13.04.2022

20:00 >> 19:52

SVI POLUFINALISTI LIGE ŠAMPIONA POZNATI! Siti preživeo triler u Madridu, Benfika namučila Liverpul, ali "redsi" prošli dalje!

Odlični mečevii četvrtfinalaLige šampiona

Fudbaleri Atletiko Madrida i Mančester sitija su odigrali nerešeno (0:0) u Madridu, što je englesku ekipu odvelo u polufinale Lige šampiona. Polufinale je izborio i Liverpul koji na domaćem terenu remizirao sa Benfikom (3:3).

Iako nije bilo golova, bio je meč u Madridu jedan od najuzbljivijih duela u Ligi šampiona.

Bio je dominantniji Siti u prvom poluvremenu, imali su nekoliko sjajnih šansi. Trebalo bi izdovijiti, na početku meča, Stons je imao sjajnu šansu glavom, dok je Ilkaj Gundogan odličnim šutom u 26. minutu pogodio stativu.

Drugo poluvreme je bilo u znaku domaćeg tima. Potpuno je dominirala ekipa DIjega Simeonea.

Zapretio je Grizman u  56. minutu meča, a zatim su se nizala šanse za "jorgandžije".

To se najviše videlo u poslednjoj deonici meča, dominirali su momci iz Madrida. Ozbiljnu priliku imao je Koreja u 86. minutu.

U 89. minutu Felipe pravi faul nad Filipom Fodenom, nakon toga je nastao opšti haos i tuča igrača ova dva tima.

Felipe je zbog ovoga dobio drugi žuti karton, što ga je isključilo iz igre, dok je Stefan Savić dobio crveni.

Sudija je nakon ovoga odlučio da produži devet minuta. Cela sudijska nadokanada bila je u znaku Atletika. Ređale su se prilike, ali ipak Siti je prošao u polufinale i zakazao duel sa Real Madridom.

U drugom meču Liverpul i Benfika su remizirali što je "redsima" donelo prolazak dalje.

Prvi gol na meču postigao je Konate (20) minut, samo dva minuta kasnije Njunjez je bio precizan, ali igraču Benfike gol je poništen.

Tekst potpisa

Ipak, Ramos u 32. minut pogađa za izjednačenje i s tim rezultatom ekipe su otišle na poluvreme.

U drugom poluvremenu aktivirao se Firmino koji je postigao dva gola za Liverpul u 56. i 66. minutu, ali portugalski tim se nije predao.

Golovima Jeramčuka (73) i Nunjeza (84) izborili su remi, ali ne i plasman dalje. Ipak, pokazali su veliko srce igrači Benfike.

Liverpul će u polufinalu igrati protiv Viljareala.

Atletiko Madrid-Mančester siti 0:0  (0:0)

Stadion: "Vanda Metropolitano"

Sudija: Danijel Sibert (Nemačka)

Atletiko Madrid: Oblak, Savić, Felipe, Mandava, Ljorente, Koke(Od 69. De Paul), Kondogbia, Lemar(Od 82. Suarez), Lodi(Od 69. Koreja), Feliks(Od 86. Kunja), Grizman(Od 69. Karasko)

Mančester siti: Ederson, Volker(Od 73. Ake), Stons, Laporte, Kanselo, De Brujne(Od 65. minut), Rodi, Gundogan, Marez, Silva(Od 79. Fernandinjo), Foden

Liverpul-Benfika 3:3 (1:1)

Golovi: Konate (20), Firmino(56, 65) Liverpul - Ramos (32), Jeramčuk(73), Nunjez(84)- Benfika

Stadion: "Enfild"

Sudija: Serdar Gozibujuk (Holandija)

Liverpul: Alison, Gomez, Konate, Matip, CImikas, Kejta, Milner(Od 57. Tijago), Henderson(Od 57. Fabinjo), Žota(Od 57. Salah), Dijaz(Od 66. Mane), Firmino

Benfika: Vlahodimos, Žilberto, Otamedni, Vertogen, Grimaldo(Od 90. DIjaz), Everton, Vejgl, Goncavas(OD 56. Jemračuk) Tarabt(Od 66. Mario), Gonzaleš, Nunjes

Kraj utakmica - Liverpul i Mančester siti su izborili polufinale Lige šampiona

96. minut - Slobodan udarac za Atletiko Madrid

89. minut - Opšta gužva u Madridu! Nakon grubog faula Stefana Savića, nastala je opšta gužva između igrača ova dva tima. Stefan Savić je zatim dobio žuti karton, dok je Felipe dobio crven karton

86. minut - Odlična šansa za Koreju, a zatim je pokušao i Stefan Savić

84. minut - Darvin Nunjez pogađa za 3:3

83. minut  - Slobodan udarac za Mančester siti

76. minut - Sjajna šansa za Liverpul, ali nema pogodka

73. minut - Smanjuje Benfika prednost Liverpula. Stelac je Jaremčuk (3:2)

72. minut - Prekršaj nad Volkerom

65. minut - FIrmino ponovo precizan, Liverpul sada vodi 3:1

57. minut - Najozbiljnija šansa za Atletiko na meču, zapretio je Grizman

56. minut - Odlično je Žota uposlio Firmina za 2:1 za Liverpul

55. minut - Ljorente odlično do Žoao Feliksa, ipak Portugalac nije dobro zahvatio loptu glavom

54. minut - Ponovo ofsajd, ovaj put Grizman u nedozvoljenoj poziciji

53. minut - Požurio je Žoao Felis što je rezultiralo ofsajdom

52. minut - Liverpul bolje počeo drugo poluvreme

46. minut - Počela su druga poluvrmena

Kraj prvih poluvremena

44. minut - Stons pravi faul nad Feliksom. Insistirao je strateg Atletika Dijego Simeone da deafanzivac Sitija dobije žuti karton, ali nije mu uslišena želja

38. minut - Dominantniji Siti

34. minut - Brani Ederson šut Kondgobije

32. minut - Benfika je izjednačila, Ramos je strelac pogotka

29. minut - Ilkaj Gundogan pogađa stativu, zatim je pokušao i De Brujne, ali bez uspeha

27. minut - Odličan Šut Dijaza, još bolja odbrana  Vlahidimosa

23. minut  - Darvin Nunjez postigao je gol, ali isti je poništen

20. minut - Konate daje gol za  Liverpul. Odlično je reagovao posle kornera Francuz glavom i zatresao je mrežu

15. minut - Nastavlja Foden meč sa čalmom na glavi

12. minut - Završio je na podu Fil Foden, ukazuje mu se lekarska pomoć

10. minut - Pokušao je Stons glavnom, lopta je otišla pored gola

8. minut - Šansa za Liverpul, ipak ne dovoljno  precizan pas Dioga Žote

4. minut - Prva ozbiljna šansa za Atletiko Madrid, ali Feliks je ipak poslao ne dovoljno precizan pas

1. minut - Utakmice su počele

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmicama četvrtfinala Lige šampiona.

Milinković: Puna podrška predsednicima Vučiću i Dodiku u borbi proriv sramne rezolucije o Srebrenici!

Ovih dana smo svedoci žestokih pritisaka na Srbiju, Republiku Srpsku i srpski narod. Ipak, ovaj put su ti pritisci mnogo perfidniji, a samim tim i opasniji. Pod maskom kulture sećanja, pokušava nam se udariti žig genocidnog naroda. Zato smatram da mi Srbi nemamo pravo na ćutanje. Podrška predsednicima Vučiću i Dodiku, u borbi za nacionalno dostojanstvo i nacionalni opstanak, potrebnija je nego ikada, saopštio je načelnik opštine Gacko dr Ognjen Milinković.