20:21

Atletiko posle penala u  četvrtfinalu!

Atletiko posle penala u četvrtfinalu!

Atletiko Madrid i Borusija Dortmund novi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Fudbaleri Atletiko Madrida su u regularnom toku savladali Inter rezultatom 2:1. Zatim su usledili produžeci, pa i penali, gde su "jorgandžije" slavile sa 3:2.

S druge strane, Borusija je pobedila PSV sa 2:0 na domaćem terenu i tako izborila plasman među osam najboljih timova u Evropi.

Aletiko Madrid - Inter 2:1 (3:2 posle penala)

Golovi: Grizman (35), Depaj (86) - DiMarko (33)

Žuti kartoni: Hermoso, Koke (Atletiko), Čalhanoglu (Inter)

Stadion: "Vanda Metropoliano"

Gledalaca: 69.196

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

ATLETIKO MADRID: Oblak, Molina (od 76. Barios), Savić, Visel, Hermoso, Lino (od 71. Lino), De Pol (od 71. Korea), Ljornete, Koke, Grizman, Morata (od 79. Depaj).

Trener: Dijego Simeone

INTER: Zomer, Bastoni (od 72. Aćerbi), De Fraj, Pavar, Dimarko (od 84. Bisek), Mihktarijan, Čalhanoglu, Barela (od 84. Fratezi), Damfris (od 72. Darmijan), Tiram (od 101. Sančez), Martinez

Gledalaca: 81.365

BORUSIJA DORTMUND: Kobel, Džan, Zule, Humels, Matsen, Sabicer, Odžan, Malen (od 70. Adejemi), Brant (od 50. Nmeča), Sančo (od 73. Rojs), Filkrug.

Trener: Edin Terzić

PSV: Benitez, Dest, Boskagli, Šuten, Teze, Til (od 46. Lozano), Mauro Junior (od 86 Babaji), Verman (od 82. Pepi), Tilman, Bakajoko, De Jong.

Trener: Peter Boš

PENALI

3:2 - Lautaro Martinez je promašio, Atletiko je u u četvrrtfinalu

3:2 - Korea je prevario Zomera, Atletiko na korak od četvrtfinala

2:2 - Uliva nadu Aćerbi navijačima Intera

1:2 - Rikelme donosi prednost Atletiku

1:1 - Ponovo fantastična bravura Jana Oblaka! Klasen je šutirao u desno, pročitao je to Slovenac

1:1 - Rezutltat se ne menja, Zomer je odbranio Saulu penal

1:1 - Brani Jan Oblak šut Aleksisa Sančeza, sjajna je ovo parada bila slovenačkog golmana

1:1 - Memfis Depaj donosi izjednačenje Atletiko Madridu

0:1 - Hakan Čalhanoglu sjajno otvara seriju za Inter

KRAJ DRUGOG  PRODUŽETKA

117. minut - Grub faul Biseka nad Memfisom Depajom, imaće Atletiko sada šansu sa penala

112. minut - Čalhanoglu je imao dobru priliku iz slobodnog udarca. Međutim lopta je otišla preko gola

109. minut - Odlično je Inter počeo drugi produžetak, sada je lopta više u šesnaesterci Atletiko Madrida

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

102. minut - Imao je grub start Markus Tiram nad Stefanom Savićem, srećom prošao je bez kartona

98. minut - Nakon dugo vremena prilika za Inter. Lautro Marttinez je uputio snažan, al ne i precizan šut

97. minut - Poslao je loptu Rikelme ka Depaju, dobar je šut uputio Holanđanin, ali još bolje branio Zomer

94. minut - Bisek je imao sjajan ubačaj za Markus Tirama, ipak katastrofalno je Francuz zahvatio loptu glavom.

91. minut - Počeo je produžetak u Madridu.

KRAJ REGULARNIH TOKOVA

90+5(Dortmund) - Marko Rojs je pred sam kraj duplirao prednost Borusije

90+3(Madrid) - Imao je veliku šansu Rikelme, ali promašio je zicer, meč ide u produžetke

86.minut (Madrid) - Memfis Depaj pogađa za 2:1, izgleda da će ovaj okršaj otići u produžetke

85. minut (Madrid) - Nova promašena prilika Memfisa Depaja, ima mnogo sreće Inter

81. minut (Madrid) - Lepo je išao Barela po sredini, uputio je šut po desnoj strani, ipak sjajno se postavio Oblak.

80. minut (Madrid) - Uneo je svežinu u igru Atletika, Memfis Depaj. Imao je dobar šut Holanđanin, ali brani Zomer.

77. minut (Dortmund) - Poništen je gol Niklas Filkrug za 2:0. Borusija je propustila veliku šansu da overi plasman u četvrtfinale.

75. minut (Madrid) - Imao je Tiram idealnu šansu da overi plasman Intera u četvrtfinale. Bio jedan na jedan sa Zomerom, ali šutirao je preko gola

73. minut (Dortmund) - Strelac je jedinog gol na meču, Džejdon Sančo morao je da npusti igru zbog povrede.

67. minut (Dortmund) - Jedna od retkih šansi za PSV. Ipak, nije iskoristio priliku Luk de Jong.

61. minut (Madrid) - Bilo je opasno po gol Intera. Alvaro Morata je odlučio da ubačenu loptu Markosa Ljorentea odmah pošalje ka golu, ali nije mu uspelo.

56. minut (Madrid) - Besan igrač Intera Denzel Damfris. Sudija mu je svirao faul u napadu, ne slažese s njim reprezentativac Holandije.,

51. minut (Madrid) - Zapretio je Atletiko! Naletio je Grizman na loptu u šesnaestercu, uputio je snažan šut, ipak Zomer je to odlično odbranio

46. minut - Drugo poluvreme u toku

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

43. minut(Madrid) -Ljorente je sjajno uposlio Grizmana, ali nije najbolje zahvatio loptu njegov saigrač, samo korner za Atletiko.

39 minut (Dortmund) - Imao je Malen zicer u petercu, ipak nije bio precizan. Velika šteta, Borusija bi ovim golom bukvalno zaključila meč..

35. minut (Madrid) - Antoni Grizman je doneo izjednačenje Atletiku! Naleeto Francuz sjajno na loptu u šesnaestercu. Šutirao je precizno u levu stranu.

33. minut (Madrid) - DiMarko donosi prednost Interu! Odlično je Inter kreirao šansu, Barela je loptu samo dobacio do Dimarka,  koji je to iskoristio na pravi način. Nije mogao da uradi ništa.

28. minut (Madrid) - Imao je sada Morata veliku šansu da dovede Atletko u vođstvo. Probaj je glavom, ipak sjajno je odreagovao Zomer.

24. minut (Dortmund) - Malen je sjajno primio loptu, uputio je snažan, ali u isto vreme ne baš precizan šut. Ponovo je Borusija propustila veliku priliku

20. minut (Madrid) - Napada Atletiko konstantno, pokušao je Morata, a potom i Grizman. Ipak, mreže Inter još uvek miruju.

18. minut (Madrid) - Pokušao je Lautaro Martinez iz velike daljine, ali odlično se snašao Jan Oblak

11. minut (Dortmund) - Malen je sjajno proigrao Filkriga, ipak brzoplet je bio iskusni napadač i tako Borusija nije uspela da duplira prednost

7. minut (Madrid) - Prilika za Inter! Pokušao je Tiram da prebaci loptu na drugu stranu, aili bez uspeha

3.minut(Dortmund) - Gol u Dortmundu! Sančo je odmah obradovao domaće navijače. Julijan Brnadt je precizno našao Sančao koji je savladao protivničkog golmana.

1. minut - Utakmice su počele

20.50 - Koeficijent na Borusiju iz Dortmunda je 2.10, a na PSV 3.35

20.40 - Inter je blagi favorit sa koeficijentom od 2.55, dok kvota na Atletiko iznosi 3.10

20.30 -  Počelo je navijanje vatrenih pristalica Atletiko Madrida

20.20 - Dobrodošli na naš lajv posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.