19:26

SVEMIRSKI PREOKRET! Ajntraht gubio 2:0, pa PETARDIRAO favorita /VIDEO/

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su na najbolji mogući način zatvorili 15. kolo Bundeslige, pobedom posle epskog preokreta

Oni su na svom terenu rezultatom 5:2 slavili protiv Bajer Leverkuzena.

Početak utakmice uopšte nije slutio na katastrofu "farmaceuta", naprotiv činilo se da će oni ubedljivo trijumfovati.

Bajer je poveo u petom minutu preko Patrika Šika, a Čeh je potom u 22. sa bele tačke novim pogotkom duplirao prednost godtiju.

Međutim, samo minut kasnije je Tuta smanjio na 2:1, a na isteku pola sata igre je Jesper Lindstrom poravnao rezultat.

Preokret Ajntrahtu je u petom minutu drugog poluvremena doneo Obite Ndika, a goste je dotukao Hrvat Kristijan Jakić u 66. minutu.

"Petarda" je pukla deset minuta posle toga, kada je Đibril Sou postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić je odigrao ceo meč za pobednički tim, a iako nije imao konkretan učinak, bio je jedan od najboljih na terenu.