07.03.2023

20:00 >> 23:09

ČELSI I BENFIKA U ČETVRTFINALU LIGE ŠAMPIONA! "Plavci" nadmudrili Borusiju, portugalski tim održao lekciju fudbala Klub Brižu

Fudbaleri Čelsija i Benfike prvi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona

Fudbaleri Čelsija na domaćem terenu savaladali su Borusiju Dortmund sa 2:0 i tako su izborili  plasman među osam najboljijh ekipa najjačeg evropskog klupskog takmičenja, s druge strane Benfika je sa ubedljivih 5:1 pobedila Klub Briž.

Bio je veoma interesantan meč na Stamford Bridžu koji je počeo 10 minuta kasnije zbog saobraćajne gužve u engleskoj prestonici.

Čelsi je u meč sa porazom iz prvog meča u Dortmund od 1:0, ipak uspeli da postignu dva gola i prođu dalje.

Oba tima su počela veoma ofanzivno ovaj meč, a prvo ozbiljnu pretnju je imala Borusija kada je šutirao iz slobodnog udarca Rojs, ipak sjajno se snašao Kepa.

Usledila je ofanziva "plavaca", pokušavali su fudbaleri Čelsija na sve način da dođu do gola, a plan je uspeo u 43. minutu meča.

Probio je bunker "milionera" Rahim Sterling i preciznim udarcem obradovao navijače u Londonu.

U 48. minutu dosuđen je penal za Čelsi. Odgovornosti se prihvatio Kai Haverc i pogodio stativu, međutim sudija je odlučio da se penal ponovi, pošto je golman Borusije preraano reagovao.

Ponovo je Haverc šutirao, ovaj put je bio precizan i tako je duplirao  prednost Čelsija.

Do kraja meča, igrači Borusije su pokušavali da smanje prednost i odvedu meč u produžetke, ipak svaki pokušaj je bio jalov.

Pored Čelsija, četvrtfinale Lige šampiona je izborila i Benfika i velikom pobedom nad Klub Brižom sa 5:1.

Već u prvom minutu bio je precizan  Žoao Mario, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Ipak, nisu imali razloga navijači Benfike da strahuju. U 38. minutu Rafa Silva je pogodio za 1:0, a rezulat je duplirao Ramos u prvom minutu nadoknade, da bi potom opet bio precizan u 57. minutu.

Gol za 4:0 postigao je Žoao Mario sa penala u 70. minutu, a peti gol za portugalski tim postigao Nereš u 78. minutu. Utešni gol za Klub Briž dao je Meijer u 88. minutu.

Čelsi- Borusija Dortmund  2:0 (1:0)

Golovi: Sterling (43), Haverc (52)

Čelsi:Arizabalaga, Fofana, Kulibali, Kukurela, Džejms, Kovačić, Fernadnez, Čilvel, Sterling, Feliks, Haverc

Borusija Dortmund: Mejer, Volf, Sule, Šolterbek, Gereiro, Kan, Brandt, Belingam, Ozkan, Rojs, Ale

Benfika- Klub Briž 5:1  (2:0)

Golovi: Rafa Silva (38),Ramos (45+1, 57), Žao Mario (70), Nereš (78) - Meijer (88)

Benfika: Vlahodimos, Bah, Antonio Silva, Otamedni, Grimaldo, Florentino, Kikinjo, Aursnes, Žoao Mario, Rafa Silva, Ramos

Klub Briž: Mignolet, Klinton Mata, Mehele,  Sila, Bušanan, Nilsen, Vanaken, Sova, Meijer, Lang, Jeremčuk

KRAJ UTAKMICE U LONDONU- Čelsi se plasirao u četvrtfinale pobedom nad Borusijom od 2:0

90+5 (London) - Brani Kepa šut Volfa

88. minut (London) - Pokušao je Belingam glavom, ali bez uspeha

KRAJ UTAKMICE U LISABONU- Benfika je pobedila rezulatom 5:1

77. minut (London) - Slobodan udarac za Borusiju, centrirao je Gereiro, ali otklonili su opasnost defanzivci Čelsija

88. minut (Lisabon) - Postiže Meijer utešni gol za Klub Briž (5:1)

72. minut (London) - Šansa za Borusiju! Šutirao je Sile, ipak pored gola

78. minut (Lisabon) - Benfika nema nameru da stane, Nereš je strelac za 5:0

74. minut (London) - Ponovo preti Džud Belingam, nakon toga i Volf, ali Borusije je nije stigla do gola

70. minut (Lisbon) - Novi gol za Benfiku, Žoao Mario sa bele tačke pogađa za 4:0

58. minut (London) - Velika prilika za Borusiju, šutirao je Belingam pored gola

68. minut (Lisabon) - Imao je Nereš dobru šansu, ipak nije uspeo da je iskoristi

52. minut (London)- Ponovi Haverc penal. Šutirao je u istu stranu i duplirao prednost "plavaca"

50. minut - Odgovornosti se prihvatio Kai Haverc, ipak reprezentativac nemačke je pogodio stativu, ipak penal će biti ponovljen zbog prerane reakcije golmana Borusije Mejersa

48. minut (London) - Penal za Čelsi nakon Volfovog igranja rukom! Nakon VAR provere, Dani Makeli je pokazao na belu tačku

46. minut (London) - Počelo je drugo poluvreme meča između Čelsija i Borusije

57. minut (Lisabon)  - Novi gol za Benfiku, Portugalci su već zakoračili ka četvrtfinalu, strelac je Ramos

51. minut (Lisabon) - Prilika za Klub Briž, šutirao je Bušanan neuspešno iz velike daljine

46. minut (Lisabon)- Počelo je drugo poluvreme između Benfike i Klub Briža

Kraj prvog poluvremena u Londonu

44. minut - Čelsi konačno dolazi do vođstva! Rahim Sterling je probio bunker Borusije!

40. minut - Ponovo je zapretio Čelsi, ovaj put je Žoao Feliks uputio šut

38. minut -  Haverc postiže gol, uputio je sjajnu, ipak nikad dugo nije trajalo njegovo radovanje jer je sudija podigao zastavicu zbog ofsajda

Kraj prvog poluvrmena u Lisabonu

45+1 (Lisabon) - Novi gol u Lisabonu! Sada je bio precizan Gonzalo Ramos na asistenciju Žoa Marija

28. minut (London) - Odlični je primio loptu igrač Čelsija Kai Haverc, a zatim je uputio šut ka golu, ipak pogodio je samo stativu

38. minut (Lisabon) - Benfika stiže konačno do trijumfa! Gonzalo Ramos je pronašao SIlvu koji je zatresao mrežu Briža

26. minut (London) - Povukao je Ale sa sobom nekoliko protivničkih igrača i tako omogućio Reini da se ubaci u prostor, ipak mladi Amerikanac nije baš najbolje poslao loptu u šesnaesterac

33. minut (Lisabon) - Igrač Briža, Kasper Nilse izveo je korner i ubacio loptu u šesnaesterac, ipak brzo se snašla odbrana Benfike

20. minut (London) - Ponovo je Žoao Feliks imao sjajan podor, ali faulirao ga je Gereiro

16. minut (London) - Fantastičan šut iz slobodnog udarca uputio je Marko Rojs, ali fenomenalno paradu je napravio Kepa

10. minut (London) - Čelsi je u incijativi, glavni igrač "plavaca" za sada je Žoao Feliks

18. minut (Lisabon) - Već dva žuta kartona za Briž. Dobili su ih Jeremčuk i Leng

4. minut (London) - Igrač Borusije Julian Brandt zbog povrede neće moći da nastavi meč, umesto njega na teren ide Đovani Rejna

8. minut (Lisabon) - Nova šansa za Benfiku. Pokupio je Gonsalo Ramoš "otpadak" i šutirao iz prve. Odbranio je Minjole, ali se lopta odbila. Na nju je naleteo Abakar Sila koji ju je umalo ubacio u sopstvenu mrežu.

1. minut (London) - Konačno je počeo meč Čelsija i Borusije

2. minut (Lisabon) - Benfika već vodi, strelac je Žoa Mario, žuri se portugalskom timu da potvrde trijumf. Ipak nakon VAR provere gol je poništen

1. minut - Početak meča Čelsija i Borusije iz Dortmunda kasniće 10 minuta

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmicama Lige šampiona

Bude se sile iz senke i slobodan svet! Zašto Iran ćuti o smrti predsednika Raisija?

Još dva dana ima do bruke i sramote u Savetu Evrope. Još veća parodija je što će Nemci sve to da otvore. I dalje se čekaju informacije o padu helikoptera u kom je bio predsednik Irana. Na ove teme u "Info večeri" govorili su novinarka Olivera Miletović, narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić i dr Dragan Petrović, Institut za međunarodnu politiku i privredu.

21.05.2024

22:22

Dve tragedije za nedelju dana! Da li neko namerno ubija svetske lidere? (VIDEO)

Još uvek nema zvaničnih informacija o tome šta se dogodilo sa iranskim predsednikom. Premijer Slovačke na svu sreću je živ, ali ono što se dogodilo je ili namerna opstrukcija ili neverovatan propust njegovog ličnog obezbeđenja. Na sve aktuelne teme u svetu u emisiji "Info dan" govorili su dr Stanislav Sretenović, istoričar i Bojan Dimitrijević, ekonomista.

21.05.2024

16:56

Putin poslao poruku u Iran! Stiže uoči Raisijeve sahrane
NAKON SMRTI IRANSKOG LIDERA

Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sa predsednikom Državne dume Vjačeslavom Volodinom, s kojim je razgovarao o pitanjima formiranja vlade i od koga je zatražio da prilikom odlaska na sahranu Ebrahima Raisija prenese iranskom rukovodstvu da Moskva očekuje da će se saradnja između dve zemlje razvijati na isti način kao i do sada i nakon smrti iranskog lidera.