25.01.2021

21:00 >> 00:05

MREŽE MIROVALE U SANTO DOMINGU! Mučno je bilo za gledanje! Srbija nija uspela da pobedi Dominikansku Republiku

Fudbalska reprezentacija Srbije koju čine igrači iz Superlige Srbije pojačani Rankom Veselinovićem, članom Vankuvera iz MLS lige, odigrala je meč bez golova na gostovanju Dominikanskoj Republici

"Orlovi" su tokom 90 minuta igre bili nešto opasniji rival, imali su inicijativu, ali je ona većim delom meča bila jalova.

Srbija je u desetom minutu zatresla mrežu domaćina preko Miljana Vukadinovića, ali je njegov gol poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj je bio Nenad Lukić koji je uticao na golmana prilikom šuta svog saigrača.

Osim toga, izabranici Ilije Stolice su najveću šansu imali u 81. minutu kada je Kosta Aleksić pokušao da savlada protivničkog golmana Dijaza posle ubačene lopte Birmančevića, ali je šutirao malo pored stative.

Takođe, treba istaći da je bilo vrlo napeto u 70. minutu kada je došlo do velike gužve na terenu i umalo opšte tuče, ali se srećom sve završilo mirnim putem.

Srbija će na ovoj turneji još u noći između četvrtka i petka igrati protiv Paname.

Dominikanska Republika - Srbija 0:0

STADION: "Feliks Sančez" (Santo Domingo)

SUDIJA: Vilijam Anderson (Portoriko)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA: Dijaz - De la Kruz (od 78. Vajndenbah), De Lukas, Bosko, Rejes - Lavernj (od 68. Nunjez), Modesta, Heredija (od 51. Gonzalez) - Pineda (od 51. Natalući), Romero (od 68. Lorenco), Azkona (od 78. Vaskez). Selektor: David Gonzalez.

SRBIJA: Petrović - Vlalukin (od 46. Aksentijević), Veselinović, Mićević, Urošević - Pejić, Tufegdžić (od 46. Čović), Nišić (od 86. Busnić) - Vukadinović (od 71. Aleksić), Birmančević, Lukić (od 46. Makarić). Selektor: Ilija Stolica.

Tok meča

KRAJ! Utakmica je završena bez golova!

90. minut - Pokušao je Busnić, ali je golman Dijaz bio na mestu. Igraće se još četiri minuta.

86. minut - Aleksandar Busnić menja Jovana Nišića.

81. minut - Dobru šansu je propustio Aleksić posle ubačene lopte Birmančevića na drugu stativu. Aleksić je uklizao na loptu, ali ju je poslao pored gola.

78. minut - Još dve izmene kod domaćina.Vaskez i Vajndenbah su zamenili Azkonu i De la Kruza.

71. minut - Kosta Aleksić menja Miljana Vukadinovića.

70. minut - Gužva na terenu, došlo je do obračuna između igrača oba tima. Ipak, sve se smirilo.

68. minut - Nunjez i Lorenco menjaju Lavernja i Romera.

59. minut - Srbija napada, krući oko gola domaćina, ali bez uspeha.

51. minut - Antonio Natalući i Rudolf Gonzalez su zamenili Pinedu i Herediju.

49. minut - Šutirao je Birmančević iz slobodnog udarca, ali je Dijaz intervenisao.

46. minut - Utakmica je nastavljena. Nikola Aksentijević, Milan Makarić i Nemanja Čović su zamenili Jovana Vlalukina, Nenada Lukića i Lazara Tufegdžića.

Poluvreme! Bez golova (priznatih) u Santo Domingu. Najbliža vođstvu je bila Srbija u desetom minutu kada je Vukadinović zatresao mrežu rivala, ali je gol poništen zbog pasivnog pfsajda Lukića.

39. minut - Heredija je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Petrović prebacio loptu u korner.

38. minut - Žuti karton dobija Ranko Veselinović zbog oštrog prekršaja.

30. minut - Srbija ima inicijativu, ali jalovu.

22. minut - Mirniji period igre u Santo Domingu.

14. minut - Odličan napad Srbije. Šutirao je Birmančević, ali je Dijaz odbranio njegov pokušaj.

10. minut - Poništen gol Vukadinovića! Fudbaler Vojvodine je zatresao mrežu domaćina, ali je njegov pogodak poništen zbog toga što je Lukić zasmetao golmanu Dominikanske Republike prilikom šuta, a bio je u ofsajdu.

7. minut - Šansa za Dominikansku Republiku. Romero je iskoristio grešku Mićovića i Veselinovića, uzeo im je loptu ispred nosa, pokušao da lobuje Petrovića, ali je lopta prošla pored gola.

2. minut - Prvi je pokušao Birmančević, ali nije bilo opasnosti po domaćina.

Utakmica je počela!

21.57 - Intoniraju se nacionalne himne.

21.40 - Startnu postavu domaćeg tima činiće sledeći igrači:

Dijaz - Kruz, De Lukas, Bosko, Rejes - Lavernj, Modesta, Heredija - Pineda, Romero, Azkona.

21.25 - "Orlovi" su na "mestu zločina".

21.10 - Pojavila se startna postava reprezentacije Srbije. Ekipu će sa kapitenskom trakom predvoditi levi bek Partizana Slobodan Urošević.

Petrović - Vlalukin, Veselinović, Mićević, Urošević - Pejić, Tufegdžić, Nišić - Vukadinović, Birmančević, Lukić.

21.05 - Dok čekamo sastave, podsetite se izjave Ilije Stolice uoči meča.

Dočekani smo ovde sa velikim respektom, našu utakmicu predstavljaju sa velikim poštovanjem i uvažavanjem. Posebno ističu da je ovo za njih istorijska utakmica, jer nemaju prilike da ugoste evropsku selekciju – rekao je Ilija Stolica, selektor mlade selekcije koji za ovu priliku vodi selekciju Srbije.- Imaćemo maksimalno ozbiljan pristup, bez obzira što nam se igrači nalaze na sredini pripremnog perioda. Morali smo takođe da promenimo vremensku zonu i klimu. Ovde smo četiri dana, verujem da ćemo pokazati da smo se adaptirali - rekao je Stolica.

21.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Dominikanska Republika - Srbija.