21.07.2022

18:03

TRILER NA MALTI! Radnički odlično počeo, ZATIM USLEDIO POTPUNI ŠOK, IPAK "MERKALIJE" IZVUKLE REMI!

Fudbaleri Gzire i Radničkog iz Niša odigrali rezultatom 2:2 utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

"Meraklije" su dosta bolje ušle meč. Diktirali su tamo puleni Tomislava Sivića, dok Gzira u prvom poluvremenu nije uspela da pređe svoju polovinu terena.

U 28. minutu stigao je Radnički do vođstva. Posle sjajne akcije, precizan je bio Nikola Štulić za 1:0.
Do kraja prvog poluvremena, igrali su veoma samouvremeno igrači Radničkog, bilo je šansi za 2:0, ali rezultat je ostao nepromenjen.

U drugom poluvremenu desio se potpuni šok za "meraklije". Gzira je sa dva brza pogotka napravila potpuni preokret.

Heroj domaćeg tima napadač Maksuel. On je prvo savladao golmana Drobnjaka u 56. minutu, a zatim je četiri minuta kasnije bio precizan sa bele tačke.

Pokušavali su igrači Radničkog na sve načine da sve vrate u igru, alipametno su se postavili fudbaleri Gzire.

Ipak, kada su su svi pomisli da će Radnički biti poražen, spasao je tim iz Niš, Maka Gaku pogotkom u 92. minutu.

Gzira-Radnički 2:2 (0:1)

Golovi: Maksuel (56,60)- Štulić(28), Gaku (92)

Stadion: Sentenari (Malta)

Sudija: Ferenc Karako (Mađarska)

Gzira: Žarkov, Šćeri, Borer, Tabone, Muskat, Korea, Dijaz, Ćosić, Maksuel,Džeferson, Riakos

Radnički: Drobnjak, Aksentijević, Savić, Toldorava, Mladović, Arsić, Pejović, Marjanović, Jovanović, Petrović, Štulić

KRAJ UTAKMICE

92. minut - Postiže Gaku gol za izjednačenje

86. minut - Nastavlja Gzira sa faulovima

79. minut - Pravi Gzira konstanto sitne faulove, Radnički bez prave šanse.

74. minut -  Izlazi Štulić, ulazi Dimić u timu Radničkog.

69. minut - Odličan šut Mesarovića, ali brani Žarkov

60. minut - Bio je precizan sa bele tačke  Maksuel

59. minut - Dosuđen  je penal za Gziru.

56. minut - Stigla je Gzira do izjednačenja. Gol je postigao  Maksuel

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Oštar start Savića nad Skerijem, dobio je žuti karton defanzivac Radničkog

39. minut - Nije uspela Gzira da iskoristi kiks golmana Radničkog Drobnjaka

36. minut - Zapretio je Marjanović

28. minut -Vodi Radnički! Strelac je Nikola Štulić!

19. minut - Kontra napad Radničkog. Ipak, nije Marjanović dobro prosledio loptu Jovanoviću

17. minut - Prva šansa za Gziru. Pokušao je bez uspeha Džeferson glavom

14. minut - Faul u  napadu je napravio jedan od igrača Radničkog

13. minut - Odlična akcija Radničkog, ipak samo korner

7. minut - Svakako je Radnički bolje počeo meč. Gzira još uvek nije prošla polovinu terena

2. minut - Radnički je zapretio već na startu meča. Marković je šutirao, ipak Žarkov je uspešno boksovao loptu

1. minut - Utakmica je počela

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Gzire junajteda i Radničkog iz Niša.

Jovanov ukazao na promenu stava o Beogradu na vodi: Đilas doživeo kopernikanski obrt!

Nakon obraćanja poslanika Dragana Đilasa (Srbija protiv nasilja) koji je izneo niz primedbi na sastav nove Vlade Srbije, šef poslaničke grupe „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“ Milenko Jovanov poručio je da je Đilas govorio o Kosovu i Metohiji, a da nema prava da govori o Kosovu i Metohiji čovek koji je na organima svoje stranke dao nalog svoj potpredsednici da na forumu Zapadni Balkan potpiše deklaraciju u kojoj se svi oni zajedno, uključujući i tu stranku i druge socijaldemokratske stranke Balkana, zalažu za što brži ulazak Kosova u Evropsku uniju.