26.04.2023

17:15 >> 20:27

VEČITI DERBI BEZ GOLOVA! Partizan dominirao, MILAN BORJAN SPASAO CRVENO-BELE DANAS!

Starsportphoto©

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su bez golova utakmicu drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Partizan je bolje i konkretnije započeo meč. Zapretio je Vujačić u četvrtom minutu, a zatim je pokušao i Rikardo šest minuta kasnije.

U 26. minutu Mening je asistirao Dijabateu koji je imo idealnu šansu, ali uputio je katastrofalan šut.

Zvezda je dva puta zapretila pred kraj prvog poluvremena, prvo je pokušao Pešić, zatim je sjajnu šansu imao Katai, ali bez uspeha.

Bio je Partizan bolji i u drugom poluvremenu. Prvo je imao šansu Pantić u 54. minutu, a zatim je šest minuta kasnije sjajnu prilku imao iskusni Bibars Natho.

Probio sjajno u šesnaestercu Natho, uputio je sjajan šut, ipak odlično je reagovao golman Crvene zvezde, Milan Borjan.

Nova velika šansa za crno-bele ukazala se u 80. minutu kada je Dijabate asistirao Nemanji Joviću.

Činilo se da je Jović u odlličnoj poziciji za gol, međutim on je uputio očajan šut.

Do kraja meča bio je Partizan taj koji dikitra tempo igre, ipak moraće izabranici  Igora Duljaja  da se pomire s bodom.

Crvenoj zvezdi ovaj meč ne znači mnogo pošto je titula već osvojena, a Partizan posle ovog remija ima sedam bodova manje od drugoplasiranog Čukaričkog, a četiri do TSC-a koji je na trećem mestu, bitno je pomenuti da obe ekipe imaju utakmicu manje od Partizana.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA   0:0

Stadion Partizana, Beograd   Sudija: Trifković Dejan

Partizan: Stevanović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Koloardo, Pantić - Dijabate, Menig(Od 60. Natho), Jović (Od 90+4 Jevremović)- Gomeš

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodć(Od 73. Azarov) - Mijailović(Od 57. Kangva), Kanga(Od 83. Srnić) - Bukari, Ivanić(Od 73. Mitrović), Katai - Pešić(Od 83. Rakonjac)

KRAJ MEČA

85. minut - Fenomenalna šansa za  crveno-bele. Mitrović je centrirao Bukariju, ali samo stativa.

80. minut - Nova velika šansa za Partizan. Asistirao je Dijabate Joviću, ipak brani Milan Borjan

73. minut - Žuti karton je dobio i Nemanja Jović

65. minut - Igrač Partizana, Urošević je dobio žuti karton

60. minut - Nova šansa za Partizan! Filipović je progirao Natha koji je šutirao iz šesnaesterca,ali odlična reakcija Milana Borjana.

54. minut - Šutirao je Pantić lvom nogom, lopta je otišla iznad gola

51. minut - Faul nad Rikardom, ali nema žutog kartona

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut -  Najbolja prilka za Crvenu zvezdu, Katai je imao idealnu šasnu, prošao je dva igrača u šesaestercu, ali lopta je otišla pored gola

36. minut - Šalje loptu Vigo ka Pešiću, ipak nije se snašao napadač Crvene zvezde

33. minut - Grub prekršaj Markovića nad Pešićem, zbog toga je dobio žuti karton

26. minut -   Veliki promašaj crno-belih. Dodao je Mening Djabeteu, ali nije dobro udario loptu reprezentativac Malija.

22. minut - Lekari ukazuju pomoć Geloru Kangi

19. minut - Korner za Partizan, ipak nisu crno-beli iskorstili potecijalnu šansu

13. minut - Pokušao je Katai udaracem sa distance, ali je on bio izblokiran.

10. minut - Posle ubačaja sa leve strane, Rikardo Gomeš je šutirao glavom sa desetak metara ali pravo u Borjana.

7. minut - Prva šansa za Crvenu zvezdu, pokušao je Milan Rodić, ipak bez uspeha

4. minut - Imali su fudbaleri prvu šansu, to se desilo posle centaršuta, pokušao je Vujačić, ali bez uspeha

1. minut - Utakmica je počela

18.09 - Ovo će biti 170. "večiti derbi". Zbog kazne koju je dobio Partizan tek drugi put u istoriji derbi će se igrati bez publike.

Oko pola sata pre početka na stadionu u Humskoj sablasne scene - mirno i tiho, osim fudbalera i policije nema nikog.

18.03 -  Trener Crvene zvezde MIloš Milojević pred "večiti derbi"  da je važnost utakmice velika.

- Važnost utakmice je ogromna, ovo nam je najveći rival, večiti derbi. Ostaje žal što je prazan stadion, što neće biti prave atmosfere. Na to ne možemo da utičemo, ali možemo da zadovoljimo svoje navijače i naše apetite. Pobeda nam je imperativ, tako je uvek. Poštujemo protivnika, znam da su željni da prekinu svoj niz. Verujem u svoj rad i tim - rekao je Miloš Milojević.

Miloš Milojević

Zatim je pričao o sastavu Partizana.

- Partizan je ofanzivan, video sam tim, tu su svi. Stavili su do znanja da hoće na gol više, da hoče da dobiju, nadam se da će gledaoci moći da uživaju u utakmici - dodao je trener Crvene zvezde.

17:51 - Trener Partizana Igor Duljaj pred derbi je istakao da je Zvezda dosta rasterećenija ulazi u ovaj duel

Bilo je mnogo oscilacija, posebno ako se setimo prvog derbija. Zvezda nas je nadigrala u prvom poluvremenu, u drugom smo bili bolji. Dolaze kao šampioni, rasterećeni su, dolaze da igraju i pokažu zašto su prvi. Mi smo u teškoj situaciji, to sam nekoliko puta rekao, moramo da se izvučemo iz ove situacije - rekao je Igor Duljaj.

Igor Duljaj

Dodao je da tim mora da da sve od sebe.

- Moramo da damo sve od sebe, igramo bez publike, ali oni koji vole Partizan očekuju dobar rezultat. Nema defanzive danas, samo napred - dodao je trener Partizana.

17:31 - Kada govorimo o klupi Crvene zvezde tu su rezervni golman Nikola Vasiljević, defanzivci Irakli Azarovi, Marko Gobeljić, Uroš Spajić i Lazar Nikolić, vezisti Kings Kangva, Slavoljub Srnić i Erog Prucev, dok šansu u navali vrebaju Nikola Mituljikić, Marko Rakonjac i Stefan Mitrović.

17:29 - Na klupi Partizana su pored rezervnog golmana Aleksandra Popovića još i Samed Baždar, Ljubomir Fejsa, Mihajlo Ilić, Janko Jevremović, Bibras Natho, Andrija Pavlović, Siniša Saničanin, Zlatan Šehović, Mateja Stejpanović i Marko Živković.

17:26 - Poznati su i sastavi  za 170. večiti derbi! Trener Crvene zvezde Miloš Milojević izabrao je očekivanih 11, dok je starteg Partizana iznenadio odlukom da na klupi ostavi Bibrasa Natha, a na njegovo mesto u startnu postavu "gurne" Andreasa Kolorada!

17:15 - Dobro došli na lajv prenos 170. večitog derbija između Partizana i Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo uz portal Informer.rs!

"Da li je to normalno?" Španac posetio Beograd i ljutito priznao da ga jedna navika našeg naroda jako nervira!

Jedan Španac, koji je nedavno posetio Srbiju i Beograd, ljutito je priznao da ga jedna navika našeg naroda jako nervira i da bi zbog nje, "pravio skandal" da ju je primetio u Španiji. U svojoj anonimnoj objavi na Reditu objasnio je da se jako zbunio, ali i iznervirao kada je primetio da mu u lokalnim prodavnicama i marketima niko od radnika nije vratio kusur - bio on 2,5, ili 10 dinara.