(VIDEO) EVROLIGA: Fener razbio Efes, CSKA pokorio Atinu, Real pao u Malagi!

Košarka

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su u gostima Efes sa 89:84 u 19. kolu Evrolige

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bredli Vonamejker sa 18 poena, uz osam asistencija, dok je Melih Mahmutoglu ubacio 16.

Srpski košarkaš Marko Gudurić je na terenu proveo 23 minuta i postigao 12 poena, uz po tri skoka i asistencije.

S druge strane, u Efesu se istakao Toni Daglas sa 29 poena, a Erik Mekalum je ubacio 18. Vladimir Štimac je, za 19 minuta na parketu, postigao šest poena, uz četiri asistencije i dva skoka.

Fener je drugi na tabeli Evrolige sa 13 pobeda i šest poraza, dok je Efes poslednji, 16. sa pet trijumfa iz 19 utakmica.

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su u Atini Panatinaikos sa 75:70. Utakmica izmedju PAO i CSKA u Atini donela je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti.

Moskovljani su utakmicu uspeli da prelome tek u poslednjoj deonici, kada su serijom 14:5 stekli osam poena prednosti. Domaćin je imao priliku da se vrati u utakmicu, ali je Serhio Rodriges trojkom minut i po pre kraja rešio pitanje pobednika.

On je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 21 poenom, dok je Kori Higins dodao 14, a Otelo Hanter ubacio je 12.

U ekipi Panatinaikosa istakao se Nikos Papas sa 14 poena, dok su po 13 dodali Nik Kalates i Tanasis Antetokounmpo.

CSKA je ovo bila 15 pobeda iz 19 utakmica i trenutno je prvi na tabeli Evrolige, dok je PAO peti sa 12 trijumfa i sedam poraza.

Unikaha je u poslednjoj utakmici 19. kola Evrolige na svom terenu nadigrala Real Madrid (80:75), koji je pretrpeo tek prvi poraz posle 13 utakmica u svim takmičenjima.

Do pobede ih je predvodio Rej Mekalum sa 15 poena, jedan manje postigao je Adam Vačinski, a srpski košarkaš Nemanja Nedović je za 23 minuta na parketu postigao 11 poena, uz sedam asistencija i jedan skok. Dragan Milosavlević je igrao 15 minuta i postigao osam poena.

U ekipi Reala najefikasniji bio je Luka Dončić sa 16 poena, dok su Džejsi Kerol i Rudi Fernandes dodali po 10.

Unikaha je sada na deobi devetog mesta s Baskonijom, pošto imaju isti učinak, a Real je četvrti sa 12 pobeda i sedam poraza.

Barselona - Bamberg 81:66

TABELA: CSKA 15-4, Fenerbahče 13-6, Olimpijakos 13-6, Real 12-7, Panatinaikos 12-7, Žalgiris 12-7, Himki 11-8, Makabi 10-9, Baskonija 9-10, Unikaha 8-11, Barselona 7-12, Zvezda 7-12, Bamberg 7-12, Valensija 6-13, Armani 6-13, Efes 5-14.