04.11.2020

19:35 >> 22:10

(VIDEO) LUDNICA SREDOM! RB Lajpcig okrenuo meč protiv PSŽ-a, Parižani ostali sa devetoricom! Haland nastavio teror sa dva gola u mreži Briža!

Kompletirano je treće kolo grupne faze Lige šampiona. Za nama je dva veoma efikasna dana. Ipak, danas je najinteresantnije bilo u Lajpcigu gde je RB dočekao Pari Sen Žermen i uspeo da slavi sa 2:1 posle preokreta. Juventus je razbio Ferencaroš u Mađarskoj sa 4:1. Sevilja je u ludom meču na Ramon Sančez Pishuanu posle apsolutnog preokreta i crvenog kartona uspela da osvoji tri boda i savlada Krasnodar sa 3:2!

Kada bi svako kolo bilo kao ovo treće! U utorak su nam ekipe podarile zaista praznik za oči, ali u sredu je bilo još interesantnije i začinjeno je sa četiri crvena kartona (Dalbert, Hesus Navas, Gana Gaj, Kimpembe).

Nije ni čudo što je Srbija bila prežaljena pred utakmicu sa Norveškom. Prosto kada tvoji protivnici imaju u timu nekoga kao što je Haland, moraš prihvatiti ulogu autsajdera! Večeras je Klub Briž na svojoj koži osetio o kakvom igraču je reč. Dortumnd je slavio u Belgiji sa 3:0(3:0). Azar je načeo mrežu Briža u 14. minutu, a Haland sa dva gola već do poluvremena zapečatio sudbinu Belgijancima.

Trebao je meč Čelsija i Rena da nam ponudi nešto više uzbuđenja, ali utisak je da mašinerija koju ima Frenk Lampard polako pali motore, pošto su "isprašili" Francuze sa 3:0(2:0)! Danas su predvođeni Timom Vernerom delovali zaista moćno, a pojačanje iz Lajpciga postiglo je oba gola sa bele tačke.

Tek što je počeo drugi deo igre Tami Abraham postigao je treći gol za Čelsi, ali su "plavci" onda stali kako bi sačuvali svežinu za naredne izazove!

Ovo večeras na Nou Kampu nije bio fudbal, nego viktorija. Obletala je Barselona oko gola desetkovanog Dinamo Kijeva kao vukovi oko ovaca. Ipak, odolevali su "dečaci" Mirčee Lučeskua sasvim korektno. Pogodio je Mesi sa bele tačke za 1:0, ali imali su Ukrajinci i jednu dobru priliku, kada je Ter Štegen obeležio svoj povratak među stative sjajnom intervencijom.

Povećao je Đerar Pike prednost svojoj ekipi, ali nije se predavao Dinamo Kijev. Iako bez većine startera, dovoljan je bio Viktor Cigankov da smanji zaotatak Ukrajinaca i ponovo ogoli sve probleme Katalonaca. Morali su navijači Barse da strepe poslednjih deset minuta, ali nije uspeo Dinamo da dođe do boda.

Derbi kola opravdao je očekivanja pošto su RB Lajpcig i PSŽ odigrali izuzetnu utakmicu na kraju 2:1 za Lajpcig. Pršalo je na sve strane, a meč je dodatno otvorio gol Anhela Di Marije u već u sedmom minutu. Isti igrač promašio je penal deset minuta kasije, a Kristofer Nkuku doneo je izjednačenje "bikovima" u 37. minutu.

U drugom poluvremenu Lajpcig je preko Emila Forsberga došao do prednosti od 2:1, a potom je Idrisa Gana Gej isključen pa je utakmicaveć bila rešena. Do kraja i Kimpembe je isključen pa će Tuhel imati problema da složi defanzivni bedem pred revanš!

Ludnica u Andaluziji! Sevilja je bila na konopcima, delovalo je da nemaju snage, gubili su sa 2:0, ali četa Julena Lopetegija "vaskrsla" je i došla do sva tri boda 3:2(1:2) protiv Krasnodara. Poveli su Rusi golom Šapija Sulejmanova iz slobodnog udarca, a prednost je duplirao Berg sa bele tačke. Ipak, Rakitić je smanjio zaostatak do kraja poluvremena.

U drugom delu igre, potpuni preokret za tri minuta! Sevilja je golovima El Nesirija, uprkos činjenici da igraju sa igračem manje, stigla do veoma važna tri boda u borbi za proleće u Ligi šampiona.

Juventus nije imao mnogo problema na gostovanju Ferencvarošu, pa su Dibala i Morata sa po dva gola doneli nova tri boda "staroj dami". Boli je u 90. minutu uspeo da ublaži poraz mađarskog predstavnika!

Grupa H:
Bašakšehir - Mančester junajted 2:1(2:1)
/Ba 13, Višća 40 - Marsijal 43/

RB Lajpcig - PSŽ 2:1(1:1)
/Di Marija 6, Forsberg 56 - Nkuku 42/

90. minut - Boli smanjuje na 4:1 protiv Juventusa!

81. minut - GOOOOOOL! Juventus postiže četvrti gol u Mađarskoj, ponovo Dibala 4:0.

75. minut - Cigankov smanjuje zaostatak Dinama protiv Barselone - 2:1!

73. minut - GOOOOOOOL! I treći pogodak Juventusa protiv Ferencvaroša Paulo Dibala je strelac - 3:0.

72. minut - Potpuni preokret Sevilje! Sada je 3:2 za Andalužane!

69. minut - GOOOOOOOL! Sevilja i pored igrača manje poravnava rezultat 2:2! Strelac je El Nesiri.

69. minut - Treći crveni karton  večeras. Idirisa Gana Gaj je isključen, PSŽ ostaje sa desetoricom!

62. minut - I Barelona duplira svoje vođstvo, strelac je Đerar Pike - 2:0!

61. minut - Morata postiže i drugi gol, sada Juventus vodi sa 2:0 protiv Ferencvaroša!

57. minut - GOOOOOOOOL! Emil Forsberg sa bele tače postiže gol, Lajpcig sada vodi protiv PSŽ-a - 2:1!

51. minut - GOOOOOOL! Upisao se i Tami Abraham! Čelsi sada vodi sa 3:0, sprema se potop Renu sa igračem manje!

45. minut - Nastavljene su sve utakmice u Ligi šampiona, izuzev one u Sevilji pošto se prvo poluvreme odužilo zbog crvenog kartona Hesusa Navasa u sedmom minutu nadoknade!

Poluvreme! Izuzetno efikasne bile su sve ekipe, očekuje nas izuzetno zanimljiv drugi deo igre!

45+6. minut - Tek što se Sevilja vratila u meč, šok za Julena Lupetegija! Crveni karton za Hesusa Navasa

42. minut - Drugi penal za Čelsi i crveni karton za Dalberta. Timo Verner siguran za 2:0!

42. minut - Smanjuje Sevilja protiv Krasnodara. Sada je 1:2!

42. minut - Poravnava RB Lajpcig strelac Nkuku - 1:1!

32. minut - GOOOOOOL! Treći pogodak za Borusiju Dortmund, "milioneri" sada vode sa 3:0! Ponovo je strelac Haland!

30. minut - Posle pola sata igre na svakoj utakmici viđn je bar po jedan gol! Ipak, poslednjih deset minuta mreže miruju!

21. minut - Krasnodar ima dva gola prednosti na gostovanju Sevili! Posle gola Markusa Berga iz penala rezultat je 2:0!

18. minut - HALAND NE STAJE! Borusija vodi u Belgiji sa 2:0!

17. minut - Krasnodar vodi protiv Sevilje 1:0! Fenomenalan potez Sulejmanova!

16. minut - GULAŠI PRANI PENAL DI MARIJI! Ostaje 1:0 za PSŽ!

14. minut - GOOOOOOOL! Borusija vodi protiv Klub Briža sa 1:0! Torgan Azar je strelac.

10. minut - "Kiša" penala u Ligi šampiona! Posle Barselone, sada i Čelsi vodi posle gola sa "kreča" Verner je bio siguran 1:0!

8. minut - GOOOOOOOL! I Juventus vrlo brzo dolazi do prednost! Morata je strelac 1:0.

6. minut - GOOOOOOOL! Anhel Di Marija dovodi PSŽ u vođstvo protiv RB Lajpciga!

5. minut - GOOOOOOOL! Barselona vodi 1:0 strelac je Leo Mesi sa bele tačke!

1. minut - Počele su sve preostale utakmice trećeg kola grupne faze Lige šampiona!

20:50 - Gotove su prve dve utakmice današnjeg programa. U Istanbulu veliko iznenađenje - Bašakšehir je savladao Mančeser junajted sa 2:1(2:1). Strelci za domaće bili su Demba Ba i Edin Višća, dok je jedini gol za "crvene đavole" postigao Marsijal.

U drugoj utakmici Zenit je remizirao sa Laciom 1:1(1:0). Imala je ruska ekipa veliku šansu u nadoknadi vremena, postigla je čak i gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda. Erokhin je doneo prednost Zenitu, ali je Kaisedo postavio konačnih 1:1 deset minuta pred kraj susreta.

20:26 - Sastav Dinamo Kijeva za duel sa Barselonom.

20:14 - Debi Ronalda u ovosezonskoj Ligi šampiona. Pošto je propustio mečeve sa Dinamom iz Kijeva i Barselonom zbog koronavirusa, Portugalac se vraća u tim Juventusa na večerašnji duel protiv Ferencvaroša.

20:12 - PSŽ bez Nejmara, Mbaepa i Ikardija gostuje RB Lajpcigu u Nemačkoj!

20:06 - Nemanja Gudelj nalazi se u startnoj postavi Sevilje za večerašnji okršaj sa Krasnodarom na Ramon Sančez Pishuan Stadionu!

20:04 -  Nema Kai Haverca u prvoj postavi Čelsija, a Frenk Lampard potvrdio je da mladi Nemac ima koronavirus.

19:50 - Eduard Mendi brani gol Čelsija protiv svog bivšeg kluba Rena! Očigledno je Senegalac zadobio poverenje struke, pa je sada prva opcija među stativama "plavaca".

19:36 - U utorak je na programu bilo osam utakmica, a šta se dešavalo na stadionima širom Evrope možete pogledati OVDE.

19:35 - Dobrodošli na lajv prenos drugog dana trećeg kola grupne faze Lige šampiona! Sve detalje sa šest utakmica možete pratiti uz Informer.rs.

/Di Marija 6 - Nkuku 42/

Brnabić: Rezolucija o Srebrenici nametanje najteže kvalifikacije Srbiji i narodu, ali to neće oslabiti Vučića - narod vidi koliko se bori!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić rekla je danas da se sve što se dešava sa nasilnim guranjem tzv. Kosova u Savet Evrope i rezolucije o genocidu u Srebrenici, nameće čitavoj Srbiji i srpskom narodu a da u tome deo opozicije vidi "šansu i sreću" samo zato što misle da će time oslabiti predsednika Aleksandra Vučića.

24.04.2024

12:17

Udruženi pritisak! Kandićeva seje zlo sa ekstremistima iz BiH! Prljava kampanja za rezoluciju o Srebrenici!

Društvo za ugrožene narode, Memorijalni centar Srebrenica i Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji, čiji je osnivač Nataša Kandić, u pismu upućenom svim državama članicama Ujedinjenih nacija pozivaju sve ambasadore zemalja članica UN da glasaju za podršku sramnoj rezoluciji Generalne skupštine kojom bi se, kako se navodi, "11. juli proglasio Međunarodnim danom sećanja na genocid u Srebrenici 1995. godine".

24.04.2024

12:11

Palma primio jagodinskog olimpijca, strelca Lazara Kovačevića i ženski fudbalski klub „Jagodina“ koji se plasirao u prvu ligu Srbije

Predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković Palma primio je danas Lazara Kovačevića, strelca kluba „Jagodina 92“, koji je prošle nedelje u Rio De Žanieru u Brazilu na kvalifkacionom turniru za Olimpijske igre osvojio prvo mesto u pucanju vazdušnom puškom na 10 metara i plasirao se na Olimpijske igre koje će ovog leta biti održane u Parizu.