23.02.2023

22:56

ŠVAJCARCI IZBACILI ZVEZDINOG DŽELATA! Viola OKRENULA Portugalce! Prošli i Poljaci!

Tanjug

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su i u revanšu savladali portugalsku Bragu rezultatom 3:2 (1:2)

Viola je još u prvom meču rešila sve dileme kada je slavila sa 4:0, a večeras je samo potvrdila prolazak u narednu fazu takmičenja.

Od srpskih predstavnika u timu iz Firence, igrao je samo Aleksa Terzić do 46. minuta, kada ga je zamenio Dodo, dok je Luka Jović ceo susret odgledao sa klupe. U konkurenciji nije bio ni povređeni Nikola Milenković.

Braga je golovima Kastroa u 17. i Đaloa u 34. minutu imala vođstvo od 2:0, međutim, Fiorentina se "uozbiljila" i uspela na kraju da slavi.

Već do poluvremena, domaćin je smanjio pogotkom Mandragore samo 180 sekundi posle drugog gola gostiju.

U nastavku susreta, Saponara je izjednačio golom u 58. minutu, da bi u 83. Karbal doneo potpuni preokret i pobedu italijanskom timu od 3:2. Zanimljivo da je kod sva tri pogotka asistent bio Đakomo Bonaventura.

Bazel je uspeo da anulira minus iz prvog meča (0:1) i eliminiše Zvezdinog dželata iz grupne faze Lige Evrope, ekipu Trabzona.

Vođstvo Švajcarcima doneo je Amduni u 13. minutu, a prolaz među 16 najboljih sjajnim pogotkom Zakiri u 76. minutu.

Poljski Leh je izbacio norveški Bodo, dok je jedini gol u ovom dvomeču postigao Išak u 63. minutu.

Žreb za Ligu konferencije je u petak u Nionu, prve utakmice igraju se 9. marta, a revanši su sedam dana kasnije.