05.02.2023

18:22

ŠOK TERAPIJA USPELA! Veljkovićev Verder se PROBUDIO i gurnuo Švabe u PROVALIJU! (VIDEO)

Tanjug

Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su u gostima Štutgart sa 2:0 (0:0), u meču 19. kola nemačke Bundeslige

Strelci za Verder bili su Jens Stage u 59. i Marvin Dukš u 77. minutu.

Tim iz Bremena je prekinuo crni niz i osmom pobedom u šampionatu stigao do 27. boda, pa sada zauzima osmo meso na tabeli. Štutgart je na 16. poziciji sa 16 poena.

Bio je ovo treći vezani poraz za "Švabe", koje su serijom loših rezultata dospele u tešku situaciju i sledi im grčevita borba za opstanak.

Verder je u 44. minutu imao šansu, Marvin Dukš je iz slobodnog udarca pogodio stativu, da bi u nadoknadi vremena prvog dela i Štutgart propustio šansu koju je imao Kris Fuhrih.

Gosti su poveli u 59. minutu, Jans Štag je natrčao na odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora poslao je desni gornji ugao.

U 77. minutu Marvin Dukš je stavio tačku na pobedu gostiju, prihvativši loptu na 18 metara i preciznim udarcem poslao loptu u levi gornji ugao za konačnih 0:2.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković ušao je u igru u 79. minutu umesto Pipera.

U sledećem kolu, Verder će dočekati Borusiju Dortmund, dok će Štutgart gostovati Frajburgu.