A
(VIDEO) EVROLIGA: CSKA nastavlja da melje, Raduljica i Armani pali u produžetku
Košarkaši CSKA iz Moskve nastavljaju da melju, u petom kolu su u gostima savladali Olimpijakosom 81:75 (25;21, 19:7, 22:23, 15:24)
informer.rs 03. 11. 2016. 22:17
0
Euroleague.net

"Armejci’" su na poluvremenu imali 16 poena prednosti, ali su Atinjani uveli meč u neizvesnu završnicu. Prišao je Olimpijakos na 73:77 minut i po pre kraja, ali nije imao snage za više od toga.

Posle ovog trijumfa, izabranici Dimitrisa Itudisa ostali su na prvoj poziciji na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok je Olimpijakos na četvrtoj poziciji sa skorom 3-2.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Nando De Kolo sa 22 poena i 9 skokova, Eron Džekson dodao je 15 poena, dva više od Kajla Hajnsa. Srpski plejmejker Miloš Teodosić postigao je 10 poena uz 5 asistencija.

Grčkom timu nije bio dovoljan Jorgos Printezis koji je utakmicu završio sa 26 poena i 7 uhvaćenih lopti, pratio ga je Vasilis Spanulis sa 14 poena, dok je Nikola Milutinov za 10 minuta na parketu upisao po 3 poena.

U drugoj utakmici Bamberg je nakon drame savladao Emporio Armani, rezultatom 106:102. Italijani su imali dvocifreno vođstvo tokom prvog dela igre, ali je domaćin serijom na startu drugog poluvremena uspeo da se vrati, izbori produžeta i trijmfuje.

Najzaslužniji je bio Darijus Miler sa 27 poena, dok je Nikolo Meli dodao 15 poena i 9 skokova. Kod Armanija najefikasniji je bio Rakim Sanders sa 25 poena, Đentile je imao 18. Srpski centar Miroslav Raduljica je na terenu proveo nešto manje od 15 minuta i za to vreme postigao 5 poena, a Milan Mačvan nije bio u protokolu.