A
(FOTO) "ORLOVI" RAZVALILI GRKE! Fantastična igra Srbije na Trofeju Beograda!
Košarkaška reprezentacija Srbije je već spremna za početak Evropskog prvenstva! "Orlovi" selektora Aleksandra Đorđevića pregazili su večeras Grčku u utakmici 2. kola Trofeja Beograda sa 93:61
informer.rs 12. 08. 2017. 22:58
3
Starsportphoto©

Grci bukvalno nisu znali šta ih je snašlo kada je u drugoj četvrtini proradila srpska "mašina"! Pogađali su košarkaši Srbije trojke, razvijali vihorne kontre posle čelične odbrane...

Gosti oslabljeni bez braće Adetokumbo nisu mogli da se suprotstave "orlovima", koji su na poluvremenu vodili sa 45:22.

Nisu puleni Aleksandra Đorđevića popuštali ni u nastavku, razlika na semaforu je samo rasla do 66:36 na kraju treće četvrtine.

Na kraju čak 32 poena razlike za Srbiju, koju u nedelju očekuje duel sa Crnom Gorom u završnom meču Trofeja Beograda.

Svih 13 košarkaša koje je Đorđević uvodio u igru se upisalo u strelce, a najefikasnij su bili Bogdanović sa 14 poena i 9 asistencija, Lučić sa 13 poena, Marjanović sa 11 poena. Burusis je sa 11 poena bio najefikasniji u Grčkoj.

Utakmicu su propustili zbog povreda Miloš Teodosić, Miroslav Raduljica, Marko Simonović i Nemanja Nedović.