09.01.2022

19:52

Napoli dobio Sampdoriju, Atalanta ubedljiva protiv Udinezea!

Tanjug

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Sampdorije sa 1:0, u meču 21. kola italijanske Serije A

Domaći tim je u vodjstvo mogao da dovede Žuan Žezus, ali je njegov gol iz 35. minuta poništen nakon gledanja VAR-a zbog ofsajda. Napoli je do gola za pobedu došao osam minuta kasnije, kada se u strelce upisao Andrea Petanja.

Na tabeli Serije A Napoli zauzima treće mesto sa 43 boda, a tim iz Djenove je 15. sa 20 bodova. Atalanta je na gostovanju savladala Udineze sa 6:2.

Gosti iz Bergama poveli su preko Marija Pašalića u 17. minutu, a šest minuta posle u strelce se upisao Luis Murijel. Do kraja poluvremena još jedan gol za goste postigao je Ruslan Malinovski u 43. minutu.

Nauel Molina je u 59. minutu smanjio rezultat, da bi Murijel drugim golom u 76. minutu ponovo vratio prednost od tri gola za Atalantu. Portugalski fudbaler Beto je u 88. minutu postigao drugi gol za domaći tim, a do kraja meča Joakim Mele u 89. i Mateo Pesina u drugom minutu nadoknade su povećali rezultat.

Atalanta je četvrta na tabeli Serije A sa 41 bodom, dok je Udineze na 14. mestu sa 20 bodova.

Udineze - Atalanta 2:6 (0:3)
Molina 59, Beto 88 – Pašalić 17, Muriel 22, 76, Malinovski 43, Mele 89, Pesina 90+2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Makedonija je izabrala! Šiljanovska Davkova je predsednica, VMRO-DMPNE nanao istorijski poraz Pendarovskom i SDSM
Rezultati nisu konačni ali...

Prema prvim rezultatima do sada prebrojanih glasova sa biračkih mesta kada je reč o predsedničkiom izborima u Severnoj Makedoniji, prednost kandidata VMRO-DPNE Gordane Šiljanovske Davkove u odnosu na Stevu Pendarovskog iz Socijaldemokratskog saveza (SDSM) je ogromna. Šiljanovska Davkova je dobila na 90 odsto obrađenih mesta podršku 481.217 glasača, a Pendarovski 216.902 birača!