11.11.2023

23:09

Petarda Reala! "Slepi miševi" deklasirani, a duh Kristijana Ronalda ponovo na Berfnabeuu!

Real Madrid je u 13. kolu La Lige deklasirao Valensiju 5:1 na Santjago Bernabeu.

Real Madrid je bez većih problema došao do tri boda protiv Valensije. Rodrigo i Vinisijus Žunior bili su nezaustavljivi za "slepe miševe" koji su potpuno potopljeni na Bernabeuu.

Već u trećem minutu Kraljevi su poveli. Toni Kros pronalazi Danija Karvahala, a ovaj postiže pogodak za prednost od 1:0.

Sevalo je u prvom poluvremenu sa svih strana. I gosti su imali tri velike šanse, Hugo Duro je promašivao zicere i zaista je neverovatno šta napadač gostiju nije uspeo da pretvori u gol.

Real je jednu od mnogobrojnih šansi iskoristio u 42. minutu. Rodrigo ima ulogu asistenta, a pogodak je postigao Vinisijus Žunior za rezultat poluvremena od 2:0.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Kraljevi su završili posao. Na sceni su bili Rodrigo i Vini.

U 49. minutu Vinisijus postiže i drugi gol na asitenciju svog zemljaka za 3:0, a Rodrigo samo minut kasnije koristi veliku grešku golmana Valensije i zasluženo stiže do gola za 4:0.

Real više nije napadao, ali je ipak do kraja uspeo da postigne i peti pogodak. Rodrigo je u 84. minuti dao gol za 5:0

Interesantno je svakako da je brazilski duo večeras golove posvetio Kristijanu Ronaldu. Vini je slavio pogodak s čuvenim "kalma", dok je Rodrigo izveo "siiiiuuu"

Valensija je u 88. minutu uspela da dođe do počasnog gola. Hugo Duro je nakon milion šansi pogodio za konačnih 5:1.

Kraljevi su s tri boda zadržali drugo mesto sa 32 boda, ispred je Đirona sa dva boda više. Valensija je deveta sa 18 bodova.

Vaskršnjom olimpijadom najmlađi obeležili praznik u Lešku

Crkvena opština Vračevska u Lešku je nakon Vaskršnje Liturgije u crkvi Uspenja presvete Bogorodice, organizovala Vaskršnju Olimpijadu gde su se deca takmičila u više kategorija najjače i najlepše jaje, najlepši crtež, a takmičili su se i u trčanju u kome su učestvovali osnovci, ali i bebe, puzeći do cilja.