06.10.2022

23:39

MURINJO DOBIO PACKU NA OLIMPIKU! Betis ŠOKIRAO Romu! Topovi ODUVALI Norvežane, nova BRUKA Olija (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Arsenala pobedili su Bodo/Glimt sa 3:0 u trećem kolu Lige Evrope, dok su katastrofe doživeli Olimpijakos i Roma

Tobdžije su slavile pobedu na domaćem terenu kojom su došle na šest osvojenih bodova, pošto ima utakmicu manje koju nije odigrao protiv PSV-a zbog smrti kraljice Elizabete II.

Mikel Arteta je izveo kombinovani sastav protiv norveškog tima, ali to nije sputalo "tobdžije".

Već u 28. minutu bilo je 2:0 posle golova Nketije i Holdinga.

Na konačnih 3:0 postavio je Vijeira u 85. minutu utakmice.

U drugom meču Grupe A PSV je prethodno deklasirao Cirih sa 5:1.

Roma se obrukala na domaćem terenu pošto je izgubila od Betisa sa 2:1.

Murinjova ekipa povela je 34. minutu golom Dibale sa bele tačke, ali je već u 40. bilo 1:1 posle pogotka Rodrigesa.

Nekoliko dobrih šansi imala je italijanska ekipa u nastavku, ali su mreže mirovale sve do 88. minuta kada je Luis Enrike doneo veliku pobedu gostima.

U Grupi C prethodno su Ludogorec i Helsinki podelili bodove (1:1).

Olimpijakos je doživeo debakl na domaćem terenu pošto ga je Karabag rasturio sa 3:0.

Skupoceni grčki tim nastavio je da razočarava i upisao i treći poraz u Grupi G ove sezone, te ostao bez bodova.

Igrači Betisa se raduju na Olimpiku

Strelci za goste bili su Ovusu, Vešković i Šejdajev. U drugom meču Grupe G Frajburg je golovima Kjereha i Grifa pobedio Nant sa 2:0.

Fenerbahče je na domaćem terenu savladao AEK iz Larnake sa 2:0. Golove su dali Miši Batšuai i Mamas, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

U Grupi B je viđena i pobeda Rena kod kuće protiv kijevskog Dinama.

Ren je poveo u 23. minutu preko Terijea, ali je Cigankov izjednačio u 33. Veliko slavlje domaćinu doneo je Due u 89. minutu utakmice.

Što se tiče Grupe D, tu je Rojal Union iz Belgije šokirao Bragu pobedom od 2:1 na gostovanju.

Portugalski tim je vodio golom Ruisa od 49. minuta, ali su gosti napravili veliki preokret. Izjednačenje doneo je Nilson u 86, a trijumf Sajks u 94. minutu utakmice.

U Grupi D je prethodno Union Berlin pobedio Malme sa 1:0.

Što se Grupe F tiče, Fejenord je na gostovanju Mitjilandu odoelo (2:2).

Gosti su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Szimanskog i Kokčua, ali je danski tim uspeo dase vrati preko Isaksena i Žuninja na 2:2.

U ovoj gurpi prethodno su remizirali Lacio i Šturm u Gracu, bez golova.

Kjere 48, Grifo 72

Palma slavi pobedu na izborima: Hvala Jagodincima! (FOTO)

Na lokalnim izborima u Jagodini ubedljivu pobedu odnela je lista “Dragan Marković Palma – Jedinstvena Srbija - Ivica Dačić – SPS” sa 56,98% glasova, druga je lista “Aleksandar Vučić – Jagodina sutra” 25,47 %, treća “Maja Radojičić – Jagodina zaslužuje bolje” sa 6,49 % i četvrta “Mi snaga naroda – prof dr Branimir Nestorović” sa 4,07%, dok ostale dve liste nisu prešle cenzus. “

03.06.2024

12:17

Delegacija Narodne skupštine Srbije u poseti Kini

Delegacija Narodne skupštine Srbije doputovala je danas u Peking, gde će učestovati na Četvrtom sastanku Stalnog komiteta Svekineskog narodnog kongresa (SK SKNK), jednog od najvažnijih organa vlasti u Narodnoj Republici Kini.

03.06.2024

11:41

Dodik o velikoj diplomatskoj pobedi: Rezolucija propala na glasanju u UN zahvaljujući delovanju Srbije i Vučića!

Predsednik Republike Srpske, Milorad Dodik izjavio je da je rezolucija o Srebrenici propala na glasanju u Generalnoj skupštini UN i da je takvo glasanje rezultat i ogromnog truda i delovanja Srbije i predsednika Aleksandra Vučića, koji su, kako je istakao, neumorno u nebrojenim kontaktima sa članicama UN ukazivali na jednostranost i netačnost onoga što je bošnjačko-nemačka rezolucija spremila kao osudu srpskog naroda, Srbije i Republike Srpske.