13.02.2022

17:26 >> 17:38

MILIONERI PROTUTNJALI BERLINOM! Borusija PREGAZILA Union i nastavila TRKU sa Bavarcima (VIDEO)

Fudbaleri iz Dortmunda rutinski slavili na gostovanju Union Berlinu u 22. kolu Bundeslige

Borusija je do pobede od 3:0 došla već u prvom poluvremenu, zahvaljujući Marku Rojsu.

Proslavljeni reprezentativac Nemačke bio je dvostruki strelac za Milionere, pošto je za samo sedam minuta, u 18. i 25. zatresao mrežu golmana Uniona Luthea.

Kod vodećeg gola, Rojsu je asistirao Dahud, dok je drugi pogodak vezista Borusije dao posle dodavanja Holanđanina Malena.

Konačan rezultat postavio je Rafael Gereiro u 71. minutu.

Uspeo je Union do kraja meča da postigne pogodak, učinio je to Kevin Movald u četiri minuta posle trećeg pogotka gostiju, ali je njegov gol poništen posle signalizacije iz VAR sobe, zbog prekršaja u napadu domaćih igrača.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Na tabeli Bundeslige, Borusija je nastavila trku sa Bajernom za titulu. Milioneri su ponovo smanjili zaostatak za šampionom na šest bodova, posle šokantnog poraza Bavaraca u Bohumu ovog vikenda.