20:45

Silva utišao krcati "Ajbroks" i lansirao Benfiku u polufinale! Milan ubedljiv u Pragu, Vest Hem deklasirao Frajburg!

EPAIMAGES

Minimalan trijumf "orlovima" dovoljan za slavlje nad Rendžersom.

Uzbudljiv meč u Lisabonu najavio je da će večeras na "Ajbroksu" biti mnogo vatre. Rendžersi su, nošeni ogromnom podrškom navijača, verovali u trijumf nad Benfikom nakon 2:2 sa prvog susreta, ali su "orlovi" u Glazgovu pokazali klasu - 0:1 (0:0).

Taktično nadmudrivanje i rovovska borba daleko više odgovarala je Rožeru Smitu koji je znao da iskoristi sve prednosti svog sastava u odnosu na Rendžers za minimalnu pobedu i plasman u narednu fazu takmičenja. Meč-viner bio je Rafa Silva u 66. minutu utakmice.

Na preostala tri meča - uzbuđenja nije bilo, najmanje u Pragu!

Kratko je trajala nada navijača Slavije da bi izabranici Jindriča Trpisovskog pred krcatim tribinama "Fortuna Arene" mogli da nadoknade minus iz Milana. Domaćin je sredinom prvog poluvremena nakon nepažljivog starta kapitena Tomaša Holeša ostao sa igračem manje što je iskusna četa Stefana Piolija znalački iskoristila i već do poluvremena overila plasman u četvrtfinale Lige Evrope 3:1 (3:0).

Rezervisano je Milan ušao u meč budući da su sa "San Sira" doneli dva gola prednosti. Imala je Slavija terensku inicijativu, pretila Majku Manjonu, a onda je glupost Holeša okrenula čitavu utakmicu u drugi smer. Deset minuta trebalo je "rosonerima" da preko Kristijana Pulišića dođu do vođstva, a 100 sekundi kasnije prednost je duplirao Ruben Loftus Čik.

Već do poluvremena bilo je 3:0, a u strelce se upisao sve bolji Rafael Leao. Mučio se Portugalac sa povredama, nikako nije uspevao da se vrati u pormu nakon što se oporavio, ali u poslednje vreme igra sve bolje što, bez dileme, raduje navijače Milana. Utešni gol domaćin je postigao u 90. minutu preko Jurašeka.

Nažalost, pobeda u Pragu mogla bi skupo da košta Stefana Piolija budući da se posle pet minuta povredio Majk Menjon. Francuz je pokušao da igra, ali je desetak minuta kasnije nakon kornera pokupio loptu, legao i tražio izmenu. Budući da se povredio bez kontakta, strah "rosonera" je opravdan pred odlučujuće bitke u Seriji A i Ligi Evrope.

Svoje brige je u prvom poluvremenu prebrinuo i Vest Hem koji je za 45 minuta uspeo da nadoknadi prednost, a potom dođe do preokreta u dvomeču sa Frajburgom. Četvrti ovosezonski duel "čekićara" i nemačkog kluba bio je najmanje zanimljiv budući da je četa Dejvida Mojesa odigrala bez greške - 5:0 (2:0).

Nakon devet minuta mrežu Frajburga je načeo Lukaš Paketa nakon sjajnog centaršuta Tomaša Součeka, a na 2:0 duplirao je Džerod Bouven u 32. minutu. Pokušali su gosti iz Nemačke da nadoknade minus u nastavku utakmice, jurili gol za produžetke, ali uzalud.

Vešto su "čekićari" iskoristili ofanzivu Frajburga i preko Arona Kresvela stavili tačku na dvomeč za plasman u četvrtfinale Lige Evrope. Na 4:0 povisio je Mohamed Kudus, a drugim golom na meču reprezentativac Gane postavio je konačan rezultat.

Drame nije bilo na "Keramici" budući da je pred Viljarealom bila nemoguća misija da nadoknadi poraz od 4:0 iz Marseja. Pokušala je "žuta podmornica", došla do vođstva u 32. minutu preko Etijena Kapua, ali je za čudo protiv velikana sa "Velodroma" potrebno daleko više - 3:1 (1:0).

Uspeo je Viljareal i u drugom poluvremenu da matira Entonija Lopeza pošto se u listu strelaca upisao i Aleksander Sorlot. Kada je "đavo odneo šalu", strateg Marseja - Žan-Pol Gase, posegao je za izmenama, izveo napadače, a na teren poslao nešto defanzivnije fudbalere kako bi na miran način priveo meč kraju.

Bez obzira na to, Viljareal je u finišu došao na korak od velikog iznenađenja pošto je za 3:0 pogodio Jerson Moskera. Jurila je "žuta podmornica" četvrti gol kako bi izborili produžetke, ali je to otvorilo mnogo prosotra za kontre Marseja što su gosti vešto iskoristili i preko Klausa rešili pitanje plasmana u narednu rundu takmičenja.

Aleksandar Vulin o odlaganju rezolucije o Srebrenici: Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i upornosti

Odlaganje rezolucije o Srebrenici je i mala i velika pobeda. Mala zato što rezolucija nije zaustavljena, niti može biti zaustavljena, ali i velika jer se Srbija, zemlja sa 6 miliona stanovnika suprotstavlja kompletnoj EU, celom NATO paktu i Islamskoj konferenciji. Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i na upornosti, izjavio je Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Prva.