noći NATO agresije na našu zemlju, Vojska Jugoslavije oborila je američki bombarder F-117A. Do tada se smatralo da ovaj tip aviona, koji je zbog smanjenog radarskog odraza zvan „nevidljivi”, nije moguće locirati na nebu. Ipak, to je uspelo Trećem raketnom divizionu 250. raketne brigade Vojske Jugoslavije, 27. marta 1999. u 20.42 časa. Dva projektila tipa „neva” ispaljena su iz atara Šimanovaca, a jedan je pogodio F-117A, koji se posle bombardovanja podzemnog komandnog centra u brdu Straževica u Beogradu zaputio ka vazdušnom prostoru Mađarske. Letelica u plamenu sunovratila se na njive u ataru sremskog sela Buđanovci. Pilot se katapultirao i prizemljio pomoću padobrana. Ostaci oborenog F-117A „noćni soko”, što je pun naziv aviona, danas se čuvaju u Muzeju vazduhoplovstva, kao trofej kojim nijedna vojska na svetu ne može da se podiči. O ovom poduhvatu Vojske Jugoslavije za Informer TV govorio je Đorđe Aničić, potpukovnik protivvazdušne odbrane, u emisiji "Info jutro".