Košarkaši Baskonije savladali su pred svojim navijačima CSKA rezultatom 79-78
informer.rs 17. 03. 2017. 23:04
2
Euroleague.net

Pobeda Baskonije ne odgovara Crvenoj zvezdi, pošto sada Španci imaju isti učinak kao Panatinaikos i Zvezda, 15 pobeda i 11 poraza, pa su na deobi od petog do sedmog mesta.  Anadolu Efes ima trijumf manje, dok Darušafaka ima 13 pobeda i isto toliko poraza.

Domaćin je vodio od početka utakmice, CSKA je proradio u finišu, Miloš Teodosić je sa dve vezane trojke doveo goste na samo pola koša prednosti, uspeli su Moskovljani i da preokrenu rezultat, ali je domaćin uspeo da vrati prednost koju je sačuvao do kraja.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Adam Hanga sa 15 poena, Šejn Larkin dodao je 12. Kod gostiju se istakao Nando de Kolo sa 22 poena, dok je Miloš Teodosić dodao 19 poena, samo su njih dvojica bili  dvocifren.

Ekipa Galatasaraja savladala je Olimpijakos u Pireju - 80:71.

Atinjani u okviru 27. kola Evrolige dolazi u goste Crvenoj zvezdi, pa ovaj poraz može da bude dobra, ali i loša vest za ekipu Dejana Radonjića, pošto će uraditi sve da se iskupe.

Olimpijakos je tokom prvog poluvreman imao i 16 poena prednosti. Ali, nakon odmora nisu ličili na sebe Atinjani. Izgubili su obe četvrtine, a ekipu Galate do preokreta predvodio je srpski internacionalac Vladimir Micov, koji je pregazio crveno-bele. Bio je najefikasniji sa 18 poena, a pratili su ga Tajus sa 14 i Goksenin Koksal sa 13.

Na drugoj strani su se izdvojili Erik Grin i Jorgos Printezis sa po 14. Nikola Milutinov završio je meč sa šest poena, sedam skokova i dve asistencije za 14 minuta provedenih na parketu.

Bamberg - Fenerbahče 78:83

Tabela: Real 19-7, CSKA 19-7, Olimpijakos 18-8, Fenerbahče 17-9,  Baskonija 15-11, PAO 15-11, Zvezda 15-11, Efes 14-12, Darušafaka 13-13, Žalgiris 12-14, Barselona 10-16, Bamberg 9-17, Makabi 9-17, Galatasaraj 9-17, Uniks 7-19, Armani 7-19.